Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennybemenetel. "Elmegyek,...

Mennybemenetel. "Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek." Ezek szerint Jézusnak nem csak itt, a Földön volt dolga, hanem a mennyekben is? Miért kellett helyet készítenie? Mit kellett tennie konkrétan?

Figyelt kérdés
2021. máj. 13. 12:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ebben is a mérhetetlen Jósága nyilvánul meg. Ahelyett, hogy elküldte volna a pcsába a bírálóit, próbált valami barátságosat mondani nekik.

Ilyen egy Igaz ember.

2021. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem annyit jelent, hogy az ember Mennybe jutásának feltétele Krisztus földi tevékenységének vége. Egész pontosan az apostoloknak mondta Jézus
2021. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
28%

Mi emberek elsősorban szellemi lények vagyunk, az igazi otthonunk is nem az anyagi világ, hanem a szellemi világokban van.


A szellemi világokban pedig nagyon sok "lakóhely" van, sokszorosa az anyagi univerzumnak.


Amikor Isten megteremtette a szellemi-lelkünket, akkor annak nem az anyagi világokban volt a "helye", hanem a szellemi világokban. A Biblia ezt úgy tolmácsolja, hogy a "paradicsomban".

Itt éltünk, mint szellemi-lelki lények, de mivel Te is és mindenki aki itt él a földön, Isten helyett az önzést (vevés, vettünk a fáról) választottuk, az adás (tehát a szeretés, Isten szeretete) helyett, és ez által elhagytuk a szellemi otthonunkat.


Ugyan oda (paradicsom) nem tudunk már visszakerülni, mintha mi sem történt volna, hanem azok számára akik megtérnek, és befogasják Jézust, azok az emberek számára Jézus egy új helyet készített, amely az igazi otthonunk a szellemi-lelki világokban! :)



"Drága Gyermekem!


Bármilyen szépet és jót gondolsz Istenről és Isten országáról, az mind elmarad attól, ami vár rátok!


Ha elolvasod az evangéliumokban azokat a részeket, amelyek arról az ORSZÁGRÓL szólnak, ahová elmentem, hogy helyet készítsek nektek, akkor magad is látni fogod, hogy nagyon kevés és hallásra vérszegény szavakkal tudtam csak utalni annak milyenségére, mert minden szó vérszegény, amely azt akarja érzékeltetni, hogy mit jelent az, amikor a végtelen és mindent felülmúlóan boldogító Isten teljesíti minden kívánságát annak, aki Érte élt a földön, s igyekezett teljesíteni Istennek azokat a kívánságait, amelyek már a földön is a ti javatokat szolgálták.

Ha egyszer színről színre látni fogod ŐT, AKI Bennem úgy jelent meg közöttetek, hogy elmondhattam: „Aki Engem lát, látja az Atyát!”, akkor megérted, hogy a földi életben megfogalmazható gondolatok egyszerűen csak elnémulni tudnak Isten szépsége, nagysága, jósága, dicsősége előtt! "

Jézus; A HANG - könyv 1477

2021. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%

Szia,

Természetesen az Úr Jézus Krisztusnak nem csak itt a Földön volt dolga, hanem a mennyekben is. Gondolj csak arra, hogy Ő a Közbenjáró. Pál apostol írja: "Hiszen Krisztus Jézus az, aki meghalt, sőt feltámadt, aki Isten jobbján van, és esedezik is értünk." (Róma 8:34). Azután ő a Bíró is. "Nem a látszat után ítél, és nem hallomás után dönt, hanem igazságosan ítél a nincstelenek ügyében, és méltányosan dönt az ország szegényeinek dolgában." (Ézsaiás 11:3-4)

A "helykészítés" mindkettőt magában foglalja.


Üdv. Péter

2021. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
31%
"Miért kellett helyet készítenie?" Hogy mi, bűnös emberek, Jézus Krisztus kereszthalála által a mennybe juthassunk. Csak el kell fogadnunk az áldozatát, hogy miértünk is meghalt, és kérni kell bűneink bocsánatát. :)
2021. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
27%

Figyeljük meg, hogy kiknek mondta ezt a mondatot. A szövegkörnyezet alapján is látható, hogy nem mindenkinek szól, hanem azoknak a lábjegyzetek elvezetnek bennünket olyan magyarázó versekhez, amik ezt bizonyítják.

Ők lesznek Krisztussal a Föld felett élők kormányzói.


Isten jól tudja, hogy az emberi kormányzatok, soha nem lesznek sikeresek ebben. Ezért hozta létre ezt a királyságot.

2021. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
6: keresztény magyarázatra lennék kíváncsi, nem jehovásra.
2021. máj. 13. 16:31
 8/32 anonim ***** válasza:
23%

3

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Az ember, nem a szellem világból való.

Az ember nem az égből jött, és nem is tér vissza oda. Ellenben Jézus Földi életének, és emberi halálának nem lenne értelme.

Jézus nem a szellemi testünkért halt meg emberként. Hanem Isten eredeti szándéka szerint azért, hogy az emberekkel való szándéka a Földön megvalósuljon. Isten nem tervezte, és nem akarta, hogy az ember meghaljon.

Az ember Földi, és Jézus mondhatta el csak azt, hogy emberi léte előtt ott élt.

2021. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
30%

Nem "jehovás" magyarázat.

Én pedig keresztény vagyok, és határozottan kiállok Jézus tanítása mellett, amit Biblia verssel, Jézus szavaival alátámasztok.

Jézus nem hazudik, és megmondta, hogy Mi emberek nem onnan valók vagyunk.

Akkor ez nem keresztény magyarázat?

2021. máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
:D én a 6-ra írtam, de ezzel leleplezted magad, kösz: Nem keresztény vagy, hanem jehovás (jehova Tanúja, ha így jobban tetszik). Ez nem sértés, ez tény.
2021. máj. 13. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!