Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, akik szerint...

Keresztények, akik szerint bűnnek számítanak a new age-es praktikák, szerintetek ezek kihathatnak olyanokra is, akik nem művelik?

Figyelt kérdés
Valahol egyszer azt olvastam, hogy ha egy családban valaki ilyesmivel foglalatoskodik, az "megfertőzheti" a vele élőket, pl a családtagjait is, és főleg a gyerekek vannak veszélyben ilyen szempontból. (Nem úgy, hogy ők is elkezdik művelni ezeket a rituálékat, hanem azoknak a hatása fogja megtalálni őket, pl egyfajta démonizáltság formájában.) Már nem tudom, hol olvastam ezt. Nektek mi a véleményetek erről? Ha valaki hívő, az védve lesz a káros hatásoktól, vagy úgy is veszélyben van?

2021. jún. 20. 07:19
1 2 3 4
 1/33 Hanna S ***** válasza:
59%
Igen, ez úgy van ahogy olvastad(legalábbis szerintem), ha valaki hívő a New age akkor is kihathat rá, egy hívő is lehet a démonok uralma alatt csak kisebb mértékben
2021. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mit értesz "new age-es praktikák" alatt?
2021. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

"akkor is kihathat rá, egy hívő is lehet a démonok uralma alatt"


Ez ellen hogy lehet védekezni, ha napi kapcsolat van közöttük, tehát elhatárolódni nem lehet, folyamatosan bombázza ez a hatás? Az imák megszabadítanak?


"Konkrétan mit értesz "new age-es praktikák" alatt?"


Az a cikk olyasmiket hozott fel példának, mint angyalkommunikáció, kineziológia, reiki, jóga, meditáció, agykontroll stb. De lehet, hogy ezeket nem lenne szabad mind egy kalap alá venni. Talán számít az is, hogy az ember milyen módon és milyen szándékkal csinálja? Nem tudom.

2021. jún. 20. 10:04
 4/33 A kérdező kommentje:
Sőt, ha jól emlékszem, azt írta, ez generációkon keresztül is hathat, átragad, tovább "öröklődik".
2021. jún. 20. 10:05
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Amiket felsoroltál, azok tudomásom szerint kivétel nélkül pozitív motivációból végzett tevékenységek (a kineziológia például egy szelíd, de hatékony terápiás módszer tudatalatti blokkok feltérképezésére és oldására). Megkérdezhetem, hogy te melyik módszer, tevékenység mögött látsz esetleg rossz szándékot, és mit tartasz bennük összeegyeztethetetlennek a keresztény hittel?
2021. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem ismerem ezeket, nem tudom igazából, hogy mi a rossz bennük, vagy hogy egyáltalán tényleg ártalmasak lennének-e. Csak hallok, olvasok mindenféle dolgot, véleményt, és próbálok kutakodni a valóság és a helyes út után, de csak egyre jobban összezavar ez a sokféleség. Viszont a pozitívnak érzett motiváció szerintem nem minden esetben elegendő, az a mondás is felhívja erre a figyelmet, hogy "a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve".
2021. jún. 20. 10:28
 7/33 anonim ***** válasza:
41%
Lásd katolikus egyház 100 ezer számra megkínzott és elégetett embereket, a jószándék nevében.
2021. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is ez mindenre a világon egyformán vonatkozik. Minden területen el lehet tévedni, letérni az igazi útról.
2021. jún. 20. 10:46
 9/33 anonim ***** válasza:
48%

"angyalkommunikáció, kineziológia, reiki, jóga, meditáció, agykontroll"

Az angyalkomunikáció, reiki, agykontroll gáz. A kineziológiát nem ismerem, de azért gondolom nem véletlenül került a listára, valami oka biztos van. A jóga és a meditáció az eredeti közegükben, az eredeti taralmukkal gáz, itt nyugaton inkább csak testmozgás, meg az elme megnyugtatása, ilyesmi. Bár azért nem ajánlatos túl komolyan venni és belemerülni az eszmerendszerbe, amiben kitalálták.


Ezekkel alapvetően az a baj, főleg a reiki, angyalkomunikáció, agykontroll hármassal, hogy ezek voltaképpen az ezotériában gyökereznek. Igen, lehet felháborodni, az agykontroll is. Bár elég bujtatott módon. Ami többek között azért baj, mert olyan szellemi lényeknek adhatsz felhatalmazást, hogy belépjenek az életedbe, akiknek a legkevésbbé sem akarnál.


Nos, igen. Kihathat az egész házra ahol éltek, meg a családra. pl. Saját tapasztalatom. Hogy egyik ismerősöm elköltözött egy házba, ahol én mindig rosszul éreztem magam, amikor csak meglátogattam. Éreztem, hogy ez a ház valahogy nem jó. Erre egyszer mint kiderült, az előző tulajdonos nagy ezós néni volt, tele volt a polca ilyen könyvekkel és a jó ég tudja miket művelt. Hát mit ne mondjak, évekbe telt mire az a ház "megtisztult" és nem volt nyomasztó a kisugárzása valamint megszűntek az apró furcsaságok. Vagy agykontrollos ismerősről tudom, hogy mindenkit gyógyítgat, csak ő van egyre rosszabul stb.


Mindegy is, a lényeg hogy imádkozzál. Az imával és hittel lehet ellene védekezni, mivel Isten segít azokon akik hozzá kiáltanak és tőle kérnek segítséget. Nem kell félni, mivel Isten erősebb mindennél. Mindig ezt kell észben tartani és erősen hinni.

Ezeknek a praktikáknak pont az a buktatója, hogy elfordítanak Istentől és valami másban kezdesz el reménykedni, valami más felé fordulsz. Egy angyalhoz, egy erőhöz, egy szellemi lényhez, vagy a saját "varázserődhöz" stb.

2021. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

Az agykontroll valós, működő dolog, és semmi köze az ezotériához.

Két dolgot nem kell elfelejteni hozzá:

- KIZÁRÓLAG rád hat,

- természetfeletti dolgokat nem tud.

2021. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!