Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 1Mózes 9 Szaporodjatok, és...

1Mózes 9 Szaporodjatok, és sokasodjatok, népesítsétek be a Földet. Mit gondoltok erről az igéről a Bibliában?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan emberek válaszát várnám, akiknek élő hite/kapcsolata van Istennel, és olvassák viszonylag rendszeresen a bibliát. Persze bárki írhat.


Csak így kíváncsi vagyok a véleményekre, azon töprengtem, hogy ha logikusan gondolkozik az ember így ma 2021-re már azért afelé haladunk, hogy ezt az igét kimaxoltuk.. Ugyan is túlnépes már a Föld, és igen l nincs ke írva a bibliába, hogy “és ha túlnépes lesz, már nem muszáj gyereket vállalni”

De még is, azért egy túlnépesedett Földre nem a legokosabb dolog népesítgetni nem? 😀 Fogytán az erőforrásaink stb.. Ilyenkor mi van? Nyilván már nagyon sok nincsen hátra úgy gondolom. Pár 100 évet mondanék, vagy max kettőt, de Isten tudja, csak így elmerengtem ezen az igén, hogy vajon mit vár Isten el, hogy hány gyerek vagy hogy legyen e egyáltalán stb..



#gyerek #szülő #Biblia #gyerekvállalás #Szaporodjatok, sokasodjatok
2021. júl. 6. 08:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
4es az éhezést igyi is fellehetne számolni szerintem ha kitudnánk alakitani 1 megfelelő ellátási láncot.
2021. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Igen ez így van, de sajnos akik ezt tudnák támogatni, nem fogják a pénzüket erre áldozni, mert nem hoz hasznot.

Sok ember, még politikus is szeretne hasonlót. De akadályozzák azok, akik nem támogatják ebben.

2021. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
8: nincs bűntelen ember, tehát ennyi erővel, hívő sincsen..
2021. júl. 6. 14:35
 14/20 A kérdező kommentje:

9: ki trollkodik ilyen témával?

Rosszúl fogtad meg.

2021. júl. 6. 14:36
 15/20 anonim ***** válasza:

"8: nincs bűntelen ember, tehát ennyi erővel, hívő sincsen.."

Ó dehogyis nincsen. Az igaz hívők Krisztus miatt már bűntelennek számítanak. Én is bűntelen, szent vagyok, Isten fia. Kizárólag Krisztus érdeme ez. A hitem teszi ezt lehetővé. Attól függetlenül, hogy sajnos még be becsúszik egy két bűn, de ettől még bűntelen vagyok, bűntelen a szellemem. És ez számít

De a 8-as válaszom pont nem erről szól, nagyon nem érted ezt az egészet.

2021. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Amugy mindenki azt irja hogy tobbet iis eltudna latni a fold stb, de azt nem veszik hogy vegan etrendnel lenne igazabb. De senki se lesz ez miatt vegan
2021. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 KZitus ***** válasza:

Szia

Amit idéztél, azt Nóé és családjának mondta. Akkor bizony szükség volt a szaporodásra....

Amikor az első erre vonatkozó utasítás elhangzott Ádáméknak az 1Mózes 1:28-ban, az embereknek észszerű mértékben be kellett tölteniük a földet, és ki kellett terjeszteniük a lakóhelyüket, hogy az egész föld paradicsommá váljon. Csakhogy a bűnnel minden erre vonatkozó terv felborult. Például az ember halála sem volt benne a tervben. Ha nem halnak meg az emberek, akkor már évszázadokkal ezelőtt be lett volna népesítve a föld.

Ha Isten azt mondta, népesítsék be a földet, akkor logikus arra gondolni, (tökéletes körülmények között), további intézkedéseket hozott volna az emberiség számára.

Közel az idő, amikor az engedelmes emberek megtudják azt, mi történik, amikor Isten szempontjából le lesz népesítve a föld (és nem lesz kizsákmányolva)

2021. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
15. Hiszen hiszünk abban, hogy Jézus meghalt értünk, a bűneinkért a kereszten ugye?
2021. júl. 6. 18:10
 19/20 anonim ***** válasza:

"15. Hiszen hiszünk abban, hogy Jézus meghalt értünk, a bűneinkért a kereszten ugye?"

Persze. És azt kell tartanunk magunkról, amit az Ige ír, különben megrekedsz a megszentelődésben

2021. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 1Léna ***** válasza:

Mennyi idő van hátra nem tudhatjuk. Már az első keresztények is úgy gondolták közel van a vég.

A föld nincs túlnépesedve. Csak az emberek városokba tömörűlnek. Nem gyakoroljuk kellően a szeretet parancsolatot. Nem osztjuk meg a kenyerünket, nem adunk inni a szomjazóknak.


Kétségbe vonnánk, hogy Isten ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom?

Azt állítanánk, hogy a teremtőnek meg kellene állítani a népesedést?

Aki elfogadja Krisztus kegyelmét, annak törekednie jó, a teljes szabadságra. Amikor megérted egy ige igazságát, ami megmér téged is. Megszólítja a lelkiismeretedet, akkor ott van még köteléked.

Állj ellen a gonosznak és az elfut tőled!

2021. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!