Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, akik szerint...

Keresztények, akik szerint bűnnek számítanak a new age-es praktikák, szerintetek ezek kihathatnak olyanokra is, akik nem művelik?

Figyelt kérdés
Valahol egyszer azt olvastam, hogy ha egy családban valaki ilyesmivel foglalatoskodik, az "megfertőzheti" a vele élőket, pl a családtagjait is, és főleg a gyerekek vannak veszélyben ilyen szempontból. (Nem úgy, hogy ők is elkezdik művelni ezeket a rituálékat, hanem azoknak a hatása fogja megtalálni őket, pl egyfajta démonizáltság formájában.) Már nem tudom, hol olvastam ezt. Nektek mi a véleményetek erről? Ha valaki hívő, az védve lesz a káros hatásoktól, vagy úgy is veszélyben van?

2021. jún. 20. 07:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
51%

A (korai) kereszténység szerint a varázslatok működnek, és mindegyiknek démoni alapja van.

Az idő azért már kicsit meghaladta ezt az állítást.

2021. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

#21

Erre forrás? Mert Pál apostolnak volt egy mondata, ami alapján nem nagyon létezik ilyen.

2021. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
51%
A Biblia határozottan tiltja a varázslást - MINDEN formáját - és halállal bünteti.
2021. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"A (korai) kereszténység szerint a varázslatok működnek, és mindegyiknek démoni alapja van."

Erre kértem forrást.

2021. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%

Én nem fogok neked a Bibliából keresgélni.

Nyisd ki (az elektronikusat, abban könnyű keresni), és nézd meg. Kulcsszavak: "varázslót ne hagyj életben", "ne főzz gödölyét az anyja tejében", stb.

Nézz utána.

Mondom: ez azért volt, mert annak idején úgy hitték, hogy a varázslatok működnek, és konkurrenciát jelentenek az istennek.

2021. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
32%

Igen, kihat az egész családra, a következményeket ők is megszenvedik.

Lásd például itt:

[link]

2021. jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
63%

Én korábban gyakoroltam New Age praktikákat. Mélyen benne voltam az ezoterikus világban és úgy, hogy anyukám hívő. A családom kapott a démonokból és a akkoriban történt személyiség torzulásomból elég rendesen. Azóta megtértem és Jézus megbocsátott és kigyógyultam a függőségeimből, illetve abbahagytam a jövendőmondást, varázslást, ezoterikát.

Én senkinek sem ajánlanám, hogy bármilyen ezoterikus dologgal foglalkozzon. Komoly problémákat tud okozni mind a családnak, mind a pszichés állapotnak. Több ember is öngyilkosságot követ el egy idő után vagy a pszichiátrián köt ki. Nekem vannak megtapasztalásaim bőven ezekkel kapcsolatban.

2021. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"abbahagytam a jövendőmondást"

Ezt hogy gyakoroltad? Mert nekem elég kamu dolognak tűnik.

2021. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
54%

" New Age praktikát..... jövendőmondást, varázslást, ezoterikát."

Ez annyira kamuszagú...egy bigott keresztény beszélne pont így valami olyasmiről, amiről fogalma sincs, csak mondta a pap bácsi, hogy csúnya rossz, és démont okoz 🙄

2021. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Az is volt :D

Egy hatalmas megtévesztés az egész. Erős démoni befolyásoltság kell hozzá. Leírhatatlanul borzalmas maga az állapot, amibe belekerül az ember, ha ilyesmit csinál.

Nekem mindig álmomban jöttek a látások. A látomások egy része nem is teljesült, csupán elhittem, hogy én most tutira megmondom a másiknak, hogy mi fog történni vele.

2021. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!