Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösdisták tényleg így...

A pünkösdisták tényleg így ünneplik a húsvétot, vagy ez valami mende-monda?

Figyelt kérdés

A 90-es években voltam gyerek, akkor kezdtek terjedni az országban ezek az amerikai vallások, mint a pünkösdizmus.


Emlékszem, hogy a nagyim, aki még élt akkor elég vallásos katolikus volt, és a faluban lakott az utcában valami család akik pünkösdisták lettek, és elkezdték kerülni őket a vallásosabb emberek.


Egyszer húsvétkor róluk volt szó, és a nagyim így jellemezte őket megvető hangon: "Húsvétkor kék farmerben mennek templomba, utána sült bárányt esznek és Coca Colát isznak hozzá."



2019. ápr. 11. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, csak az amerika-majmolást fejezte ki így nagymamád. Gondolom nem kell magyarázni, hogy a farmer is kb a nagyid idejében jött így a köztudatba, lett ennyire népszerű - tipppppikusss amcsi cucc -, meg a coca cola is, miután hirtelen divat lett a nyugati import.
2019. ápr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Hát, nagyid is elég rosszindulatú volt. Nem nagyon figyelt ő sem a templomban.
2019. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
mi a baj a sült báránnyal?
2019. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a 80-as években voltam gyerek, és a nagymamám (egyedüliként a családban) pünkösdista volt, a gyülekezeti éneklést kísérte harmóniumon. Emlékeim szerint tényleg előfordult, hogy farmerban ment az imaterembe valaki, jellemzően fiatalok, de nem ez volt a jellemző.

Ezek gyülekezetfüggő dolgok, ahány ház, annyi szokás. Számtalan pünkösdista mozgalomhoz tartozó kisegyház létezik, számtalan belsőleg kialakított apró szokással, tilalommal, baromsággal, visszaéléssel stb. :)

2019. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Én katolikus létemre farmernadrágban járok a templomba. Az meg, hogy hol milyen kaja kerül húsvétkor az asztalra, szokás kérdése, semmi köze felekezeti hovatartozáshoz.
2019. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!