Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség a Biblia...

Miért van szükség a Biblia megértéséhez más emberek magyarázatára?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 08:17
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Tudom lezártad a kérdést ,de hátha el olvasod még !

Figyelmedbe ajánlom ezt a Biblia verset (cselekedetek 8:26-31)Isten angyala elküldte Fülöpöt egy etióp emberhez

aki vágyott megismerni az írásokat ,éppen egy szekéren ült és fennhangon olvasta Ézsaiás írásait .Fülöp oda érkezett és meg kérdezte tőle :Érted is amit olvasol ?Az így szólt:Hát hogyan is érthetném,hacsak valaki útmutatást nem ad ?!

A lényeg az ,hogy maga a Biblia írja,hogy kell segítő ahhoz ,hogy megérthessük a Bibliát !De a sok vallás közül melyikhez forduljunk ? Miért ment oda Fülöp az etióp férfihez ?Mert Isten angyala küldte .

Kik azok ma, akik megkeresik az embereket akár az utcán akár az otthonukban akár a tereken ?És ezek az emberek miért teszik ezt ?Ugyanígy parancsot kaptak rá (máté 28:19-20) (máté 24:14)

Isten ma is felhasznál egy emberekből álló csoportot ,akik arról nevezetesek ,hogy prédikálnak házról-házra és a prédikálásuk fő témája a Királyság ! Ha megvizsgálod a biblia verseket ,amiket írtam ,akkor te is látni fogod !

Mivel a Biblia Isten szent szellemének a terméke ,kell a szent szellem segítsége a megértéséhez .

Az igaz ,hogy több ezer vallás van ,de csak 1 igazi .Ezt kell megkeresni ,de nem nehéz ,mert aki tényleg akarja ,ahhoz Isten küldi is a szolgáit !!

2010. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Remélem ,hogy tudtam válaszolni az elöző kérdéseidre ha nem akkor nagyon sajnálom.

Hát itt a léynyeg, hogy mi is a lényeg? Mi az üzenet?

Én röviden így foglalnám össze. Az egész evangélium üzenete a húsvéti misztériumban gyökerezik. Az Jézus az emberiséért és a mi bűneinkért halt meg ,hogy az ő kínhalálával teljes elégtételt nyújtson s üdvözülésünket lehetővé tegye(ezért nevezzük őt új Ádámnak mert a régi Ádám bűne miatt a bűn tovább eredt addig az új Ádám pedig törlesztett ). Tehát megnyitotta számunkra a mennyország kapuját és pont Krisztus feltámadása az ami biztosítéka annak,hogy ő valóban Isten fia volt (többször is megjelent tanítványainak testestül lelkestül) mert ember magát nem tudja feltámasztani. Nem hiába a húsvét a legnagyobb ünnep minden keresztény felekezetben. Régebben húsvétkor így köszöntek egymásnak a katolikusok:Krisztus feltámadt erre a válasz az volt,hogy valóban föltámadt. Ez a köszöntés is elárulja mi a lényeges mondanivalója a húsvéti ünnepnek. És megmondta Jézus,hogy akik megtartsák tanítását és hisznek benne azok üdvözülni fognak (akik meg nem azok a pokolba kerülnek).Az üdvözüléshez pedig nélkülözhetetlen,hogy a Tízparancsolat(amit még tökéletesített is), a két legfőbb parancs, és az aranyszabály szerint éljél... Persze még tudnám folytatni de a lényeg ebben az írásban megtalálható.


De akkor ezek szerint az értelemzési különbségek abból adódnak, hogy a legtöbbjüknek nincs hit és alázat a szívében.

Akkor csak egy egyháznak van igaza?

Véleményem szerint igen.De ezt csak akkor fejteném ki ha téged érdekelne az én véleményem.

2010. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
ui:Kérdező volt a címzett.
2010. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha olvasod még, figyelj, az eltérések miatt ne aggódj. Olvasd hittel a Bibliát és kész. Én a teológiai apróságok miatt írtam, hogy a megértéshez gyakran szükséges kisegítő tudás, irat, rabbi, pap, pásztor stb.


Ha keresztény vagy, a fő üzenetben minden keresztény egyház egyetért (kivéve a jehova tanúit, de abba most ne menjünk bele) Hogy Jézusban Isten Igéje testté lett, eljött a földre, megmutatta, hogyan éljünk, kínhalált szenvedett értünk, harmadnapra feltámadt és most a mennyben van. Őáltala fordulhatunk az Atyához. Ennyi. A kis részletekben tényleg eltérőek a vélemények, de ez azért van, mert a szentírás szövegei több szinten értelmezhetők.

Ha az igazságot keresed, ne foglalkozz azzal, amit a görög szótárról írtam. Ha ellenmondást találsz, kérdezz meg valakit,nézz utána, vagy ne foglalkozz vele, egy idő után ráérzel.

Ne haragudj, ha összezavartalak, nem voltam igazán segítőkész.

Freya

2010. aug. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

20:04. Kérdező. :)


Kiírtál egy kérdést, ami elég fontos dolgot akar megbeszélni. Kapod a véleményeket, hogy így kell meg úgy kell csinálni, meg kellenek a papok is...nem értesz vele egyet, még annak ellenére sem, hogy az valós nyelvhasználatot adják meg ötletnek, hogy úgy az ésszerű értelmezni a Bibliát. Te lereagáltad ezt úgy, hogy hiába tudod az eredeti nyelvet perfektül, hiába lettél volna ott, ezektől függetlenül a megfelelő értelmezést nem biztos, hogy tudod. Nagyon okos ember lehetsz...komolyan, mert nagyon logikus volt ez a kijelentésed...és egyetértek vele...Én nem is azt véstem le, hogy így értelmezd, vagy úgy...én azt írtam le, hogy hozzáférhető egy olyan dolog, ami megadja a valós világnézetet, ezáltal Jézus Krisztus szemszögét...De kérlek mesélj már nekem ezekről a vitákról, én kíváncsi vagyok mire jutottak azon emberek. És egyébként is te érdeklődsz, ha valaki mond valami "újdonságot", úgy illik, hogy megvizsgálod...nem pedig elítéled. Egyáltalán tényleg szeretnéd megtudni az igazságokat? Én csak segíteni akartam neked, hogy megérthesd a helyzetet, de te ha jól érzékelem ellöksz magadtól. Nincs is semmi gond ezzel, de gondolom most már érted egy picit, mit kapott Jézus az emberektől, amikor mondta nekik a valót. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

bocsánat...:D


Lényeg a lényegben...számomra, és még más emberek számára már egyértelmű, mi Jézus Krisztus szemszöge/világnézete...és azért írtam ide választ, hogy számodra is az lehessen, de ezek szerint nem vagy elég nyitott. Én adtam egy konkrét instrukciót(még nem is pontosítottam címre), viszont konkrétumot nem írtam, szóltam önzetlenül, hogy van egy ilyen lehetőség...és engem nézel semmibe...:D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Azért mert olyan,univerzális szövegezése van,hogy utólag bármit bele lehet magyarázni,többféleképpen lehet értelmezni,hogy sokáig használható legyen mint a jóskönyvek.
2010. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
Sajnos az a baj ,hogy nem érzitek ISTEN jelenlétét.Ha ti is éreznétek akkor lehet,hogy a bibliát ti is csak ugy forditanátok le,hogy ne nézzenek már titeket bolondnak.Mert ha meg irnák a tiszta igazságot akkor bolondnak néznék öket és bezárná valami eldugöt helyre.Ez volt régen is és most is .Nagyon sok ember érzi,hogy a jó ISTEN itt van de nem meri mondani a meret fél a megtorlástol.Tudom most mondanátok,akkor miért nem védi őket ISTEN talán mert embereket és nem csoportokat védimeg.Pl.Pápa védelme.Némelyik pap már istennek érzi magát és ézert is lehet ,hogy máskép értelmeztetik a bibliát.Csak akkor derül ki mikor bajba kerül mindenki és át kell érezze a súlyát. ISTENEM SEGITS .STB Na hát láthatjátok ,hogy én se vagyok isten mert mindent én se tudhatok.Üdv
2010. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Apostoli Hagyomány


Vajon a Szentírás a hit egyedüli mértéke a keresztények számára? A Biblia szerint nem. Miközben óvakodnunk kell a pusztán emberi hagyományoktól, a Szentírás számos helyen utal az apostoli tradícióhoz való ragaszkodás szükségességére.


Pál így ír a korintusiaknak: „Megdicsérlek titeket, mivel emlékeztek mindenre, s rendelkezéseim szerint jártok el, úgy, ahogy meghagytam nektek.” (1Kor 11,2), és eképpen instruálja a tesszalonikaiakat: „Legyetek hát állhatatosak, testvérek, és ragaszkodjatok a hagyományokhoz, amelyeket tőlünk élőszóban vagy levélben kaptatok.” (2Tessz 2,15). Sőt, tovább megy, amikor elrendeli: „Urunk, Jézus Krisztus nevében meghagyjuk nektek, testvérek, kerüljetek minden olyan testvért, aki kifogásolható módon él, és nem ragaszkodik a tőlünk kapott hagyományhoz.” (2Tessz 3,6)


Hogy Pál biztos legyen az apostoli tradíció apostolok halála utáni továbbadása felől, így szól Timóteushoz: „amit tőlem számos tanú jelenlétében hallottál, azt közöld megbízható emberekkel, akik alkalmasak rá, hogy másokat tanítsanak.” (2Tim 2,2). Ebben az idézetben az apostoli folytonosság első négy generációjára utal – a sajátjára, Timóteuséra, azokéra, akiket Timóteus fog tanítani és arra a nemzedékre, akiket sorjában azok fognak oktatni.


Az egyházatyák, akik az apostoli folytonosság egy-egy láncszemei voltak, szükségesnek tartották az apostoloktól örökölt hagyományt, és féltőn őrizték azt az alábbiak tanúsága szerint.


Papiasz (130 körül)

„Az említett Papiasz azt állítja, hogy az apostolok igéit azoktól vette, akik követőik voltak, Arisztión és János presbiter pedig magát azok «követőinek» mondja, sok ízben név szerint is megemlékezik róluk, könyveiben gyakran idézi a tőlük merített hagyományt. … [Vannak] más elbeszélései is, melyekben csodálatos dolgokat mond el, különféléket, ahogyan azok hozzá eljutottak a hagyományból.” (Euszebiosz, Egyháztörténet 3,39,7-8 [Kr. u. 312])


Caesareai Euszebiosz (†339)

„Ebben az időben [Kr. u. 150] virágzott az egyházban Hégészipposz, akit már az előbb elmondottak alapján ismerünk, Dionüsziosz korintusi püspök, Pinütosz, a krétaiak püspöke, rajtuk kívül pedig Fülöp, Apolináriosz, Melitón, Muszanosz és Modesztosz, és különösen Ireneusz. Tőlük jutott el hozzánk is leírva az apostoli hagyomány egészséges hitének ortodoxiája.” (Egyháztörténet 4,21)


Ireneusz (†202)

„Az egyház, bár az egész világon el van terjedve, ezt a prédikációt, ahogy befogadja és ezt a hitet, miként hirdetjük, mégis gondosan egy házban őrzi. Természetesen egyformán is hiszi ezeket, mint olyan, akinek egy szíve és egy lelke van; és összhangban hirdeti, tanítja, hagyományozza ezeket, mint olyan, akinek egy szája van. Mert, bár a világ nyelvei különfélék, a hagyomány tekintélye mégis egy és ugyanaz.” (Az eretnekségek ellen 1,10,2)

„Ezért kell azokat [eretnekeket] bizony elkerülni, az egyházban lévő dolgokat pedig a legnagyobb gondossággal megbecsülni, és ragaszkodni az igazság hagyományához. … Mi lenne, ha az apostolok nem hagytak volna ránk írásokat? Nem kellene éppúgy követni a hagyomány rendjét, amely azokra hagyatott, akikre az egyházakat bízták?” (uo. 3,4,1)


Alexandriai Kelemen (†215)

„Nos, ők megőrizték az áldott tanítás hagyományát, amely egyenesen a szent apostoloktól származott, Pétertől, Jánostól és Páltól, a fiak az atyáktól kapták (bár kevés volt köztük olyan, mint az atyák), Isten akaratából érkezett hozzánk, elvetni azokat az ősi és apostoli magvakat. És jól tudom, hogy örvendezni fognak; nem úgy értem, hogy a kapott tiszteletnek örülnek majd, hanem egyedül annak a hírnek, hogy az igazságot megőrizték, abban a formában, ahogy áthagyományozták. Gyarló megközelítésben, úgy hiszem ez kellemes érzés lesz egy olyan léleknek, aki szívéből-lelkéből szeretné megóvni az áldott hagyományt a romlástól.” (Vegyes írások 1,1)


Szalamiszi Epiphaniosz (†403)

„De a hagyomány is szükséges, mert nem lehet mindent megtudni az írásokból. A szent apostolok ugyanis mást hagytak ránk az írásokban, és mást a hagyományban.” (Adversus haereses Panarium 61,6)

2010. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!