Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek és reakcióto...

Mi a véleményetek és reakciótok erre a keresztény véleményre a katolikus egyház tanítására? Kicsit most megijedtem, hogy mi lesz azokkal akiknek Mária első helyen van, és nem csak Jézus. Mit tegyek? komolyan kérdezem.

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=Q7iViZLOe-o


egyik családtagom szintén katolikus, és régen ahogy sok más katolikus is nem csak Jézust kérte, hanem Máriát is, hogy legyen egy csoda. De most félek, hogy mi lesz ezek szerint. Hiszen a zsidók is azt mondták az aranyborjúnál hogy nem vagyunk bálványimádók, ez csak egy jelkép stb, erre jött a földrengés és a láva... ha imádkozok legalább a családtagomért, és bocsájtsa meg Isten a tettét, akkor megmenekül? Mennyire súlyos a katolikus tanítás? Ez valódi kérdés, mert most jutott eszembe!


2021. jún. 23. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Törppapát és a Jótündért is kellett volna kérni hogy legyen csoda, meg Pinikkiót és a Szivárványpónit is, meg Zeuszt és Ré napistent. Ha csak két meselényt kérsz, az kevés, aztán ne csodálkozz, ha nem lesz csoda!
2021. jún. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem néztdm végig még a videót csak az elejét. De rögtön feltűnik hogy a katolikusok nem imádják hanem tisztelik . Nod nézzük a Bibliát hogy tesz különbséget.

1. parancsolat


Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

(II.) Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne IMÁDD és ne TISZTELD azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőnszerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


Sanszos hogy az első parancsolat lábbal tiprása és akkor egyéb bálványokról még nem beszéltünk.

2021. jún. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hol írja a Biblia, hogy ezt mondták a zsidók? Tényleg érdekel, mert nekem ez új infó.
2021. jún. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ugyanis ha azt kérdeznénk: "Imádkozzátok-e az "Üdvözlégy Mária"-t?", azonnal igenlő választ kapnánk - és az "Üdvözlégy" elmondása az egyik formája a Mária-imádásnak."

Miért is? Melyik része egész pontosan? :D Több mint a fele egy az egyben bibliai idézet: "Üdvözlégy, kegyelemmel teljes! Veled van az Úr! Áldottabb vagy minden asszonynál." (Lk 1,28) Egyedül abba a fogalomba lehetne belekötni, hogy "Istennek Szent Anyja". De tekintve, hogy Jézus Krisztus a reformátusok szerint is valóságos Isten, és ez a fogalom annak a hitnek a megvallása, hogy Jézus a megtestesülésekor nem veszítette el az Atyaistennel való egylényegűségét, így nem értem a problémát.


"Ha ezután megkérdeznénk, hogy gyújtanak-e gyertyát a Mária-oltáron, ugyanígy pozitív megerősítést kapnánk, pedig ez is az imádat jele."

Tehát, ha valaki pl. egy elhunyt hozzátartozó sírjánál, képe előtt gyújt egy gyertyát, akkor imádja az elhunyt nagyanyját. Ok.


Nem kell imádkozni az Üdvözlégy Máriát. Nem kell gyertyát gyújtani Mária-szobornál. A katolikus hit szerint ezek egyike sem feltétele az üdvösségnek. Sokkal nagyobb probléma egyébként az Eucharisztia körüli teológiai vita, mert ott tényleg üdvösség múlhat rajta. A Mária-tisztelet csak egy eszköz. Egyébként katolikusoknál is vannak, akiknek a Mária-tisztelet nem egy olyan központi elem a vallásgyakorlatukban. De akinek meg fontos, arról meg le lehet szállni, semmi bűnös nincs abban, hogy valaki tiszteli, szereti és példaképként tekint arra a nőre, akire az Atyaisten bízta Fiának születését és nevelését.

2021. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mi van azzal, hogy nem csak Jézust kérik, hanem Máriát is? Mintha nem bíznának Jézusban :/
2021. jún. 23. 09:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul, Máriát istené rakják ki :/ nem értem.
2021. jún. 23. 09:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Kereszténység és egyház nem áll azonos véleményen semmiben sem. Az egyház istenkáromló szervezet, a kereszténység isten szolgája.
2021. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy múlik üdvösség az Euharisztia hiten. Nem tudom a református papok mit hisznek de számomra ( megvallom jóval később értettem meg anyunál) és anyu számára egyértelmű hogy Jézussal találkozol az Urvacsora során. Mindegy hogy Szentaldozas vagy Urvacsora vagy hogy hívják, a lényege ugyanaz: Jézussal találkozol, vele....hogy mondjam....válasz közösséget hogy hozzá tartozol. Ezért méltatlanul nem veszünk Úrvacsorát. Én nem is szoktam csak olyan 10 évente. Mindegy mit mond a református pap meg az egyház. Az Úr Jézus Szava Nem változott azóta sem. Mindegy hogy hívják, mit mondanak róla a református papok, annak egy a lényege: Találkozol Jézussal. Szerintem elhiszik a reformátusok is csak nem felyezik úgy Ki.
2021. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!