Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenfélők! miért szeretjük...

Istenfélők! miért szeretjük azokat is akiket a társadalom üldöz? Lásd a rossz akaratú emberek, és a többi felebarátunk. Mindenféle embert szeretni kell, akármennyire rossz, és imádkozni kell értük?

Figyelt kérdés
2021. jún. 24. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A társadalom nem mindig a rossz embereket üldözi.
2021. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenkit szeretni kell, de nem a bűnei miatt, hanem mert ember. A bűneit viszont nem szabad szeretni vele együtt, azok útálatosak. Sajnos sokan visszaélnek ezzel mostanában és azt várják a keresztényektől a bűnt is szeressék, ne csak a bűnös embert.
2021. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. és mi van ha elméletileg történik egy zaklatás a szokásos módon a gyerekeknél? Fel kell jelenteni keresztény módra, ahogy Jézus is tette, vagy pedig megkell nyugtatni a gyereket, beszéljük meg, és legyen elfelejtve? Mert hát Jézus nem jelentett föl senkit sem...
2021. jún. 24. 11:39
 4/14 A kérdező kommentje:

Pál még azt is hozzáteszi, hogy „Egyáltalán már az is nagy gyarlóság bennetek, hogy pereskedtek egymással. Miért nem szenveditek el inkább a sérelmet? Miért nem tűritek el inkább a kárt?” (1 Korinthus 6:7). Pál figyelmének középpontjában a hívő keresztyénről szóló bizonyság áll. Sokkal jobb, ha kihasználnak bennünket, vagy akár kárunkra vannak, mint hogy valakit is Krisztustól távolabb taszítsunk a bírósági eljárással. Melyik a fontosabb — a jogi harc vagy az illető örök lelkéért folyó harc?



ezt olvastam egy oldalon. mi a véleményetek? Az ateisták szerint üldözni kell azokat akik a társadalom üldöz...

2021. jún. 24. 11:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A feljelentés nem vallási kérdés, hanem állami.

Egyébként nem emlékszem, hogy lett volna olyan eset az evangéliumokban, hogy egy gyereket Jézus tudtával zaklattak és ő nem tett semmit. De a viccet félretéve: ha lett volna, akkor Jézus az isteni hatalmával oldotta volna a kérdést, nem a világi hatalmakra támaszkodva.

2021. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, beszélgetéssel, a rossz életmód eltávolításával, imádkozással oldotta meg szerintem. Bár én a legtöbbször mindig Jézushoz akarok menni közelebb, szóval a feljelentés sohasem jó. szerintem.
2021. jún. 24. 11:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Két OKA van:

(1János 4:20) 20 Ha valaki azt állítja: „Szeretem Istent”, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát.

Tehát egy személy hazugsággal vádolható, a hazugság mint tudjuk Sátántól eredeztethető.

A másik:

Mert Isten is szereti Őket, és esélyt lehetőséget ad nekik a változásra.

Ha pedig ezt Ő megteszi, akkor kivagyok Én hogy ne utánozzam a Teremtőt ebben, és elvegyem Isten ítélkezésének jogait, döntését.

A jó tetteimmel pedig esélyt adok arra is, hogy hátha elgondolkodik, hogy nem vagyok olyan mint Ő, és talán változtat.

Isten a gonoszoknak is ad esőt, termő időket.

(Máté 6:14, 15) 14 Mert ha megbocsátjátok az embereknek a vétkeiket, égi Atyátok is megbocsát nektek, 15 de ha nem bocsátjátok meg az embereknek a vétkeiket, Atyátok sem bocsátja meg a tiéiteket.

(Márk 11:25) 25 És amikor megálltok imádkozni, bocsássatok meg annak, aki ellen valami panaszotok van, hogy égi Atyátok is megbocsássa nektek vétkeiteket.”

(Efézus 4:32) 32 Legyetek egymáshoz kedvesek, gyöngéden könyörületesek, és készségesen bocsássatok meg egymásnak, mint ahogy Isten is készségesen megbocsátott nektek Krisztus által.

2021. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
(1Korintusz 6:5–8) 5 Azért mondom ezeket, hogy elszégyelljétek magatokat. Hát egyetlen bölcs sincs köztetek, aki képes volna ítélkezni a testvérei között? 6 Ehelyett testvér a testvérrel pereskedik, ráadásul nem hívők előtt! 7 Ha pereskedtek egymással, az már önmagában vereség. Miért nem hagyjátok inkább, hogy igazságtalanul bánjanak veletek? Miért nem hagyjátok inkább, hogy becsapjanak titeket? 8 Ellenkezőleg, ti vagytok igazságtalanok és csalók, méghozzá a testvéreitekkel szemben!
2021. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

mármint kijavítva ketteske ( 2 pontod van ), mennyei Atya... ^^


és mi a teendő ha pl. valahol elméletileg zaklatás/pedó történik? Fel kell jelenteni a többi gyerek védelmében és követni kell a törvényt, vagy hagyjuk őt békén a maga útján és tovább gonoszkodjon és imádkozni kell ő érte? Jézus senkit sem jelentett fel.

2021. jún. 24. 12:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Az más.

Nem egy egyszerű tökéletlenség, és erkölcsileg, veszélyezteti a társadalomban élők egészségét, életét.

"Jézus senkit sem jelentett fel."

Az is más helyzet volt, a próféciának bekellett teljesednie. Képzeld el, ha megnyeri a pert. Nem teszi le a váltságot. Akkor bizony nekünk annyi.

Egyébként pedig, gondolod, hogy sikere lett volna? Egyedül volt, nem volt támasza, hiszen még a tanítványai is megijedtek és elszaladtak első reakciójukban.

Ki védte volna meg?

2021. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!