Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak honnan tudjak...

Vallásosak honnan tudjak konkrétan hogy mi van a halál után?

Figyelt kérdés
Van egy hívő ismerősöm, azt mondja nagyon várja már hogy a mennyben legyen ahol örök boldogság van, ők azt mondják nem az elmúlás a halálba készülnek hanem az örök életre, és terített engem is Hogy térjek meg orok életem legyen!! De az igazság az én meg itt akarok lenni sokáig a földön élni a szeretteimmel, barátaimmal, hiszek én is Istenben és Jézusban Katolikus vagyok de ez nem erdekel annyira, sztem senki se tudja mi van halál után, egyes hivok szerint ítélet hogy a menny vagy a pokolban leszel e örökké... amúgy kissé hülyeség..... örökké égni ha volt hibád a földön, meg örökké az urat dicsérni! Szerintem meg ez az élet az egyetlen lehetőség a halál után pedig mint a nagyim mondja nincs semmi. Mint születés előtt ,
2020. nov. 29. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Konkrétan? Hallottak egy sztorit és bevették, ennyi
2020. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Konkrétan sehonnan
2020. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
48%

"hiszek én is Istenben és Jézusban Katolikus vagyok ...

Szerintem meg ez az élet az egyetlen lehetőség a halál után pedig mint a nagyim mondja nincs semmi."


Azért ez a két dolog eléggé ellent mond egymásnak nem gondolod?


"Jézus így folytatta: „Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meghal is, élni fog. Az, aki úgy él, hogy hisz bennem, nem hal meg örökre."


Természetesen senki nem tudja konkrétan, hogy mi van a halál után. Azok, akik valóban hisznek Jézusban, elfogadják, amit a Biblia szerint mondott.

2020. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudnak azok semmit jobban, mint mások, csak ezzel a pótcselekvéssel el tudják hitetni magukkal azt a tévképzetet, hogy klasszisokkal intelligensebbek másoknál. Nem azok. Betömnek egy számukra presztizzsel bíró hatalmas fehér lukat a semmiben, aztán "ámen"! Ez még nem is probléma önmagában, mert joga van minden embernek ahhoz, hogy abban higgyen, amiről úgy véli, hogy érdemes benne hinni! De amikor ráakaszkodik valakire a hülyeségével és elkezdi azért cseszegetni, mert az nem hajlandó ilyen baromságokhoz egyetértően bólogatni, az már nincs rendben.
2020. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan?

Sehonnan.

Ez a hitük, nekik így jó, nincsenek kételyeik, sokkal jobb nekik, mint aki őrlödik, agyal a dolgon.

2020. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ők sem tudják, csak ők hisznek benne. És nekik ez már kész ténnyé alakítja az elképzelt dolgokat.
2020. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudjuk és nem is tudhatjuk.
2020. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

De tudjuk, és nincs semmi a halál után.

2020. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!