Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mehetnék apácának itt...

Hogyan mehetnék apácának itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Érdekelne az apácaság, de hiába olvastam utána.. inkább itt kérdezem meg, hátha lesz valaki, aki szívesen és szépen elmondaná nekem miként is lehet apáca valakiből.


Válaszokat előre is köszönöm! ^.^



2021. júl. 2. 01:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bemész egy kolostorba és megkérdezed a priorisszát. O el tudja neked mondani mert mivel a kolostort vezeti, tudja a szabályokat.

Úgy tudom hogy van 2 év noviciátusi idő amikor bármikor kilephetsz és lazábban a dolgok. 2 év után ha akarod akkor a templomban a vikárius felszentel vagyis leteszed a nagyfogadalmat. Az alól nincs feloldás, esetleg nagyon indokolt esetben és a Szentatya engedélye kell.

2021. júl. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 2. 02:29
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Kérdezd Zalatnay Cinit! Ő megénekelte, hogy nem lesz az, talán még az okát is tudja és tud relevánsabb választ adni
2021. júl. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Bármelyik plébánián adnak felvilágosítást. Több apácarend is van.
2021. júl. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok nő rend van Magyarországon:

[link]

Itt van róluk leírás, illetve a legtöbbjüknek saját honlapjuk is van. Ezeket olvasgatnám és ami megtetszik, akkor írnék nekik az elérhetőségeken.

2021. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1%
Férfiként engem is érdekelne. Persze csak ha be van kötve a kábelTV és rendesen borotválják magukat!
2021. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!