Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus első-, illetve későbbi...

Jézus első-, illetve későbbi tanítványai, hívei, követői, apostolai közül kik voltak a legjelentősebb-, olykor döntő hatással bíró személyek a kereszténység megszületésére, elterjedésére, majd világvallássá válására?

Figyelt kérdés
A témában jártas személyek véleménye, gondolatai?

2021. jún. 5. 11:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9

A katolikusoknak valóban nincs bajuk Pállal (hiszen Péterrel együtt említik mindig), de szomorú látni, hogy sokan megvetéssel tekintenek Péter apostolra, akire Jézus rábízta nyáját.

Amúgy Péter első levelét Rómából írta, egész biztos, hogy nem csak Izraelben szolgált. A két szektás által lepontozott válaszomba kiemeltem János apostolt is, hiszen hatalmas részt vállalt a korai egyház szervezésben, az apostoli atyák többségét is ő tanította és sokukat ő nevezte ki. A krisztológia alapjait az ő írásai jelentik, nem véletlenül, a Biblia legfontosabb könyve az ő evangéliuma.

2021. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

A szektás szót gondolom megvetésed jeléül használod. Egy keresztény hívő az Úrnak él és szolgál, Ő pedig nem hív szektásnak egy általa elhívott keresztényt sem! Hiszen Őt is szektázták nagyon sokszor a képmutató farizeusok!


Senki nem tekint megvetéssel Péter apostolra, ő kapta a "körülmetélkedés apostola" megtisztelő feladatot. Zsidó származású házasember volt, a zsidók apostola.


A "pogányok apostola" feladatot pedig Szent Pál apostol kapta.

2021. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék ünneprontó lenni, de ne felejtsük el Júdást sem, akinek tette bár súlyos bűn és hiba volt, közvetlenül idézte elő Jézus kereszthalálát."


Azt ugye tudjuk, hogy az összes írástudó, farizeus és hasonlók akarták Jézus halálát + a nép nagy része. Ha Júdás nincs megoldják másképp. Júdás csak eszköz volt. Így nem voltál ünneprontó. Jézus tudta, hogy meg fogják ölni, mégis leszületett a Földre, tehát az érdem kizárólag Jézusé

2021. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Igazából valóban a 6os lehurrogott válaszoló mondott igazat!


A körülmetéltek tehát zsidók leginkább hangoztatott apostola Péter volt, mivel Jézus maga nevezte el kősziklának. János a látomásokkal tett nagy dolgokat, de ahogyan én tudom, mindegyik apostol fontos volt a maga helyén.


A Galata 2:9 arról szólt, hogy az apostolok oszlopául Péter, tehát Kéfás, Jakab, János és Pál választattak ki az Istentől!


De egyik sem volt nagyobb a másiknál csupán mi emberek között akarunk a lehető legnagyobb tekintélyű emberekkel találkozni, de minden testvérre, aki az Úrban él, ugyanennyit kellene adni, és ugyanígy örülni neki!!!


Az én hitem szerint Mátyást apostollá választani hiba volt, és a sorsvetésben nem volt benne Isten keze, hiszen napnál világosabb, hogy a 12. apostolt is Isten maga választotta ki, mégpedig Saul-Pál személyében, aki megkezdte a pogányok között a térítést!



Legyünk szívesek pontosabban idézni, ha már tanítunk, ugyanis nem véletlen írta Jakab a 3. fejezet 1. versében, hogy ne legyünk mindannyian tanítók, hiszen nagyobb ítéletben lesz részünk!! Aki hamisan tanít, annak a Mindenható Isten előtt kell elszámolnia vele!

jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!