Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muzulmán nők miért nem mehetne...

Muzulmán nők miért nem mehetnek hozzá keresztény/zsidó férfihoz?

Figyelt kérdés
Nekem ez kicsit fura, mert ugye fordítva lehetséges. Bár úgy hallottam, hogy fordított esetben kötelezően le kell mondani a keresztény/zsidó feleségnek a gyermekekről, mert nekik a muzulmán hitet kell felvenni.

2021. máj. 22. 21:53
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem is ellentétes, de mintha pont te idézted volna ezt példaként a női elnyomásra. Ezért kérdeztem, hogy hány női imám van."


De a Biblia nem csak azt tiltja ezzel hogy a nő egyházi vezető legyen hanem azt is hogy egyáltalán megszólaljon. Egyébként az iszlámban nő vezetheti az imát ha csak nők imádkoznak. Akkor nem ha férfiak is vannak.



"A "meg se szólalhat" persze hatalmas hülyeség, mert imádkozhatnak, felolvashatnak, csak nem prédikálhatnak, nem lehetnek gyülekezeti vezetők."


Hát nem. Olvasd el a verset mit ír a Biblia:


1Kor 14:34-35

"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja. Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben."


Nő nem szólalhat fel gyülekezetben. Nincs megengedve hogy szóljon. Ha nem ért valamit akkor nem kérdezhet, hanem othon a férje majd elmagyarázza neki. Ezt írja a Biblia.

2021. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
36%

Vannak női imámok (tisztes nevükön imámák), személyesen is ismerek egyet. Ami az elfogadottságukat illeti, pontosan ugyanabban a helyzetben vannak, mint a női rabbik és a női lelkészek: vannak közösségek ahol elfogadják őket, és van ahol nem.

Fölösleges általános, örök érvényű igazságokat keresni, vallások változnak térben és időben is, a politika is fel- és kihasználja őket pozitív és negatív célokra egyaránt.

Ami a házasság tematikáját illeti, én zsidó vagyok, és nem vennék feleségül nem zsidó lányt, mert nálunk pont fordítva van a dolog mint a muszlimoknál, a gyerekek mindig az anya vallását öröklik. Akinek nem fontos a gyerekek vallása, nem fog ezzel törődni, ők el fognak venni nem zsidó lányt is. Megint mások esetleg elveszik, azzal a feltétellel, hogy előbb betér a lány. A személyes meggyőződésem az, hogy egy vallás felvétele kizárólag belső indíttatásból szabadna hogy történjen, egy házasság nekem nem valid indok, ezért kizárólag olyan betért lányt vennék el, aki tőlem függetlenül vette fel a vallást. Legyünk őszinték, a mai világban nem minden kapcsolat tart örökké. Egy házasság felbomolhat, de ha egyszer betértél, örökre zsidó maradsz, ez elég nagy kib@szás lenne, ha csak miattam vetted fel a vallást.

Ezt azért írtam le, mert nincs ez másképp más kultúráknál sem, még csak nem is kell ezt vallásra kihegyezni. Mindenki szeretné továbbadni a gyerekeinek a saját értékeit, ezért nyilván olyan párt fog választani, aki ebben partner. A vallások annyiban kavarják meg a dolgokat, hogy vannak belső működési szabályok, amik módosíthatják a pár szabad döntéseit. Hiába döntene úgy a nem zsidó feleség (vagy a kérdésed alapján a nem muszlim férj), hogy a gyerekek a házastárs vallását kövessék, ha egyszer az adott vallás jogrendje erre nem ad lehetőséget.


Ami pedig a nők feltételezett elnyomatottságát illeti az iszlámban (valld be, az egész kérdésnek álcázott propagandád erre megy ki), szintén a “hol”-tól és a “mikor”-tól függ.

2021. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
45%

#32: A magam részéről nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a véleményed.

Végre egy józan gondolkodású ember. :)


Abdullah

2021. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!