Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, akik szerint...

Keresztények, akik szerint bűnnek számítanak a new age-es praktikák, szerintetek ezek kihathatnak olyanokra is, akik nem művelik?

Figyelt kérdés
Valahol egyszer azt olvastam, hogy ha egy családban valaki ilyesmivel foglalatoskodik, az "megfertőzheti" a vele élőket, pl a családtagjait is, és főleg a gyerekek vannak veszélyben ilyen szempontból. (Nem úgy, hogy ők is elkezdik művelni ezeket a rituálékat, hanem azoknak a hatása fogja megtalálni őket, pl egyfajta démonizáltság formájában.) Már nem tudom, hol olvastam ezt. Nektek mi a véleményetek erről? Ha valaki hívő, az védve lesz a káros hatásoktól, vagy úgy is veszélyben van?

2021. jún. 20. 07:19
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

17:08-as


"Azóta megtértem és Jézus megbocsátott és kigyógyultam a függőségeimből,"


Leírnád a legelső lépéseket, amiket megtettél, amikor szakítottál a new age praktikákkal? Hogyan zajlott? Vagy egyszerűen "csak" megbántad, és fogadalmat tettél, hogy többet nem csinálod? Nem érezted úgy, hogy a régi dolgok nem akarnak téged "elereszteni"?

2021. jún. 22. 17:36
 32/33 anonim ***** válasza:

17:08-as vagyok. Úgy történt a megtérésem, hogy imádkoztak értem és Isten megszólított :D

A függőségem és az állapotom drasztikusan leromlott és mikor Isten megszólított azonnal megéreztem, hogy Ő az. Mivel hosszú időt töltöttem démonok között tudtam különbséget tenni. Legelőször mikor éreztem a változást kértem Jézust, hogy bocsásson meg és szabadítson meg engem ezektől a gonosz dolgoktól. Elkezdtem olvasni a Bibliát, megkeresztelkedtem. Majd megvallottam a gyülekezetben a bűneimet. Hónapokig tartott, amíg szépen fokozatosan kijöttem ebből. Meg is szakadt a kapcsolatom nem egy emberrel, akikkel közösségben voltam a New Ages időszakom alatt, de nem bánom. Azóta nem kísért ez az egész :D

Hatalmas dicsőség az Úrnak!

2021. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy megosztottad, köszönöm szépen!


És a többieknek is!

2021. jún. 23. 07:32
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!