Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miként lettetek hívők?

Miként lettetek hívők?

Figyelt kérdés
18 éves koromig ateista voltam. Megmosolyojogtam, mikor valaki a vallással kapcsolatban tartott vagy akart tartani számomra előadást. Aztán 10 évvel ezelőtt történt egy baleset, egy autóbaleset, amelyről olvasni lehetett az akkori sajtóban is. Abban a balesetben elvesztettem édesanyámat és édesapámat. Én otthon voltam, mikor megláttam a rendőrautót befordulni a házunk hídjára, rossz érzés fogott el. Amikor kiszállt két rendőr (az egyik rendőr közeli ismerős volt), akkor pedig már tudtam, hogy óriási a baj, megéreztem. Még el sem értek a csengőig, már kint voltam. Az ismerős rendőr rám nézett, elsírta magát, majd közölte, hogy apumékkal mi történt. Annyit kérdeztem csak, hogy hol, mást nem. Mikor odaértem a tőlünk nem messze lévő helyszínre, olyan borzalmas látvány fogadott, hogy utólag megbántam már milliószor, hogy odamentem (de muszáj volt odamenni, akkor muszáj). Az ütközés akkora erejű volt, hogy kigyulladt az autó, anyum kirepült belőle. Az úttesten hevert, leszakadt a feje és a bal karja, szinte minden csontja összetört. A fejét az árokban találták meg a rendőrök, a karja ott hevert tőle pár méterre. Apum beszorult az autóba, így őt a lángok emésztették fel. Ott volt velem szemben egy nagy fekete, elszenesedett, torz valami, ami egykor egy ép test volt. Valószínű, hogy már az ütközéskor szörnyethalt, így legalább gyors halála volt, nem kellett szenvednie a lángoktól. Én ebbe az egészbe belebetegedtem az évek alatt. Hogy azokat az embereket, akik korábban öleltek, mondták, hogy mennyire szeretnek, így kellett látnom. Fel lehet ezt dolgozni ép elmével? Fel lehet-e a látottakat dolgozni úgy, hogy ne bolonduljon meg az ember? Nekem nem ment, nem sikerült. Pszichiátriára kerültem, ahol feküdtem a zártosztályon is, annyira kibuktam. Volt ott egy könyvespolc, amin volt egy Biblia. Kezembe vettem, elkezdtem olvasni, de nem értettem, hogy mit is olvasok, mi a lényege a könyvnek, miről szólnak az igék, stb. Szóval semmit nem értettem. Viszont innentől kezdve változott meg a nézetem a vallással kapcsolatban. Lassan megértettem, elkezdtem hinni, hogy egy jobb helyre kerültek, olyan helyre, ahonnan gondosan figyelnek rám, és talán még jelzéseket is küldenek nekem, ha valamit nem jól csinálok, ha nem jó felé halad az életem. És ha ők onnan kapcsolatba tudnak lépni velem, akkor én is velük, és elkezdtem beszélni hozzájuk. Elkezdtem Istenhez is beszélni. Mai napig beszélgetek a szüleimmel, mert annyi megbeszéletlen dolog maradt köztünk, hogy azt muszáj bepótolni. És bár ezt az egészet soha nem fogom tudni feldolgozni, de van már kapaszkodóm az életben, és ez nagyon fontos. Nos, én így váltam hívővé.

2021. jún. 8. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen az amikor valaki túl sok filmet néz aztán elhiszi, hogy mindez vele történt meg.


1. Magyarországon a rendőrök nem keresik fel az áldozatok hozzátartozóit (de amúgy az USA-ban is csak a helyszinelés után)

2. Nem viszik oda a baleset színhelyére


A zártosztályos sztorit viszont elhiszem, azt kinézem belőled.

2021. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy ennyi jött le neked a történetből. Nem fogok kardozni veled, hiszel, amit akarsz. A történetemben ott van, hogy az egyik rendőr közeli ismerős volt. Tehát de, ő felkeres. A másik dolog pedig az, ha valamely szeretted ott fekszik a földön, akkor nincs az a rendőr, aki téged megállít. Sokat kell még tanulnod az életről, aztán majd rájössz.
2021. jún. 8. 19:23
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A sztory nekem is kissé fura de ha ismerős a rendőr lehet de hogy nem vitték oda az szinte biztos főleg mert ismerős csak akkor ha azonosítani kell de akkor sem a helyszinre
2021. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát de, ő felkeres"


nem, nem keres fel és pláne nem visz a helyszínre. Sokszor szoktál ennyit hazudni vagy ez kivételes alkalom?

2021. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy ők vittek oda? Jajj, Istenem! Jöjj el közénk, világosítsd meg egyesek elméjét! Már bánom, hogy egyáltalán kérdeztem valamit.
2021. jún. 8. 19:27
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Inkább azt bánd, hogy ennyit hazudsz.
2021. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6


A te lelketlen kötekedésedet kellene megbánnod!

2021. jún. 8. 19:30
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy a hazugságot felismerem nem kötekedés...

De, ahogy írtam a zárt osztály az hihető.

2021. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#8


Akkor szeretettel várlak Egerben a Dobó-téren egy beszélgetésre. Meghallgathatod személyesen is a történetet. Úgyis jó az időjárás, valamelyik nap eljöhetnél. Csak vigyázz, nehogy a valóság rádöbbentsen a lelketlen személyedre, és megtanítson az alázatra. Mondd, hogy melyik nap jó neked.

2021. jún. 8. 19:39
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Én pedig Mezőkövesden a Tesco-nál. Szombaton korán reggel pont ott leszek.
2021. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!