Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit ír a Biblia erről? Vannak...

Mit ír a Biblia erről? Vannak őrangyalok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek, de ha lennének sem kerülnének pénzbe.
2021. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide...
2021. jún. 26. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Máté 18:10, Jelenések 2:1–29 és Jelenések 3:1–22, ApCsel 12:12-15, Zsidók 1:14
2021. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a Biblia szerint vannak, Jézus a gyermekek esetén külön is említi őket.
2021. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha már angyalok, arkangyalok, bukott angyalok vannak, akkor őrangyal is van.
2021. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. jún. 27. 11:53
 7/10 Dorkász06 ***** válasza:
62%

Én is azt tapasztalom, hogy többeket foglalkoztat ez a kérdés. Egyetlen hiteles könyv, ami megbízható magyarázatot ad, az a Biblia.

Az angyalok feladatáról többet megtudhatunk Lót esetéből. Isten két angyalt küldött el, hogy Sodoma és Gomora gonoszságát megvizsgálja. Végül Lótot és családját kivezették a városból, annak pusztulása előtt. Ebből jól látszik, hogy az egyik feladatuk az emberek védelmezése. Erről beszél a Zsoltárok 34: 7 is:

"Az Úr angyala tábort jár az őt félők körül és kiszabadítja őket."

Ez megerősít minket abban, hogy nem mindenkinek van személyes őrangyala. Itt arról olvashatunk, hogy Isten egy angyalt bíz meg, hogy vigyázzon az istenfélő emberekre. Ez figyelhető meg Lót esetéből is, hisz ő is igazságos, istenfélő volt, ezért részesült védelemben. Ezzel szemben Isten nem részesít védelemben szándékos gonoszokat, miért is adna mindenkinek saját őrangyalt.

A Bibliából még többet megtudhatunk a feladataikról. És arról is, hogy Isten általuk is védelmében részesíti a hűségeseket, akkor is ha nincs mindenkinek saját őrangyala.

2021. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mint református nem kéne higgyjek benne de van valami ebben az őrangyalos dologban. Ha azt nézzük hogy Isten segítői az angyalok akkor az emberek problémáit is segítik intézni. Elképzelhető hogy van őrangyal. Nem csinál mindent Isten hanem az angyalokkal csináltatja. Ha tudod ki az őrangyalos akkor tudsz hozzá imádkozni hogy kérje meg az Istent. Csak az van hogy senki nem tudja ki az őrangyala.
2021. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Olyanokat ír a biblia, hogy vannak segítők, de hogy milyen formában és mifélék, nem tér ki rá, mert felesleges adat lenne, mint pl a dimenziók felépítése is.

De amúgy ne félj vannak ölőrangyalok, akik energiákat sugároznak felénk a spirituálisan kedvező lét manifesztálásáért. Én amikor érzekeltem az energiákat, beszéltem is a gyermekem őrangyalával. Nekem kettő van, neki egy.

2021. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9. És már nem érzékeled? (Múlt időben írtad, azért kérdezem.)
2021. júl. 22. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!