Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted létezik a menny és...

Szerinted létezik a menny és pokol? Mi van a halál után? Miben hiszel?

Figyelt kérdés
2021. máj. 16. 18:08
1 2
 1/18 anonim válasza:
66%
Én azt gondolom, hogy a halál után nagyjából ugyanaz van, mint az élet előtt. Vagyis semmi. Ez a jobb verzió, van egy sokkal rémisztőbb elméletem. Aszerint csak a test hal meg, a lélek marad, és tudat is van. Tehát mint ha tudatodnál lennél, de nem látnál, nem hallanál, nem éreznél, nem tudnál mozogni. Sötétség és a saját gondolataid az örökkévalóságig.
2021. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Én ateista vagyok, szerintem is nincs semmi a halál után, én a tudományokban hiszek.
2021. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én hiszek benne, de azért nem vok olyan nagy istenhívő
2021. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik a halál után valami. Sokáig én sem hittem benne, a tudományban hittem,próbáltam én is megmagyarázni mindent logikusan,csak azután történt egy-két dolog.
2021. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Egy biztos, az ateistáknak rövidebb életük van, de nekünk hívőknek örök élet, legalábbis reményünk nekünk még van.
2021. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

Azt hiszem el, amit Isten mond.

Isten az életet szentnek tartja, és nagyon értékesnek.

ezért Ő maga nem fogja ezt az értékes ajándékot azzal megszentségteleníteni, hogy kínzásnak veti alá. Inkább megvonja az élet lehetőségét.

2021. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok, szóval igen hiszek
2021. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
A menny és pokol nem mese, hanem Jézus tanítása. Ő igaz tanító volt, nincs okom kételkedni az ő tanitásában.
2021. máj. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

az adventisták szerint nincs pokol pusztán "alvás" van a halál után


a pokolról szóló írások szerintük félrefordítások a pokol csak sírhelyet jelent nekik

2021. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Igen. Vagy 10 definíciót tudok a mennyországra és fele ennyit a pokolra, amik léteznek.


Halál után itt a harmadik dimenzióban előbb szellem leszel, utána hazatérsz és átjár isten végtelen egysége, itt még emberi elméd van, illetve olyan, amilyen formát emberként elsajátítottál csak végtelen szeretetben, megértésben úszva. Itt még levonod a következtetéseket az életedről, utána spiritté lényegülsz át. Tervezel egy következő inkarnációt ide vagy akövetkező dimenzióba és megy tivább a fejlődés a végtelen tökéletes létállapotig, ami a lélek.

2021. máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!