Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetek hívő úgy, hogy megőrzö...

Lehetek hívő úgy, hogy megőrzöm rossz szokásaimat?

Figyelt kérdés
Ezt komolyan kérdezem, komoly válaszokat várok! Szeretnék hinni Istenben, de bizonyos dolgokról képtelen vagyok lemondani: dohányzás, ital, parázna gondolatok.. Így is lehetek Isten hívő? Mit tegyek?

2013. szept. 20. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne? Isten a bűnösöket is szereti. A kettő nem zárja ki egymást: lehetsz úgy hívő, hogy a személyiséged bizonyos jegyei megmaradnak. Hiszen senki sem tökéletes, még a látszólag tökéletes, habtiszta, makulátlan hívőknek is fix,hogy vannak rossz szokásai.
2013. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek van igaza, amugy én is hiszek istenben, mégis vannak parázna gondolataim.

Mondjuk inni cask mértékkel iszok, dohányozni pedig egyáltalán nem, de attól még szerintem ez nem befolyásolja, hogy hívő vagy e vagy sem, mivel a kettőnek nincs köze egymáshoz. Mivel tudod, hogy a szokásaid rosszak, szerintem isten megbocsájtja neked, mert képes lennél Őt választani a szokásaid helyett :-)


Na most mindjárt jönnek az ateista kommentek xD

2013. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz! Sőt ha már hiszel valami felsőbb tudatosságban akkor már AZ VAGY! Az másik kérdés, hogy be akarsz-e állni egy szektába vagy sem. Ott lehet, hogy megítélnek és kibeszélnek. Lényeg, hogy magaddal légy megbékélve bármilyen is vagy.
2013. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkitől, most már picit tisztábban látok!
2013. szept. 22. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!