Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsinagógában lehetne Mózes...

Zsinagógában lehetne Mózes szobrot vagy képet kihelyezni? Zsidó vallás ezt engedi vagy tiltja?

Figyelt kérdés

Vagy bármilyen próféta szobrát, képét, állatábrázolást. Keresztények azt állítják nincs tiltás az Ószövetségben és ők tele is pakolják a templomaikat Jézus szoborral, vagy angyalok, szentek szobraival képeivel, állatábrázolással stb. Szerintem viszont ezt tiltja az Ószövetség.

Kérem csak zsidó vallást követők válaszoljanak.



2021. máj. 14. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ezt úgy kérdezed, mintha a mai zsidó vallás ugyanaz lenne, mint Jézus korában.
2021. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen nincs semmiféle szobor egyetlen ma működő zsinagógában sem.

Provokativ a kérdés.

2021. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 szp72 ***** válasza:
100%
2021. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező, a kérdésed nem pontos.


"Keresztények ... tele is pakolják a templomaikat Jézus szoborral, vagy angyalok, szentek szobraival képeivel"-írod.

A református keresztény templomok nincsenek tele Szűzanya szoborral, vagy feszületekkel. A baptista keresztény templomok, imaházak sem. A pünkösdi imaházak sem.

Csak a római katolikus irányzat elkötelezett híve a szobrok kiállításának! Sőt, még térdeplőt is raknak sokszor a szobor elé (ha valaki kiállítási tárgynak nézné, utalnak a szerintük helyes használati módra).


Keresztény NEM EGYENLŐ római katolikus irányzat. Ők igyekeznek a keresztény és az egyház nevet kisajátítani, elbitorolni, és minden másként gondolkodót igyekeztek megégetni a múltban, de ma már nem a középkorban élünk, hála Istennek, Luther megszüntette ennek a szobor-kiállítós keresztény irányzatnak az egyeduralmát, dicsőség Istennek ezért! :)

2021. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

"Csak a római katolikus irányzat elkötelezett híve a szobrok kiállításának!"

Hazug vagy és aljas, a legtöbb keresztény templomban vannak képek, sőt szobrok is. Nem csak a római katolikusoknál, sőt nem csak a katolikusoknál, de ortodox templomok is gyönyörűek, ahogy az anglikán vagy evangélikus templomok is.


De mit tegyünk, ha az ördögi Németh Sándor szektájában ilyen "virágok" nyílnak, akiknek csak hazugságra nyílik szájuk.

2021. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%

3

Shagal képei NINCSENEK zsinagógákban. Ne hazudj!

2021. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 szp72 ***** válasza:
88%

@ "Sőt, még térdeplőt is raknak sokszor a szobor elé (ha valaki kiállítási tárgynak nézné, utalnak a szerintük helyes használati módra)."


A katolikus tanítás szerint a szobrok nem istenek, hanem csak szobrok, és éppen ezért nem is szabad imádni azokat. Aki mégis ezt állítja, az vagy nem ismeri a katolikus tanítást vagy hazudik, ami bűn.


Az persze igaz, hogy van aki képek, ikonok, feszület vagy éppen szobrok előtt térdepelve imádkozik. Ugyanis a katolikus meggyőződés szerint bárhol lehet imádkozni, még a szobrok előtt is. Például a zsidók is leborultak a frigyláda előtt, amin ugye szobrok is voltak:

"Józsué pedig megszaggatta ruháját, arccal a földre borult az ÚR ládája előtt, és úgy maradt estig Izráel véneivel együtt." (Józs 7,6)


Aki egy szent szobra előtt térdel, az nem a szentet imádja, s főleg nem a szobrát. Egyszerűen csak azt képzeli el, azzal játszik el gondolatban, hogy az ábrázolt szent vele van és az imádkozik érte Istenhez. A térdelés nem a szentnek, hanem az Istennek szól. Én is térdeltem már ember előtt, főleg pap előtt, hogy imádkozzon értem, például gyónáskor ez teljesen általános, de a térdelésem nem a papnak szól, csak azért teszem pont előtte, mert történetesen éppen ő imádkozik értem Istenhez.


Én személy szerint nem szoktam képek előtt imádkozni, nekem erre nincs különösebb igényem, de egyébként bármikor hajlandó lennénk bármely szent képét vagy szobrát megcsókolni és a képe előtt térden állva kérni az ő (és nem a szobor) imáját és áldását. Tudjátok én nem félek a szobroktól, teljesen tisztába vagyok azzal, hogy a szobor az szobor, a szent pedig csak egy szent és nem isten. Persze, ha valakinek még mindig az a gyengéje, hogy a szobrokat istennek nézi és azonnal imádhatnékja támad, amint meglát egy ilyet, az valóban jobban teszi, ha szobrokat messze elkerüli.

2021. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Természetesen nincs semmiféle szobor egyetlen ma működő zsinagógában sem.

Provokativ a kérdés."


Nem szertnék provokálni senkit. Tényleg érdekel hogy a zsidó vallást követők hogyan látják. Keresztények azt állítják nincs tiltás az Ószövetségben és simán lehetne például Mózes szobor a zsinagógákban, szeintem viszon van tiltás.

2021. máj. 15. 19:18
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

A zsidók zsinálnak ilyet a zsinagógákban? Mózes szobor előtt térdeplő, és imádkoznak Mózeshez? (A szobor természetesen csak az ihlethez kell.)


Jézus használt Illés szobor előtti térdeplőt a zsinagógában, és imádkozott Illéshez? Ilyen az én Bibliámban nincs, ez eretnekség lenne.


A római katolikusok közül sokan bálványimádók, mondjuk ki az igazságot!

2021. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9%
A hamis közbenjárókhoz, halottakhoz való imádkozás, a halottidézés szintén súlyos bűn!
2021. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!