Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények jól tettem ha...

Keresztények jól tettem ha megszakítottam a kapcsolatot? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak 12 éve. Anyai mamámékhoz költöztünk akkor 9 éves voltam. Anyukám és anyai mamám anyai Papám nevelt fel…. Apámmal meg apai mamámmal, apám testvérével kereszt apámmal meg annak feleségével tartottam a kapcsolatot, (apai papam már nem el 6 éves voltam mikor elhunyt) apám sose fizetett nekem gyerektartást, mindig mikor gyerek koromban oda mentem : apukám, apai mamám, és apukám testvérének kereszt apámnak felesége le hordtak anyut meg anyai mamát mindennek átkozódtak minden… akkor meg bocsátottam nekik de most már 21 éves vagyok és nem tűröm el… tavaly óta 2020.április óta megszakitottam velük a kapcsolatot apával is apai mama és keresztapámékkal is. Szerinted helyesen tettem? Isten ezért nem néz rám rossz szemmel? Állandóan szidtak atkoztak anyuekat nem bírtam már eltűrni
2021. jún. 19. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Jól tetted. Ezek csak lehúzó idióta emberek.
2021. jún. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Isten úgyis vissza adja majd azt nekik amit kell.
2021. jún. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Prókátor ***** válasza:
35%
Emberileg érthető volt a lépésed, de keresztényi szempontból nem tetted jól. Írva van: tiszteld apádat és anyádat!
2021. jún. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy tiszteljek egy olyant aki soha nem törődött velem meg csak anyámat mocskolta? Sehogy
2021. jún. 19. 09:19
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Szomorú olvasni, hogy emberek egymás ellen fordulnak, és ezzel a gyermekre is hatást gyakorolnak.

Keresztény szemszögből nem bűn ha korlátozod a kapcsolatot, azonban néha érdeklődj a hogylétük felől. Ezzel kifejezed a szereteted azok iránt, akik esetleg "rosszindulattal" viselkednek.

(Róma 12:21) 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.

2021. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Írva van: tiszteld apádat és anyádat!"

ha megérdemlik. ha nem, akkor ne tiszteld őket, mivel ők se tisztelnek téged

2021. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Bocsáss meg neki és ne haragudj rá, mert a szüleidet tisztelni kell, emellett Jézus azt mondta, hogy áldjátok azokat, akik árkoznak téged. Viszont a kapcsolatot nem muszáj vele tartanod, esetleg akkor beszélj vele, ha ő feltétlenül akarja, mert az átkozódását nem kell eltűrnöd. De ha van lehetőséged tegyél vele jót, mert parazsat gyűjtesz a fejére, és akkor leszel a Magasságos fia, ha jót teszel azokkal, akik gyűlölnek téged.
2021. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem tetted jól. Érzelem vezet nem hit.
2021. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kérdező a távolból tiszteli őket. Teljesen rendben van.
2021. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Maximálisan jól tetted, van eset, amikor maga Jézus mondta, hogy meg kell a családdal szakítani minden kapcsolatot. Arra ügyelj csak, hogy ne gyűlölködj visszatekintve, egyszerűen csak zárd ki őket és onnantól kezdve teljes közönyösséget vegyél fel velük!
2021. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!