Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megcáfolnák a vallásotok...

Ha megcáfolnák a vallásotok alapjául szolgáló könyveket vagy bármilyen iratokat akkor továbbra is hinnétek istenben? Ha igen akkor mi alapján határoznátok meg istent utána? Ami alapján előtte határoztátok meg arról már kiderült hogy téves és kamu.

Figyelt kérdés

Nem fog sikerülni de megpróbálom azért. A kérdés csak egy felvetés csak mi lenne ha. Ennél fogva nem kellenek az olyan válaszok hogy nincs értelme mert nem lehet megcáfolni vagy hogyan cáfolod meg (sehogy nem is ez a lényeg) és hasonlók.

Kíváncsian várom hány válaszig jutunk el ilyen és hasonló válaszok nélkül (és hogy jól tippelem -e).



2021. jún. 15. 14:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%

"Ha megcáfolnák a vallásotok alapjául szolgáló könyveket vagy bármilyen iratokat akkor továbbra is hinnétek istenben?"

Istenben hinnék, mert a világról üvölt az intelligens tervezettség. Ha a Biblia tele lenne ellentmondással, akkor én nem fogadnám el, de átment a szűrőmön.


"Ha igen akkor mi alapján határoznátok meg istent utána?"

A filozófia istendefiníciója tökéletes. Azt, hogy pontosan mit szeretne, valamennyire lehet tudni, mert a Biblia nélkül is pár gondolkodó eljutott arra, amit Isten hirdet a Bibliában, persze nem mindenre és nem olyan pontosan.


"Ami alapján előtte határoztátok meg arról már kiderült hogy téves és kamu."

Ez így nem jellemző nálam. Isten léte nem kérdés. Az akarata, a teremtési szándéka, a bűn lényege, az ebből való megváltás van részletezve a Bibliában. Meg még sok más. Vannak dolgok, amiket nem lehet egyértelműen bizonyítani. Vannak, amiket vagy elmond Isten, vagy nem lehetsz benne biztos.


A példa erre. MArika néni azért sütött egy tortát, hogy kimenve az utcára, a 20. szembejövő képébe nyomja. Lehet találgatni, esetleg valaki a megoldást is felvetheti, de bizonyítani nem tudja, csak ha Marika néni megmondja neki

2021. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
A vallásom alapjául nem egy könyv szolgál. Tudom, hogy létezik Isten, mert már számtalanszor tapasztaltam. Ezt senki és semmi nem cáfolhatja meg, még ha beleszakad sem.
2021. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%

Bàrmi történjék is én hiszek a Hatalmas Allahban. "Érzem" hogy létezik, és làtom a természetben milyen tökéletes az Ő teremtése.


Szóval a vàlaszom: igen tovàbbra is hinnék.


Abdullah

2021. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

2.

Sok kérdésnél találkoztam ilyen kijelentésekkel. Sokan próbálkoztak azért a megcáfolással. A siker pedig attól függ honnan nézzük.


3.

""Érzem" hogy létezik, és làtom a természetben milyen tökéletes az Ő teremtése."

De valahonnan tudod azt hogy hogyan hívják, pár dolgot róla. Gondolom olvastad vagy templomban hallottad.

De ha azokat a könyveket megcáfolják akkor fenn marad az hogy létezik isten mert érzed és stb de akkor kiderül hogy ami alapján meghatároztad az téves volt.


Akkor mi alapján határoznád meg innentől? Honnan tudnád hogy pl.: jó -e vagy rossz.

2021. jún. 15. 15:30
 5/28 anonim ***** válasza:
28%

Csatlakozom az elsőhöz, ugyanezt írtam volna.


Amúgy meg fura lenne, ha tudnád bizonyítani, hogy a szeretet nem létezik és nem az épít, hanem a gyűlölet. Mindegy, hajrá.

(bár kétlem, hogy van bármi fogalmad arról, hogy miről is szól a kereszténység, ti le vagytok ragadva annál, hogy tilos házasság előtt szexelni. Ennyi az ismeretetek.)

2021. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

1.

Gyakorira kéne egy üzemmód ami fel olvassa a kérdést mert sokan nem tudnak olvasni. Bár lehet hogy csak a szöveg értéssel van a baj nem tudom. (ez nem csak erre a kérdésre vonatkozik hanem sok más kérdésnél is)


"Amúgy meg fura lenne, ha tudnád bizonyítani, hogy a szeretet nem létezik és nem az épít, hanem a gyűlölet. Mindegy, hajrá."

Áruld már el nekem hol írtam én olyat hogy be akarok bizonyítani bármit is?


"(bár kétlem, hogy van bármi fogalmad arról, hogy miről is szól a kereszténység,"

Hol szerepel a kérdésemben a kereszténység?


"ti le vagytok ragadva annál, "

ti? Kik? Kik azok a "ti"??


"hogy tilos házasság előtt szexelni. Ennyi az ismeretetek.) "

Te már csak biztos tudod mit tudok.

2021. jún. 15. 17:09
 7/28 anonim ***** válasza:

Én akkor is a Kegyes Koràn és a Szunna szerint "értelmezném" Allahhot, ha ezeket "megcàfolnàk" egyesek.


Abdullah

2021. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7.

Ez érdekes. Hogy hogy utána is még az alapján?

2021. jún. 15. 17:57
 9/28 anonim ***** válasza:

Mert amikor a Korànt olvasom, közel érzem magamhoz Istent. Ezért.


Abdullah

2021. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

9

Köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 15. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!