Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenfélőktől kérdezem! Mi a...

Istenfélőktől kérdezem! Mi a véleményetek/reakció/gondolat az új magyar törvényről? helyes, helytelen sztetek? Reformátusként én helyesnek tartom. A fiatalkorúak fejlődésben vannak!

Figyelt kérdés
[link]
2021. jún. 21. 00:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%

A keresztény életet élő nem része a világnak, így ha nem értenek egyet valamiben a politikával, emberi törvényekkel, akkor sem támadnak ellene, hanem semlegesek. Nem kaptunk felhatalmazást a "lázadásra".

Másrészt az istenfélő ember, Isten törvényével ért egyet. Ha pedig az egyezik véletlenül az emberi törvénnyel, az egy dolog. Elsősorban Isten törvénye szerint kell élnie, és nem az emberi törvények alapján.

A keresztény addig köteles az emberi törvényeket betartani, amíg Isten törvényébe nem ütközik.

ebből következik, ha úgy is Tűnne, hogy a keresztény támogat egy "emberi törvényt", igazából Isten törvényét támogatja, mert Isten úgy látja jónak.


Ez nem jelenti azt, hogy akkor megvetéssel és ellenségeskedéssel kell az ilyen életet élőkkel bánni. Sőt, a keresztény feladata Isten szava alapján jóval, és keresztény oktatással visszavezetni a helyes keskeny útra a tévelygőt.

2021. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

16 éves vagyok. Véleményem szerint nem helyes a törvény. Én is láttam műsorokat, amikben előfordult nemváltoztatás és más lmbtq tag, de eszem ágában sincs a lányokhoz vonzódni vagy nemet változtatni, mert heteró vagyok. Az embernek nem ez alapján fog befolyásolódni a gondolkodásrendszere. Aki heterónak született az nem lesz lmbtq tag és aki lmbtq tagnak született az sem lesz a törvény hatására heteró.


A pápa is elfogadja az lmbtq tagokat, akkor én miért ne tenném? Ugyanolyan emberek, mint én. A törvény csak gyűlöletkeltésből született és mint hívő csak azt tudom mondani, hogy a gyűlöletkeltésnek nincsen értelme és emiatt végképp nem érzem helyesnek a törvényt. Remélem az Európai Únió tesz ellene valamit, elvégre ellentmond a jogszabályaiknak.

2021. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy János ezt az Uniót látta a látomásában. Talán hamarosan háború lesz? :O 12 csillag, korona stb...
2021. jún. 21. 00:33
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja és Jézus is elfogadja a meleg embereket, de a melegséget utálja. Nem pápát kell követni, hanem Jézust.
2021. jún. 21. 01:02
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek."
2021. jún. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%
Vegyes érzelmeket kelt bennen. Elvileg a keresztényeknek nem lehet semmi bajuk ezzel, mert benne van a bibliában hogy természetellenes és undorító a homoszexualitás. (Róm 1:27)
2021. jún. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%
"Ezért kiszolgáltatta őket az Isten szívük vágyai által a tisztátalanságnak, hogy meggyalázzák egymás testét. Akik az Isten igazságát hazugsággal cserélték fel, azok a teremtményt imádták és szolgálták a Teremtő helyett, aki áldott mindörökké. Ámen. Ezért Isten gyalázatos szenvedélyeknek szolgáltatta ki őket. Mint ahogy asszonyaik felcserélték a természetes érintkezést a természetellenessel, ugyanúgy a férfiak is elhagyták a női nemmel való természetes érintkezést, és egymás iránt gerjedtek fel kívánságukban; férfiak férfiakkal fajtalankodtak, de el is veszik tévelygésük méltó jutalmát önmagukban
2021. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%

"Jézus is elfogadja a meleg embereket, de a melegséget utálja"

azt hiszed ez szép és jó, de igazából nem az. nem tudod elfogadni a melegeket de utálni a melegséget. valójában a melegeket utálod

2021. jún. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan nem olvastam a törvényt, de úgy gondolom, hogy ez egy hangulatkeltés, semmi több, a Fidesz politikai játszmája.

Be kellett dobni a pedofil-témát, mert a Kaleta-ügy roppant kínos. Ettől függetlenül ügyesen sikerült kimosdatni a fickót, ennyire "fontos" a gyermekvédelem. Ha valóban fontos lenne, akkor ez az ürge nem úszta volna meg ennyivel.

Másfelől: gyorsan kellett egy téma, hogy a Fudanról eltereljék a közvélemény és a média figyelmét, mert az egy olyan dolog, ami még a fideszesek egy részénél is kezdte kiverni a biztosítékot. Erre bedobják a lehető legmegosztóbb és leghangulatkeltőbb témát: a melegkérdést. Nem mellesleg nincs egy év a választásokig. Meg kell osztani az ellenzéket is minél jobban. Sikerült is nekik, egyből ugrott mindenki a meleg témára: a Fudanról elterelődött a figyelem egy része, lehet nyugodtan kiárusítani az országot anélkül, hogy a figyelem központjában legyenek, az ellenzéknek meg nem lett egységes véleménye a pedofiltörvény kapcsán. Nem feltétlenül fognak feloszlani, de ezek a kis lépések elegendők, hogy gyengítsék az összefogást.

Én úgy gondolom, hogy a család hatásköre az, hogy a homoszexualitás kapcsán mikor, mit és hogyan világosítja fel a gyerekeket, nekem nincs szükségem az állam "segítségére" ebben.

2021. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Istenfélőként el lehet fogadni, de azt is el kellene fogadni, hogy vannak nem istenfélő emberek/családok, akik nem ez alapján képzelik el az életüket. A törvényeket meg ilyen esetben a közös minimum alapján kell meghozni.
2021. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!