Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért mondta, hogy...

Jézus miért mondta, hogy mindenkit szeretni kell és megbocsájtani, ha pl. a vásári árusokat kirugdosta a templomból és konkrétan megmondta, hogy a farizeusok nem jutnak be Isten országába?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 15:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azon farizeusok, akik veszekedtek vele, biztos, hogy nem jutottak be Isten királyságába, mert ugye ki akar a házába ellenséget befogadni?
2021. máj. 18. 15:24
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Jézus az Isten, neki joga van ítélkezni. Meg is van írva, hogy az ítélet Istené. Másrészt mit keresnek az vásári árusok Isten házában? A képmutató farizeusoknak kellett volna őket kitakarítani.


A farizeusok a gondolkodásuk és a cselekedeteik miatt nem üdvözültek. Jézus csak közölte a tényeket. Ezek az emberek bűnözők voltak

2021. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor én még nagyobb vagyok, mint az Isten, mert nekem mindenkit szeretnem kell? Ez nem nagy elvárás?
2021. máj. 18. 15:41
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

A Bibliában nagyon sok az ellentmondás,Jézus nem az isten...isten teljesen más jelleget tölt be a Bibliában mint Jézus.


Azért mondta ezt "mert tudják a törvényeket mégsem a szerint cselekednek,és becsapják azokat akik hisznek benne". Rengetegszer volt harc a farizeusok és Jézus között...szóval ilyen téren nem csoda,hogy nem nagyon kedveli őket.


Amúgy ez a nagy szeretet nekem sem jön át.

2021. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"Akkor én még nagyobb vagyok, mint az Isten, mert nekem mindenkit szeretnem kell? Ez nem nagy elvárás?"

Az sem nagy elvárás, hogy próbálj meg gondolkozni! Te nem vagy Isten, keresd mindig a békességet és ne irkálj hülyeségeket:)

2021. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

"A Bibliában nagyon sok az ellentmondás,Jézus nem az isten...isten teljesen más jelleget tölt be a Bibliában mint Jézus."

A Bibliában nincs ellentmondás. Ha szerinted ellentmodásos a Biblia, akkor hogyhogy más jelleget tölt be Jézus és Isten. Olyankor nincs ellentmondás?:)

2021. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, Jézus nem rugdosta az embereket, és fizikailag senkit nem bántott. Az asztalokat borította fel, az állatokat pedig kiterelte az épületből.

Ezek az emberek Isten imádatára szolgáló helyet piacnak használták, megszentségtelenítve annak méltóságát. Akik nagyon messziről jöttek, nyilván nem tudtak magukkal hozni állatokat, ezért ott vásárolták meg, és ebből szépen meggazdagodtak.


A Tetteiket nem szerette. Őket igen, és a fegyelmezésnek ezt a határozottabb formáját választotta, hogy észhez térjenek.

Akit szeret Isten azt megfegyelmezi. Ahogy az apa sem azért "bünteti" meg a gyermekét, mert utálja.

2021. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Na igen. Ezért nem hiszek semmilyen vallásban.
2021. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 7es írja "és a fegyelmezésnek ezt a határozottabb formáját választotta, hogy észhez térjenek." Ahogy olvashatjuk ez használt is, mivel sokan közülük igazat adtak neki, mivel vitatkozni kezdtek egymással, hogy igazak e Jézus szavai. Vagy ottvan Nikodémus is aki hitte hogy ő Isten fia, mert érdeklődött a tanítási iránt és mint mondta:

János Evangyélioma 3. rész


1. Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:

2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.

2021. máj. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%

"A Bibliában nincs ellentmondás"

Ezek szerint nem olvastad...

2021. máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!