Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi fiatal...

Kedves Jehova tanúi fiatal fiúk/lányok, esetleg édesapák/édesanyák! Ti mikor látjátok elérkezettnek az udvarlást?

Figyelt kérdés

Szeretném ha csak a kérdésem címzettje írnának első sorban.

Tisztában vagyok a Biblia tanításával és a tanúk álláspontjával. Egyet értek azzal, hogy csak az udvarolhat, aki szabad a házasságra és aki túl van már azon a pedióduson, amikor a nemi vágyak irányítják.

Azzal is tisztában vagyok, hogy minden ember érettsége változó, más korban érkezik el a pillanat és a vélemény is egy szubjektív dolog. De kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről?

Egy 18 éves fiú udvarolhat egy vele egy korú lánynak, ha a szándékai komolyak és istenfélő?

Vagy szerintetek mikor érdemes "elkezdeni"? Örvendenék személyes tapasztalatoknak is.


Megragadnám az alkalmat ugyanakkor, hogy mindenkit megkérlek, ne indítson vitát. Ha nem tud érdemben a témához szólni, akkor kérem ne tegye. A kérdés nem provokatív és nem is szeretnék senkit megbántani vagy befolyásolni.



Én magam nem vagyok tanú, a nagyszüleim voltak azok és a testvérem lett az nemrég. Én is ismerkedek ezzel a vallással, hogy sok másikkal, hisz nem vagyok megkeresztelkedve és keresem az utamat. Bízom benne, hogy majd megtalálom. Viszont a kérdés szigorúan elméleti, nem bántó jellegű. A kíváncsiság az alapja. (Onnan jutott eszembe, hogy a nagyszüleim 17 illetve 23 évesek voltak, amikor összeházasodtak).

Kíváncsi vagyok több ember véleményére. Szép estét addig is mindenkinek! És köszönöm előre is a válaszokat!



2021. jún. 21. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
amikor észrefogják venni, hogy túlzásba viszik.... ^^
2021. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1

Nehéz a kérdésre válaszolni?

2021. jún. 21. 22:36
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
nem, mert válaszoltam.
2021. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak épp nem a kérdésre.
2021. jún. 21. 22:42
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező


Te is tudod, hogy a Tanúkat teljes megvetéssel támadják, legfőképp ezen az oldalon.

Ezért sokszor meggondolandó, hogy az ember válaszoljon-e. Nem szerettem volna válaszolni, de anyaként, és Tanúként még is vállalkozom rá.

Akkor érdemes elkezdeni udvarolni, ha felfogtad, megértetted, hogy örökre vállalod az ezzel járó "kötelezettséget". Hiszen több feladatod lesz amiben egyensúlyt kell majd tartani, ha keresztény férjként, szülőként, családfőként élsz majd. Egy keresztény férjnek kötelessége a családjáról gondoskodnia fizikailag, érzelmileg, és anyagilag egyaránt. Nagy felelősség van egy keresztény férj vállán, mert Isten számon kéri majd , hogy mindent megtett-e amit kellett.

Ugyan ez vonatkozik a keresztény feleségre, akinek a férjét mélységesen kell tisztelnie, és támogatnia, sokszor még akkor is, ha nem ért vele egyet. A férfi pedig nem élhet vissza az Istentől kapott családfői beosztással.

Illetve ha tisztában vagy vele, hogy egy személlyel élheted az életedet. Ebben a világban a hűség a halálig tart, az új rendben pedig örökké.

Isten előtt nem lehet azért elválni, mert a feleség, vagy a férj meghízott, és már nem olyan szép mint valaha volt. Vagy mert egy dologban nem értenek egyet, vagy a wc papírt a női nem máshogy teszi a helyére, vagy középen kezdte el valamelyik a fogkrém tubust nyomni, és nem a végéről.(STB) 😂(sajnos hallottam ilyet, hogy ilyenért is leváltak)

He ezekhez eléggé érett vagy, és osztottál szoroztál, kiszámoltad a "költségeket", akkor érdemes kezdeni.

Jézus erre mondott egy klassz példát arról aki házat akar építeni. Annak kikell számolnia, hogy van-e elég pénze, vagy csak félig tudja felhúzni az épületet....És szégyenbe marad, mert nem tudta végig csinálni a tervét.


Esetleg javaslom még a jw.org honlapon az ide illő könyvet, cikkeket, ami az udvarlással, és a családi boldogság titkával foglalkozik.

Írd be a keresőbe, és szemlélődj. www.jw.org/hu/

2021. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5

Köszönöm szépen a választ!

Igen, megértem ha akárkinek fenntartása van a válasszal kapcsolatban.

Nyugodtan írhattok privátban is, sőt. Ha úgy szabadabban beszéltek ezekről a dolgokról akkor örömmel fogadom. 😊 Köszönöm a meglátásaidat, ha megengeded, írok privátot.

2021. jún. 21. 23:20
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Ne már, örökre vállalnod kell az azzal járó kötelezettséget? Mi van? Egynek udvarolsz és el kell venni vagy mi ???
2021. jún. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7

Nem,a házasság nem kötelező senkinek sem. Ugyanúgy lehet szakítani. A házasságnak a boldogság a célja, de ha valakit nem szeretsz, nem lehetsz vele igazán boldog, így szakitanod kell vele.


De nem ez volt a kérdés.

2021. jún. 22. 10:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó oké, csak úgy jött le, bocsi.
2021. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:
54%

Szervusz

Én is szülőként tudok hozzászólni.

A házasság csodálatos ajándék Jehovától. Ezért jó, ha megfogadjuk a tanácsait ahhoz, hogy az jól működjön. Csak egyetlen példát említek: a tanúk több okból várnak szexuális kapcsolattal a házasságig. Egyrészt ezzel megőrizhetik tisztaságukat, és jó lelkiismeretüket Isten előtt. Másrészt mindkét fél kimutatja egymás iránt az önuralmat, ami nagyon hasznos lesz majd az mindennapi életükben. Harmadszor ha megőrzik a házasság szentségét és tisztaságát, számíthatnak Jehova támogatására, hiszen talán ez a legfontosabb a boldog családi élethez. A Prédikátor 4:12 ezt írja:

"Lehet, hogy valaki le tudja győzni azt, aki egyedül van, de ha ketten állnak vele szemben, nem jár sikerrel. És a hármas kötelet nem lehet egyhamar szétszakítani."

Nos amikor mindkét fél tisztában van a feljebb leírt dolgokkal IS, akkor ez hozzájárul a tartós házassághoz.

Küldök egy linket, amelynek címe:"Érett vagyok a házasságra?

Talán segítségedre lesz: [link]

2021. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!