Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért mondja Isten a Jób...

Mért mondja Isten a Jób könyvének végén Jóban, hogy ő jobb dolgokat mondott, mint a három barátja?

Figyelt kérdés

Jób 42:7-8


7 Miután pedig e szavakat mondotta vala az Úr Jóbnak, szóla a Témánból való Elifáznak: Haragom felgerjedt ellened és két barátod ellen, mert nem szóltatok felõlem igazán, mint az én szolgám, Jób.

8 Most azért vegyetek magatokhoz hét tulkot és hét kost, és menjetek el az én szolgámhoz Jóbhoz, és áldozzatok magatokért égõáldozatot; Jób pedig, az én szolgám, imádkozzék ti érettetek; mert csak az õ személyére tekintek, hogy retteneteset ne cselekedjem veletek, mivelhogy nem szóltatok felõlem igazán, mint az én szolgám Jób.


Ez miben nyilvánult meg? Mért mondja azt Isten, hogy Jób jobb dolgokat szólt Róla? A dicséretei voltak jobbak vagy valami más miatt volt ez?



2021. jún. 11. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A beszámolóban olvashatjuk, amikor Istenről nyilatkoztak ezek az emberek.

Pl, káromolták Istent, azt mondva, hogy ’nem bízik szolgáiban’, és hogy nem igazán érdekli, hogy Jób hűséges-e vagy sem. Elifáz még azt is mondta, hogy Isten szemében Jób nem értékesebb egy molynál!

Jóbnak is azt mondták, hogy a gondjait saját magának köszönheti, holott ez nem igaz, hiszen Isten a történet elején Sátánnak megmondta, hogy Jób fedhetetlen, és egyenes ember, nem követett el olyat amiért Istennek büntetnie kellene.

Elifáz végül odáig is elment, hogy nyílt vádaskodásba kezdett. Mivel nem tudta rávenni Jóbot arra, hogy vétkesnek ismerje el magát, olyan bűnök kitalálásához folyamodott, amelyeket feltételezése szerint el kellett követnie Jóbnak, amiért nehézségei adódtak.

2021. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg mire kellett a tulok és a kos?🤔
2021. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


"Mért mondja azt Isten, hogy Jób jobb dolgokat szólt Róla?"


Isten nem mond ilyet!

2021. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3

Kedves Vidripi. Hogy ne mondta volna?

(Jób 42:7) . . .„Fellángolt a haragom ellened és a két társad ellen, mert nem az igazat mondtátok rólam, ellentétben az én szolgámmal, Jóbbal.

2021. jún. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia

Jób könyve az egyik olyan könyv a Bibliában, amelyből rengeteget tanulhatunk Istenről, és az emberek helyes, és helytelen magatartásáról. Abból amit a végül Isten mondott Jóbnak, az ő gondolkodását is kiigazította, amit Jób készségesen el is fogadott. Talán érdekesnek találod a Jób könyvének rövid áttekintését:

[link]

Ha van kedved, más bibliai könyveknek a rövid áttekintését/összefoglalóját is megnézheted a link jobboldali felsorolásában.

2021. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!