Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor térdelnek a reformátusok...

Mikor térdelnek a reformátusok? És az evangélikusok? Görögkeletiek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 12. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előbbi 2 hivatalosan semmikor. Otthon, magán imádság közben, ahogy kedve tartja.


Ortodoxoknál is eltérőek a liturgikus előírások, tudtommal a Magyarországon lévők nem térdelnek liturgia során.

2021. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, kösz. Mert mintha éppen ilyesmi is része lett volna a reformációnak, úgy emlékeztem.
2021. jún. 12. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár van sok református a rokonságba, én magam nem ismerem a szokásaikat. Viszont a Szentírásban ezt olvassuk:

"Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr."


Hogy ezt mennyire tartják be vagy sem, azt már nem tudom.

2021. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Reformatusok soha nem terdelnek le, marmint az istentiszteleten.

Evangelikusok az urvacsorahoz leterdelhetnek.

De pl.a finn-sved evangelikusok leterdelhetnek bunvallashoz is, illetve a lelkeszek az istentisztelet kezdeten es vegen az oltarnal.


(Anglikanoknal az elmelet: imadkozashoz, gyonashoz leterdelni, dicsoiteshez felallni, ha csak hallgatsz vmit, akkor ulsz. Urvacsoranal lehet terdelni vagy allni, kulon korlat es terdeplo van, ha terdelni akarsz. A valosagban mindenki azt csinal, amit akar. De ha a pap mondja, hogy alljatok fel, akkor azert altalaban mindenki felall. Az anglikanok otthoni imanal, egyedul is szivesen leterdelnek.)

2021. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!