Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösdistáknak mik az...

A pünkösdistáknak mik az élvezik a házasságra/udvarlásra vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tudom például hogy a JT-k csak tanúkkal kötetnek házasságot, vagy hogy a katolikusok ellenzik a válást, stb.


De hogy van ez a pünkösdistáknál? Mi a helyzet az udvarlással, a házasság előtti szexel? Mi a helyzet a házassággal? Kivel szabad, mikor ajánlott, milyen törvények vonatkoznak egy pünkösdistára? Minden érdekel, ami ehhez kapcsolódik. A válaszokat előre is köszönöm szépen.



2021. máj. 10. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a katolikusok ellenzik a válást, hanem Isten. A pünkösdisták kifejezés lehet újnak hangzik, de igazából semmi extra, egyszerű bibliaközpontú vallás, sima kereszténység. Az pedig, hogy mit szabad, kivel, mikor, attól függ, mennyire veszed komolyan a vallást.
2021. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Maga Isten tiltja a válást, illetve az újraházasodást. A katolikusok csak Isten szavát követik ebben.
2021. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2

Rosszul fogalmaztam, elnézést. Úgy értettem hogy pl a katolikusok, de a JT is ragaszkodik Isten ezen elvéhez, de például a reformátusok már nem annyira.

2021. máj. 10. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, sajnos vannak olyanok, akik saját kényelmük miatt megszegik ezeket, de ezzel majd nekik kell elszámolni.
2021. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor arra helyesbíteném a kérdésem, hogy mire irányulnak a pünkösdista tanítások ezzel kapcsolatban? És mennyire hívő közösség (pl tudjuk, hogy a legtöbb megkeresztelt református vagy unitárius, stb a saját elvei szerint él, míg egy baptista már sokkal inkább hívő életét próbál élni többségében)
2021. máj. 10. 10:08
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Nem számít, hogy ki mennyire hívő. Mindenki magáért felel. Az, hogy valaki adott esetben lazább életet él, az engem feljogosít, hogy én is éljek úgy? Ha ő a pokolra jut, jussak én is?

Általában, szinte mindenhol, a fiatalok elég lazán veszik, még a középkorúak is, az idősek már félnek a haláltól, ők veszik komolyabban.

2021. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


A saját példámat tudom röviden elmondani. Körülbelül 20 évesen tértem meg, addig a szerelem töltötte ki az életemet. Amolyan plátói szerelem volt mindig, nem volt soha barátnőm, nem nagyon mertem kezdeményezni. A megtérésem előtt pont volt egy hosszabb olyan időszak, amikor nem volt senki a "láthatáron". A megtérésem után bekerültem egy gyülekezetbe, eleinte még ott volt a szívemben, hogy hátha lesz lehetőségem összejönni valakivel, de hamar rájöttem, hogy azt az űrt, ami bennem volt, Jézus betöltötte. Letettem akkor ezt az egész társkérdést Isten kezébe. Egyáltalán nem foglalkoztam ezzel többet, olyannyira, hogy később azt gondoltam, hogy Isten a cölibátust szánja nekem. Nem is akartam társat, nem kerestem. Pár év múlva viszont kiderült, hogy Istennek kicsit más tervei vannak velem, és elém hozott egy lányt. Kijelentette nekem, hogy ő lesz a társam. Ő meg semmit sem tudott akkor erről. Nem is beszélgettem vele korábban soha kettesben, köszönőviszonynál nem volt köztünk több. Pár hónappal később megszereztem valakitől a telefonszámát, és felhívtam, hogy szeretnék vele valamiről beszélni. Találkoztunk, és megkértem a kezét. A döbbenetes az egészben, hogy nem kaptam egyből választ, azt mondta, hogy valaki másba szerelmes, de ha tényleg ez Isten akarata, akkor szeretne erről megbizonyosodni, és szeretne ő is hasonlóan érezni irántam. Mivel egyáltalán nem ismertük egymást, megbeszéltük, hogy hetente 1-szer 2-szer találkozzunk. Ez körülbelül 2 hónapig tartott, sétáltunk, beszélgettünk, imádkoztunk. Aztán egyszer csak felhívott, hogy egy darabig szüneteltessük a találkozókat. Nehéz időszak volt, de végül neki is adott az Úr bizonyosságot, és végül igent mondott. Ezután közel 1 évig voltunk jegyesek. Az esküvő után feküdtünk csak le egymással.


Azt még hozzá kell tennem, hogy nem volt könnyű a jegyességünk ideje, túl messzire mentünk el, amit már megbántunk. De hálás vagyok Istennek, hogy megőrzött engem és a feleségemet is a korábbi kapcsolatoktól, és a nászéjszakán tudtuk odaadni egymásnak a szüzességünket.


Amikor megkaptam Istentől, hogy ki lesz a társam, kicsit úgy éreztem magam mint amilyen Ádámnak lehetett. Nem 100 nőt vitt oda neki Isten, hogy válasszon közülök, hanem azt az 1-et, akiről tudta, hogy hozzá illő.


Kívánom, hogy te is megtaláld a társadat és el tudd venni Istentől azt az 1-et, akit neked szánt!

2021. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!