Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Miből...

Vallásos emberek! Miből gondoljátok hogy az egyetlen igaz vallás az pont az amiben ti hisztek?

Figyelt kérdés
Nem kötekedni szeretnék csak abból a rengeteg vallásból ami létezik honnan tudja annyi vallásos ember hogy az pont az igaz vallás és pont az ami az ő hitének megfelel? Mert valószínűleg nem olvasta el a világon létező összes szentkönyvet. Lehetőleg kulturáltan próbáljon megfogalmazni mindenki.

2021. júl. 10. 13:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%
Ha valaki egy kicsit is nyitott gondolkodású, akkor manapság már tisztában van azzal, hogy az ISTE Egy
2021. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok biztos benne. Viszont keresem a közös pontot, amit a különböző népek különbözőképp értelmeztek / éltek meg.
2021. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%
1: és melyik az az egy isten?
2021. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Privátban is lehet írni? Mert bárki bármit fog ide írni, bármilyen kultúráltan, bármilyen szubjektíven, úgy is le fogják pontozni a harcos ateisták.
2021. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 uyscuti ***** válasza:
64%
Ha valaki keresztény vallású , de nyitott arra , hogy más vallásokba is beletekintsen , az véleményem szerint tényleg szilárd lehet abban a meggyőződésben , hogy a kereszténység a helyes út. Keresztényként tudja , hogy a zsidó vallás ma már nem Isten útja , hiszen Jézus betöltötte a Tórát és attól kezdve már az ő követése a járandó út. Az iszlám azért nem jön számításba , mivel számára az állítólagos muszlim kinyilatkoztatások nem emelik Mohammed prófétát Jézus fölé. Más vallásokról pedig pl. a hindu vallás a sok millió istenével , a sinto az ősök imádatával stb. stb. nem képesek olyan igazságokkal előállni , amelyek számára felülírnák a keresztény teológiai rendszert.
2021. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
4-es persze írhatsz. A válaszokat köszönöm.
2021. júl. 10. 17:02
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

Tanúsítom, hogy nincs màs Isten csak Allah, és tanúsítom, hogy Mohammed Allah küldötte.


Igazàból miután megismertem a Korànt, egyre inkàbb ràeszméltem mennyire jól leírja a valósàgot.


Abdullah

2021. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
7-es tiszteletben tartom a hited és ezért kérdezem hogy pontosan mi van benne amit te úgy gondolod hogy leírja a valóságot? Szerinted rendben van hogy egy muszlim nem fogyaszthat alkoholt de drogozhat?
2021. júl. 10. 19:47
 9/31 anonim ***** válasza:
23%

A muszlimok nem fogyaszthatnak semmilyen kàbítószert, és alkoholt sem. A dohànyzàs is tiltott, egyesek szerint csak erősen elkerülendő cselekedet.


A Korànban sok minden van, de például az is van benne, hogy próbàra vagyunk téve evilàgi életünkben, és attól függően hogyan "vizsgàzunk", aszerint ítél majd meg minket a Magasztos Allah.


Abdullah

2021. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%

2-es

Nekem úgy tűnik, amit keresel az épp az, amiről 1-es szólt.

Az pedig egyszerűen "definíciója" Istennek.

Amit fel kell ismerni (nyitott gondolkodás ugye), hogy az istenségek és a hasonló látszólagos, egy ideje "politeizmusnak" magyarázott megközelítések miként szervülnek harmonikusan ezzel az Egy Istennel.

2021. júl. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!