Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor fogadta el a Katolikus...

Mikor fogadta el a Katolikus Egyház az evolúciót?

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, az egyház nagyon jól megvan az evolúció, és egyéb tudományos tanokkal. A gond nem velük van, hanem a buta híveikkel, akik alapvetően szunyókálásra használták az iskolai éveket.
2021. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

" 1950-ben aztán XII. Pius a Humani generis kezdetű enciklikájában kimondta, hogy a katolikus tudósok elfogadható feltevésnek tekinthetik az evolúció elméletét."

"Végül 1996 októberében II. János Pál pápa tette azt a történelmi kijelentést, amiben elismerte az evolúciót mint tudományos tényt, ezzel lezárva a bizonytalanságot a témában."

2021. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
2-es vagyok. Egyébként ha beírod a Google-be hogy 'katolikus' és 'evolúció', egyből kiadja, nem egy atomfizika.
2021. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Itt foglalkoznak vele, hiteles, objektív írás:

[link]

2021. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

OFF

Az előző hozzászólás nem a kérdésre vonatkozik. Kicsit sem. Az egy lejárató cikk a Hit Gyülekezete keresztény közösség ellen, vélhetően azért rakta be a római katolikus fórumozó, mert hitgyülisnek vélelmezi a kérdezőt.


ON

A kérdésre válaszolva: 1996-tól, II. János Pál óta evolúciópárti a Római Katolikus Egyház.

2021. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!