Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogos a szomorúságom?

Jogos a szomorúságom?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyik szememre vak, másikra látok 40%, minusz 21 dioptrias lencsém van, magasvérnyomásos is vagyok, hallókeszüléket is viselek.... miután végeztem a sulival le vagyok százalékolva, dolgozok rokkant gyárba.... fáj a szivem ahogy látom első unokatesom csak egyvan ő meg gyerek. Viszont nagymamám, Nagypapámnak vannak testverei annak unokái nekem másodunokatesóim, erősek egészségések. Autóra nem tudok le vizsgázni a szemem miatt. Kinevetnek a másodunokatesoim a betegségem miatt.... en hiszek Istenben megvagyok terve megse segit , hol van az Úr? A lelkész szerint azért vagyok beteg mert bűnök vannak a csaladban meg demonok, es a satan megkötözött. Ez hulyeseg. Ottvannak a masodunokatesoim drogoznak rossz gyerekek meg is ero egeszsegesek , akkor ez hogyvan?
2021. máj. 12. 20:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Az egyik hozzászólásodban ezt írtad:

"Engem pedig támad mivel Krisztusé vagyok."

Nem értelek téged. Ha azt mondod Krisztusé vagy, akkor valamit nagyon nem értesz, vagy nem vagy tisztában, mit jelent keresztények lenni, vagy Krisztushoz tartozni.


Írtam, hogy jelenleg Sátán világában élünk, Mi keresztények is.

Furcsa lenne ha Sátán világában a keresztényeknek minden tökéletesen szép és jó lenne, hibák, betegségek, nehézségek nélkül.

Akkor hogyan tartozol Krisztushoz?

Nem bántani szeretnélek, de úgy vélem, nem kaptál megfelelő Bibliai oktatást, a keresztény élettel kapcsolatban. Azt írod, nem érdekel a felső hatalom. Erre nem tudok mit mondani. Vagy is tudnék, de nem teszem.

Sajnállak.



Az "odaát" pedig az itt lesz a Földön.

2021. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ez a földi paradicsom jehovás tévtanitas. Ha meghal az ember kimegy a lelke, ott egyből ítéletre megy mivel ott idő nincs. Vagy a menny vagy pokolba megy a lelke az embernek.... tudom ti a predikatator könyvet ki magyarazzatok h a hallotak semmit se tudnak ez a testi halálra vonatkozik. De mindegy ne vitázzunk majd kiderul egyszer , de sajnalom a Jehovák mindent ki forgatnak
2021. máj. 12. 21:29
 13/27 anonim ***** válasza:
Rendben, ahogy gondolod.
2021. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: ígérte neked valaki, hogy itt a Földön jó életed lesz?

Én azt mondom, hogy hozd ki belőle, amit lehet. Ennyivel indultál, de az már rajtad is múlik, hogy ebből mi lesz.

2021. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
88%

Az a helyzet, hogy a boldogságért tenned kell. Ha a kesergéseddel találsz magadnak valakit, aki sajnálatból kielégíti a testi vágyaidat max elégedett leszel, de nem boldog.

Teljesen mindegy, hogy itt vagy odaát, de minden rajtad múlik.


Különben meg csuda vigye a vallási nézet eltéréseket. Nekem hivatalból "térítenem kellene", de nem teszem. Felvázoltad a bánatod a hited (?) mentén, és amikor a hitük szerint próbáltak vígasztalni, bevágtad a durcát.

Becsülöm Jehova tanúit a kitartásukért, és a hitükért, még ha nem is értek mindenben egyet. Ugyanúgy elfogadok minden vallást, hitet, akármit, ami a szeretetet és az elfogadást nem csak hirdeti, hanem gyakorolja is.

De nem várok csodára, hogy megoldódjanak a problémáim. És nem hallgatok eget verő butaságokat, hogy miért is rossz nekem.

Az a jó, hogy a padlóról csak felfelé visz az út.

Szóval pacsi mindenkinek, meg távölelés. :)

2021. máj. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

Nézd kérdező, minden ember tökéletes pozícióban van arra, hogy a saját nyomorúságát felismerje. Egy magas ember például könnyedén levesz a felső polcról valamit, ami mondjuk egy alacsony növésű embernek mindennapos küzdelem, de neki ez meg sem fordul a fejében. És ez oda vissza igaz. Hiddvel, neked is van miért hálát adnod, minden nyomorúságod ellenére. Például mert él az anyukád, és szeretheted. Ne becsüld ezeket le.


És most ez úgy hangozhat, hogy relativizálok, pedig nem ezt teszem. Én abszolút elismerem a panaszod létjogosultságát, de kénytelen vagyok tudomásul venni, hogy halvány fogalmam sinxs milyen érzés lehet a helyedben lenni.


Te szeretnéd, hogy sajnáljunk, de én nem foglak, mert sajnálni azt kell, aki vagy ami elveszett. De te nem vagy elveszett, szerintem nagyon is erős vagy! Megannyi nehézség mellett te dolgozol, és kitartasz, és ez nagyság és erő ismérve. Ne gondold, hogy ez magától értetődő, hogy ezt csinálja az ember. Ehhez igenis erő kell, ami úgy fest, van benned rendesen, mégha tán számodra nem is szembetűnő.


Nincs a Földön érvényes létállapot. A te életed semmivel nem ér kevesebbet, mint bárki másé. Hidd el, akiket egészségesnek és boldognak látsz, az ő életük ugyanúgy összeomolhat egyik pillanatról a másikra. Ha őket elüti az autó, vagy eltalálja egy pisztolygolyó, ugyanúgy törik a csontjuk, szakadnak a szöveteik, és huny ki életük lángja, mint bárki másnak. Az életünk mindannyiunknak egyformán tünékeny, és a halál hatalma előtt minden ember egyformán szánalmas. A különbségeink illúziók.

2021. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Mindegyik kamu kérdésénél kisbetűvel írja Istent. Csak szólok :)

És vannak még egyéb felismerhető írásjegyei. Kis elmebetegünk újra akcióban.

2021. máj. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

(Igen, o az, de azert megis mas, amikor legalabb kicsit oszinten beszel.)


Kerdezo: nagyon sajnalom, hogy ilyen a helyzeted.

Jogos a szomorusagod.


De Isten nem igeri, hogy ha valaki hisz benne, az nem fog szenvedni. En is rengeteg embert ismerek magam korul, akiknek sulyos kronikus betegsegeik vannak. Hivok, es nem gyogyitja meg oket Isten, holott allando fajdalmaik vannak.

Amit a lelkesz mond, az hulyeseg, de ezt mar egy paran megbeszeltuk veled a gyakorin.

Biztos nagyon nehez neked, de hidd el, sokan szenvednek, akiken nem is latszik.

Ilyen betegsegekkel meg talalhatsz magadnak part, csak idegileg-lelkileg allj eloszor talpra valahogy. Keresd hasonlok tarsasagat. Imadkozz, hogy legyen lelkierod es turelmed hozza.

2021. máj. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 szp72 ***** válasza:

@ "en hiszek Istenben megvagyok terve megse segit,"


A megtérés nem azt jelenti, hogy pusztán hiszel Istenben, hanem hogy Isten kerül az életed középpontjába. A megtérés Istenre hagyatkozás, Istenben bízás, a vele való élet.


@ "hol van az Úr?"


Az bizony igaz, hogy Istent szemünkkel nem látjuk és adott esetben érezhetünk úgy, hogy egyáltalán nincs velünk. De a megtért állapot és az erős hit éppen azt jelenti, hogy akkor is bízunk, akkor is remélünk Istenben és az ő jóságában, amikor ennek nem sok racionális és érzelmi ösztönzője van. A hit éppen attól hit, hogy nem látjuk, nem tapasztaljuk, de mégis elfogadjuk és bízunk benne.


@ "A lelkész szerint azért vagyok beteg mert bűnök vannak a csaladban meg demonok,"


Ez persze lehetséges, de nem feltétlenül igaz. Én nem ismerem a családi hátteredet, de mindenesetre az ősök bűnei nagyon is kihatnak az utódokra. Mindannyian szenvedünk az ősök bűneitől, lehet nem a közvetlen ősökétől, hanem a távolabbiaktól, akár a nagyon távoliaktól.


@ "es a satan megkötözött."


Minden életünket megnyomorító betegség és szenvedés az ördögtől van. Ezt jól mondta.


@ "Ez hulyeseg. Ottvannak a masodunokatesoim drogoznak rossz gyerekek meg is ero egeszsegesek , akkor ez hogyvan?"


Ez úgy van, hogy az ősök bűnei nem egyformán és igazságosan csattan az utódok hátán, hanem az ördög éppenséggel megteheti, hogy kiszemel valakit magának és arra zúdítja az összes jogosultságát.


@ "a lelkesz mondta a gonoszakat védi erőt ad nekik a satan! Engem pedig támad mivel Krisztusé vagyok."


A kedvenc hasonlatommal élve, minden egyes elkövetett bűn olyan, mint amikor valaki kisebb-nagyobb összegekkel támogat egy terror szervezetet. A szervezet az összegyűjtött pénzből finanszírozza a terror akcióit, de a nagy befizetőiknek akarnak a legkevésbé ártani. Az Istenhez hű, igaz és bűntelenek elleni akciók azonban úgymond nagyon sokba kerülnek, amelyek alaposan lemerítik a sátáni terror kasszát. Az igazak elleni támadás csak akkor kifizetődő neki, ha ennek hatására azok is hűtlenné válnak. A legnagyobb ráfaragása a Krisztust ért támadásai voltak, aki kínszenvedésével és kereszthalálával megváltott minket.


@ "Ha isten szeret miert engedi hogy betegen eljek? Miert Nm ad nekem egy kis jot az eletben"


Tudomásul kell vennünk, hogy Isten olyat világot teremtett, ahol a bűn nem csak annak árt, aki elköveti. Isten akarta úgy, hogy minden egyes ember többé-kevésbé felelős minden egyes ember boldogságáért. Rajtad kétségtelenül keményebben csattant az ostor az átlagnál. Sok szenvedés van nem csak a tied, s olyan is biztosan akad, aki szívesen cserélne veled, legalábbis a testi fogyatékosságot illetően, mert a hited és a lelki békét őszintén szólva nem sokat ér.


@ "Kitérdekel mi lesz velem már ha meghalok. Semmi. Eltemetnek, elégetnek mint minden embert."


Hát olyan nagyon nem lehetsz megtérve, ha ez nem érdekel.


@ "Az élet rendje megszületünk s meghalunk most kellene erő egészség boldogsag, nem oda át hanem itt ezen a földön.! Itt élünk ez a biztos. Nem az oda át most kellene “ISTENNEK” segiteni rajtam."


Nos, azzal hogy siránkozol és Istent vádlod nem lesz könnyebb. Isten ezen a világon is tud segíteni és örömöt adni, akár gyógyulást is, de akkor kezdj el egy kicsit komolyabban hinni. Krisztus sokat beszélt a hit erejéről.


@ "Most a fontos most kellene csalad feleseg ero egeszseg"


Mindennél fontosabb a lelki béke. Akinek ez van, annak mindene van.


@ "Azzal hogy az Istenekkel foglalkozok semmi probléma nem oldódik meg!"


Hát ha a nem létező istenekkel foglalkozol, akkor valóban nem. Az egyedül igaz Isten azonban minden problémát képes megoldani. Ő egyedül elég. Neki arra is van hatalma, hogy akár teljesen nyomorékon is boldog légy.


@ "Akkor lennék boldog ha lenne családom felesegem , egészségem nem pedig az hogy egy Felsőbb hatalommal foglalkozom."


Ne írd elő Istennek hogyan tegyen boldoggá. A megtérés éppen azt jelenti, hogy ezt teljesen rábízod. Istennek van hatalma a vágyaidat átírni, ő megteheti, hogy ami ma téged érdekel, holnap már teljesen közömbössé válik.


@ "En a foldon vagyok, hiszem a felsőbb erőt mint a jó Istent de nekem megvan a saját dolgom s életem"


Értem, te hiszel a jó Istenben, ő pedig magasról fütyül rád.


@ "Jogos a szomorúságom?"


Teljes mértékben. Elég rossz lehet olyan jó Istenben hinni, aki semmit nem csinál és igazságtalan. Csak tudnám, hogy szerinted akkor mitől jó és minek hiszel benne?

2021. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"en hiszek Istenben megvagyok terve megse segit , hol van az Úr?"

Nem szeretnélek bántani, és nagyon sajnálom a problémáid, de kijelented, hogy hiszel Istenben és utána megkérdezed, hogy hol az Úr? A hit nem azt jelenti, hogy elhiszem, hogy van Isten, hanem, hogy hiszek a szavában.

Neked az a dolgod, hogy Jézus szavait cselekedd és időben jönnek az áldások. Isten nem szolgáltató ISten, Ő az ígéreteit teljesíti, amit hit általi cselekedetekkel tudsz előidézni


"Kit érdekel a másvilag itt kell boldognak lenni! "

Itt is lehet boldognak lenni, de ettől még a feltámadás utáni boldogságra is törekedni kell. Sőt. Szerinted mi a logikusabb, ha választani kell? Ebben az életben legyünk boldogok, ami kb. 50-90 évig tart, vagy az örök életben? Melyik a logikusabb?


" En a foldon vagyok, hiszem a felsőbb erőt mint a jó Istent de nekem megvan a saját dolgom s életem de nincs igazsag !! "

Te valójában saját magadban hiszel, egy kreált istenképben és nem érted, hogy a világ miért nem ismeri el az egódat, mint felsőbbrendű lény


" Sok ártatlan beteg gyerek szuletik kezek lábak nelkul mig masok gonoszak es eros egeszsegesek"

Az örök életben nem lesz így

2021. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!