Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az úr Jézus Krisztusnak...

Az úr Jézus Krisztusnak megvolt a lehetősége elkárhozni?

Figyelt kérdés
A mennyországban minden próbának vége, vagy ott is el lehet bukni az örök boldogságot?

2021. jún. 10. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Elkárhozni nem hiszem, mert a Szentháromság értelmében Krisztus és az Atya egy és ugyanazon személy. Isten úgymond a tökéletes jó aki kívül esik és feljebb áll minden gonoszságon. Az olajfák hegyén azonban Jézus is vonakodott elfogadni Isten akaratát, miszerint meg kell halnia az emberiség bűneiért. Többek között ez is mutatja, hogy Isten értünk emberré lett ami együtt járt az emberi kísértések kockázatával is. De Jézus kárhozatához nem vezettek volna ezek az emberi kísértések, mert végül sosem hajlott rájuk.

A mennyországból már nem lehet "kiesni". Ellenben előtte meg lehet járni a Purgatóriumot ami által bebocsátást nyerhetünk oda. Ez állítólag egy nagyon nehéz és keserves folyamat, ezért is kell imádkozni, misét mondatni elhunyt szeretteinkért, hogy rövidebb, eredményre vezető legyen ez a tisztítótűzben való szenvedés.

2021. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem, de választhatta volna azt, hogy nem vált meg minket.
2021. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Igen, ítélet alá eshetett volna. Hiszen ahogy Ádám tökéletes volt, Jézussal egyenlő mértékben, megtehette volna, hogy kibújik a szenvedés, halál alól, és Sátántól is megkaphatja a hatalmat.

Ha nem Sátáné lenne, akkor nem ajánlhatta volna fel Jézusnak.

Sok minden másként történt volna. De egy biztos, hogy akkor más valaki vállalta volna a messiás szerepét. Isten tervét, senki nem tudja megakadályozni

2021. jún. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem a jó viselkedés vált meg minket.
2021. jún. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 KZitus ***** válasza:
38%

Szia

..elkárhozni, vagyis meghalni? Igen, megvolt.

A Biblia szerint Jézus Krisztus kapta meg először a halhatatlanság ajándékát. Pál apostol ihletett szavaiból jól látható, hogy Jézus, mielőtt Isten feltámasztotta, nem volt halhatatlan: „Krisztus, most, hogy feltámadt a halottak közül, nem hal meg többé; a halál többé nem úr felette” Róma 6:9 (Jelenések 1:17, 18 "Amikor megláttam, a lába elé estem, mint egy halott. Ő pedig rám tette a jobb kezét, és ezt mondta: „Ne félj! Én vagyok az első és az utolsó, és az élő. Meghaltam, de nézd, örökkön örökké élek, és nálam vannak a halál és a sír* kulcsai.")

Ezért amikor az 1Timóteusz 6:15, 16 azt írja róla, hogy ő „a királyként uralkodók Királya és az úrként uralkodók Ura”, úgy különbözteti meg a többi királytól és úrtól, hogy hozzáteszi: „akié egyedül a halhatatlanság”.

2021. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

"Ha nem Sátáné lenne, akkor nem ajánlhatta volna fel Jézusnak."

Akkor ezek szerint a sátán minden szava igazság, hogy ti ilyen készségesen és örömmel hisztek neki?

Én is ajánlhatok neked sok mindent, de nem jelenti, hogy azokkal rendelkezem is.


"De egy biztos, hogy akkor más valaki vállalta volna a messiás szerepét."

Ki? A Biblia szerint Jézus Isten egyszülött Fia. Gyorsan szül még egy másikat, hogy legyen ki elvállalja? Számotokra Jézus ennyire helyettesíthető személlyé vált már? Elég szomorú...

2021. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
13%

6.

A Biblia azt írja, hogy a legdrágábbat adta oda.

DE bárki jelentkezhetett volna az angyalok közül erre a feladatra.

Ellenben a Bibliában nem lenne le írva Isten kérdése:

(Ézsaiás 6:8) . . .„Kit küldjek el, és ki megy el nekünk?”. . .


Erre bárki vállalkozhatott volna, ellenben ez a kérdés nem születik meg.

Hanem automatikusan az lenne le írva, hogy "elküldöm a fiamat".

És nem teszi fel a kérdést, hogy ki vállalná a feladatot.

2021. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A csalóknak, akik szeretnek kiragadni szavakat, így szól az egész:

Ezt a maga idején megmutatja majd a boldog és egyetlen Hatalmasság, a királyok Királya és uraknak Ura. Övé egyedül a halhatatlanság, aki megközelíthetetlen világosságban lakik, akit az emberek közül senki sem látott, és nem is láthat: övé a tisztelet és az örökkévaló hatalom. Ámen.

1Timóteus 6:15‭-‬16 RÚF

[link]

2021. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#7

Elolvastad valaha Izajás könyvének 6. fejezetét? Ott szó sincs Jézusról, hanem Izajás próféta mondja Istennek:

"Ekkor azt mondtam: »Íme, itt vagyok, engem küldj!«"


Szóval miről beszélsz?

2021. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

9.

Igen, ez Ézsaiáson is beteljesedett a maga idejében. De mint tudjuk, próféciának több beteljesedése is van. A nagyobb beteljesedés pedig Jézusra mutat előre.

Ézsaiás prófétai feladata előárnyékolta azt a munkát, melyet mintegy 800 évvel később a Messiás, Jézus Krisztus végzett

Bár Jézus jelentőségében nagyobb volt Ézsaiásnál, ugyanolyan készségesnek mutatkozott, hogy égi Atyja elküldje őt, s ezt mondta: „Íme! Eljöttem, hogy cselekedjem az akaratodat”.

2021. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!