Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Miből...

Vallásos emberek! Miből gondoljátok hogy az egyetlen igaz vallás az pont az amiben ti hisztek?

Figyelt kérdés
Nem kötekedni szeretnék csak abból a rengeteg vallásból ami létezik honnan tudja annyi vallásos ember hogy az pont az igaz vallás és pont az ami az ő hitének megfelel? Mert valószínűleg nem olvasta el a világon létező összes szentkönyvet. Lehetőleg kulturáltan próbáljon megfogalmazni mindenki.

2021. júl. 10. 13:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%
nem gondolom, hogy csak az én vallásom működőképes, én katolikus vagyok, és vannak református, baptista, meg muszlim haverjaim is, és szerintem ugyanahhoz az istenhez próbálunk kapcsolódni, csak másképp, máshogy látjuk a kulturális kondíciónkból fakadva. de az is benne van a pakliban, hogy pszichológiailag egy igényt szolgál ki nálam a vallás, noha én sziklaszilárdan hiszek az egyistenben.
2021. szept. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
11-nek: mi lenne, ha nem fordítanál figyelmet arra, amire válaszoltál? Mi közünk van nekünk hozzá? Sose ír érveket, mindig csak idevág pár kész, begyakorolt panelt, hogy provokáljon.
2021. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

15-nek:


Írod: "Isten maga tette első helyre a másokért való élet eszményét azzal, hogy teremtett."


Isten nem azért teremtette az embert, hogy őértük éljen :)


Az embernek se az adja az élete értelmét, ha másokért élhet. A földi zarándokút értelme az, ha az ember lelke az út végére megtisztul a bűnöktől és a kísértésektől, és üdvözülhet, vagyis Isten színe látására juthat.


Erre bármelyik magába fordult, mogorva remetének sokkal jobbak az esélyei, mint bármelyik pörgős, lelkes kis partiarcnak, 5000 ismerőssel a Facebookon :)

2021. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
Én nem vagyok vallásos de hiszem hogy van Isten viszont én nem tudom hogy hívják és nem tudom elhinni ezeket a dolgokat róla
2021. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
94%
Ennek 2 oka lehet. Elfogultság , vagy megyőződés. Van aki elfogultan ragaszkodik a vallásához csak azért mert beleszületett, vagy mert ezt szokta meg, ennek keresztelték, a szülei is ebben a vallásban vannak stb, vagy mert az adott vallásban sokan vannak. Viszont amikor már gondolkozunk is és körbenézünk, talán az első kérdésúnk az , hogy egyáltalán miért van annyi vallás? Ráadásul egymással ellentétes dolgokat tanítanak! ha ehez a kiváncsisághoz még becsületes szív is párosul, feltesszük magunknak azt a kérdést is, hogy ezek közül vajon melyik tetszik Istennek?
2021. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
19%
Bele van írva a könyvbe.
2021. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
40%

Drága barátaim!


-Elfogadható e, hogy maga Isten fogalmazza meg, hogy hogyan kell őt imádni? (Ne az ember döntse el, mit tesz meg és mit nem.

Nem az emberek hagyománya szerint kell ŐT imádni! Jézus megmondta a farizeusoknak is, hogy az emberi hagyományokat követik, nem Isten törvényeit...)


-Ha a fenti kérdésre igen a válasz, honnan tudhatjuk meg, hogy mit szeretne Ő?

-Mivel számomra a Biblia a mérvadó, tekintélyként és útmutatóként azt fogadom el.

2021. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
24%
"Megíratott, hogy az ember Isten képére teremtetett. Ha azonban Isten helyére bálványok állnak be, akkor az azon a halott lelkeket tisztelő emberek, azok hasonlatosságára fognak elváltozni. Ha tehát egy kultúra az ártatlan kínos szenvedésében gyönyörködő isteneket szolgál, akkor ők maguk is ilyenné fognak válni. Ezt örök tanulságként kell levonjuk Isten Igéjéből: olyanokká válunk, mint az isten, amit tisztelünk! "
2021. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
67%

Kiváló kérdés. Miért gondolja bármelyik vallás híve, hogy az ő vallása igaz, de más vallások nem azok, az ő Istene létezik, de más vallások istenei nem léteznek?

Szeretném előre leszegezni, hogy keresztyénként nem gondolom azt, hogy csak az én Istenem létezik, mivel az én Istenem nem csak az enyém, a zsidók, a muszlimok, a mandeusok, a drúzok pl. mind ugyan abban az Istenben hisznek mint mi keresztyének, csak épp teljesen másként képzelik el őt, más az Istenképük.

Ezek a vallások mind eltérnek a dogmáikban, az eszkatológiájukban, a liturgiájukban, így jogosan merülhet fel a kérdés, miért gondolom, hogy az én vallásom igaz, nem a mohamedán vallás, nem a judaizmus, nem a mandeizmus stb.

Számomra az egyik legmeghatározóbb tényező egy adott vallásnál a központi alakja, bizonyára tudjátok, hogy a keresztyén vallás központi alakja a Názáreti Jézus. Igyekszem annyire elfogulatlan lenni, amennyire az egy vallásos embertől telik, tételezzük fel, a hipotézis kedvéért, hogy minden nagy világ vallás központi alakja egy próféta volt.

Melyik próféta ér fel Krisztushoz? Ha megnézzük, hogy Jézus az iszlám vallás és a drúzok szerint is Isten egyik legfontosabb prófétája, bizonyos messiási zsidó szekták szerint a Messiás, bizonyos hindu körökben egy szádhu, bizonyos buddhista körökben egy bódhiszattva, a mandeusok is elismerik, hogy Keresztelő János keresztelte meg Jézust (bár magát a kereszténységet eretnekségnek tekintik), tud valaki még egy vallási alakot, akit ennyi külömböző világképpel rendelkező vallási csoport tisztel, és igyekszik valamilyen módon integrálni a saját hitébe? Ez szerintem önmagában rengeteg mindet elmondd.

Illetve mi hisszük, hogy Krisztus feltámadt, vagyis csak egy sír üres, a többi próféta mind meghaltak. És nyilván jogosan feltehető a kérdés, miért gondoljuk, hogy feltámadt? Honnan tudjuk, hogy egyáltalán létezett?

Tehát két pont lenne.

1. És ez az a pont, amin sok ateista vérszemet fog kapni, de még az akadémikusok is egyet értenek abban, hogy Jézus meghalt a kereszten.

Gerd Lüdemann ateista bibliatudós és történész szerint "Jézus halála a keresztre feszítés következtében vitathatatlan."

Marcus Borg liberális Újszövetségi tudós és teológus szerint "A legbiztosabb tény Jézussal kapcsolatban az, hogy politikai lázadóként kivégezték."

Pinchas Lapide zsidó teológus és történész szerint "Jézus kereszthalála „történelmileg biztos”."

Paula Fredriksen amerikai történész és a korai kereszténység tudósa szerint: "Jézus életével kapcsolatban a legszilárdabb tény a halála: Pilátus római prefektus végeztette ki húsvétkor vagy annak környékén, olyan módon, amit Róma kifejezetten a politikai felkelőknek tartott fenn, nevezetesen keresztre feszítve."

Bart D. Ehrman agnosztikius-ateista újszövetségi tudós szerint: "A történelem egyik legbiztosabb ténye, hogy Jézust Júdea római prefektusa, Poncius Pilátus parancsára keresztre feszítették."

Most erre mondhatnátok, hogy attól hogy Jézus létezett és keresztre feszítették, még nem biztos, hogy feltámadt. És itt el is érkeztük a következő ponthoz.

2. A feltámadás. És itt most félre kell tenni a materializmust.

De mért hinné el bárki, hogy Jézus feltámadt, még akkor is ha nem materialista?

Ki az aki meghalna egy hazugság miatt? Senki. Na most, amikor egy iszlamista terrorista, vagy egy szélső jobbos-, vagy balos terrorista öngyilkos merényletet követ el, akkor biztosan őszinte. De ezek az emberek a vallásukat vagy az ideológiájukat valaki mástól kapták.

Viszont az apostolok olyasmiért haltak meg, amit láttak. Jakabot agyonverték egy doronggal, Pétert keresztre feszítették, Barnabást halálra kövezték, Pált lefelyzeték. Meghaltak volna egy hazugságért? Vagy bolondságból? Ha egy emberről vona szó jogosan lehetne ezt mondani, na de mindannyian bolondok lettek volna? Mi győzhette meg őket, hogy látták a feltámadt Jézust?


Ez persze mind csak az én személyes, szubjektív véleményem, amivel igyekeztem megválaszolni, hogy én személy szerint miért miszek, köszönöm, hogy végig olvastátok. Sziasztok.

2021. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Gyakori félreértés, hogy a keresztények „találták ki”, hogy Jézus az egyetlen útja az üdvösségnek, s ezért "szűklátókörűek" ill. "intoleránsak". Holott ezt Jézus maga állította, Ő maga lépett fel a kizárólagosság igényével.


Ján. 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Mát. 28,18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


A jövőre vonatkozóan is magabiztos saját jelentőségét illetően:


Mát. 24,14 És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.


-------------

Három dolog együttállása igazolja Jézus hitelességét:

- magas szellemiségű tanítása és élete

- csodatételei, feltámadása

- ószövetségi próféciák és szimbólumok beteljesítése


Blaise Pascal

"Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."

2021. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!