Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » XVI. Benedek (Joseph Aloisius...

XVI. Benedek (Joseph Aloisius Ratzinger) 2013-ban egészségügyi okokra hivatkozva mondott le. Ennek már több mint 8 éve, mégis életben van, ráadásul a Vatikánban él "emeritus pápa"-ként Ferenc pápa hivatalban lévő pápa alatt. Ez hogy hat az egyházra?

Figyelt kérdés

Fog ebből még zavar keletkezni a katolicizmuson belül? (lássuk be, rendkívül paradox egy helyzet...)


Esetleg Ferenc (Jorge Mario Bergoglio) pápa halála után újra megpályázza az újra megürült hivatalt? Egyáltalán, mégis mire számít?(mert hogy nem vonult kolostorba/vissza a lemondása után, az már nagyon szembeszökő, furcsa).



2021. jún. 20. 13:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok katolikus, de érdekes a kérdés, viszont nem értem. Ez miért lenne probléma?
2021. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
2021. jún. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Én sem értem, hol itt a gond. Az egészségügyi probléma nem a "mindjárt meghalok" szinonimája.
2021. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok katolikus. De szerintem esélytelen, hogy újra pápa legyen. A lemondásával úgy tudom nem kerül vissza a bíborosi testületbe, tehát nem is választhatják újra. Egyszerűen nyugalmazott pápa, akinek nincs beleszólása semmibe. A pápai gyűrűjét nem törték össze, de használhatatlanná tették.

Szerintem végleg visszavonult. Az meg, hogy még mindig él, semmit sem jelent. Ettől még lehet akár tényleg beteg is, pl. súlyos demenciában vagy

Alzheimer-kórban szenved és így egyszerűen képtelen lenne betölteni a vezető szerepet, mert mondjuk időnként azt sem tudja hol van vagy kik vannak körülötte vagy éppen mit kéne csinálnia.


Azt olvastam, hogy a történelem során voltak, akik lemondtak, szóval ez nem precedens nélküli. Valamint állítólag olyanok is voltak, akik már előre megírták a lemondásukat, hogyha súlyos betegek lennének vagy háború alatt fogságba esnének, akkor léptessék életbe a lemondásukat és válasszanak új pápát.

2021. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelműen lemondatták.

A veszélyes ellenfeleket mindig maguk mellett tartják az utódok, így könnyebb őket szemmel tartani, mintha elküldenék őket jó messzire.

Kétlem, hogy újra pályázna, azért eltelt az a 8-10-kitudja hány év, mára már valóban eléggé megrendült az egészsége.

2021. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, szerinted pályázat útján törtenik a pápaválasztás?? 😂😂😂😂😂


Olvass utána mielőtt butaságot kérdezel!

2021. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
4 csak annyit fűznék hozzá, hogy a hiedelemmel ellentétben nem csak bíboros választható pápává. Bíborosok választják, de bármely nőtlen katolikus férfi választható. (természetesen adott esetben pappá, majd püspökké kellene szentelni)
2021. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
6 jogos, ""-be kellett volna írnom.
2021. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ja, a Kérdezőnek írtad 6-os :)

Én is használtam a szót, átvitt értelemben.

2021. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
7 Rendben, megjegyeztem. Bár ettől függetlenül még kétlem, hogy újra pápa lesz.
2021. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!