Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha néhányszor de csak az...

Ha néhányszor de csak az elmélet miatt, Istenkáromlást követtem el, mert kellett az elmélethez, akkor örök kárhozat jár nekem?

Figyelt kérdés

A Szent Lélek káromlás az amikor a halálkor is megtagadod Jézust, és a Szent Lélek káromlása után örök kárhozat jár ami a megbocsájthatatlan bűn.


De mi van az Istenkáromlás bűnnel? Vagy csak az ördög játszik az agyamban, hogy ezért sincs megbocsájtás? az a bizonyos " Istenkáromlás ", mert szerinte az volt, van bűnbocsánat a Biblia szerint?


2021. jún. 24. 12:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A Szentlélek káromlása a zsidóság akkori bűne volt. Mivel Jézus Krisztus ott volt velük, látták a tetteit, mégis megtagadták.

A karizmatikusok bizonyos dolgait inkább hagyjuk... Egy erős szinkretizmus az okkultizmussal és a New Age-dzsel az egész.


Manapság azok követik el a megbocsáthatatlan bűnt, akik az evangéliumot és Isten szavát nem fogadják el és ilyen állapotban halnak meg. Tehát onnan nincs visszaút.

2021. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Mint VALÓSZÍNŰLEG Hawking? Kíváncsi vagyok, hogy most visszajönne az odaátról mit mondana. Azt amit mindig is szokott, hogy " nos van egy jó hírem és van rossz hírem " " tévedtem megint ez a rossz hír, és nincs jó hír, mert van örök kárhozat is ". nem?
2021. jún. 24. 22:02
 23/25 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi vagyok, hogy most visszajönne az odaátról mit mondana"

Azt mondaná (ha feltételezzük, hogy kivételesen őszinte), hogy "mindenkitől elnézést kérek, a kreacionistáknak van igazuk"

2021. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Na jah, sajnálom őt is, hogy nem akart örök életet. De a Jó Isten tiszteletben tartja azt aki nem kér Ő belőle.
2021. jún. 25. 12:14
 25/25 anonim ***** válasza:

"A Szentlélek káromlása a zsidóság akkori bűne volt. Mivel Jézus Krisztus ott volt velük, látták a tetteit, mégis megtagadták."

Örömmel olvasom az ilyeneket. Végre valaki ésszel olvassa a Bibliát. Pontosan így van. A Szentlélek káromlás a zsidókra vonatkozott


Az evangéliumok sokak számára azért zavarosak, mert bár az Újszövetségben van a Biblián belül, de valójában akkor még ószövetség volt és a Mózesi törvények hatályban voltak, és testi szövetség volt, míg az újszövetség szellemi. Óriási a különbség.

2021. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!