Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Énok könyve miért nem része...

Énok könyve miért nem része sem a zsidó Tórának, sem a keresztény Bibliának?

Figyelt kérdés
Miért hagyták ki a nevével fémjelzett írást a szent könyvekből?

2021. júl. 14. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

„Hénokh könyvé”-nek nem Énók az írója. Ez egy nem ihletett, apokrif könyv, melyet több évszázaddal később írtak, valószínűleg valamikor az i. e. második és első század folyamán.

Az Énók könyve apokrif és pszeudepigrafikus (hamis szerzőjű) szöveg, melyet tévesen Énóknak tulajdonítanak, történelmi alapot nélkülöző zsidó mítoszok gyűjteménye,

A Bibliában csakis Júdás könyve tartalmazza Énók prófétai szavait.

2021. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Az Etióp Ortodox Egyház kánonjában benne van Énok könyve:


[link]


#Nonprofit


Attól, hogy valami pszeudoepigrafa, még nem biztos, hogy a bibliai kánonon kívülre való, hiszen némelyek a kanonizált bibliai könyvek közül is annak tartanak párat, például a Prédikátor könyvét, vagy az Újszövetségben a 2Pétert.


Másrészt az Énok konyve műfaji szemszögből apokaliptika, így szerintem nem feltétlenül kell neki a történelmi alap, hiszen ha jól emlékszem, a könyv látomások gyűjteménye. Az Ószövetség meg alapvetően tartalmaz mitológikus elemeket, például a Teremtés könyvében, ahol mitológikus nyelvezettel, de antimitologikus tartalommal mutatták be Izrael Istenét.

2021. júl. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
*mitologikus
2021. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A mítosz kérdéséről bővebben itt, ezen a keresztény hitvédelmi oldalon:


[link]


(én magam agnosztikus vagyok)

2021. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy természetesen meglehetett az oka annak, hogy nem vették fel a kánonba Énok konyét. Nyilván nem véletlenül hagyták ki.
2021. júl. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

2

A Prédikátor és Péter írásait nem idegen emberek írták, hanem maguk az íróik.

A Prédikátor könyvének ihletett voltát, Némelyek kétségbe vonják minthogy egyszer sem említi Isten nevét, a Jehova nevet. A könyv azonban támogatja Isten igaz imádatát, és ismételten használja a ha·ʼElo·himʹ, „az igaz Isten” kifejezést.Egy másik ellenvetés azt hozza fel, hogy a Biblia más könyvei nem hivatkoznak közvetlenül a Prédikátor könyvére. A könyvben ismertetett tanítások és lefektetett alapelvek azonban teljesen összhangban vannak az Írások többi részével.

Clarke Commentary című művének 3. kötete a 799. oldalon kijelenti: „A Koheleth vagy Prédikátor elnevezésű könyvet mind a zsidó, mind a keresztény egyház a Mindenható Isten ihletése alatt megírt könyvnek fogadta el; a szent kánon részének tartották.”


Péter levele:

Egyes kritikusok a két levél közötti stíluskülönbségre utalnak mint olyan tényre, amely kizárja azt, hogy a második levél is Péter munkája. Ez azonban nem jelenthet igazi problémát, mert a levél témaköre és célja más volt. Péter az első levelét „Silvánus, a hűséges testvér által” írta, és ha Silvánus kapott némi szabadságot arra, hogy a mondatokat maga formálja meg, akkor ez már önmagában megmagyarázza a két levél közötti stíluskülönbséget. Silvánus ugyanis a második levél megírásában nyilvánvalóan nem vett részt

A levél kanonikusságát is megpróbálták kétségbe vonni azon az alapon, hogy „az egyházatyák részéről kevesen bizonyítják hitelességét”. De ha megfigyeljük „A Keresztény Görög Iratok legfontosabb korai katalógusai” című táblázatot, láthatjuk, hogy a Péter második levelét számos tekintély már a harmadik karthágói zsinat előtt a bibliai kánon szerves részének tekintette.

2021. júl. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

#6


A konzervatív és a kritikai álláspont mellett is lehet felhozni érveket. Jehova tanúi véleménye azonban nem mérvadó számomra, hiszen ők nem szakértők, ezért úgy látom, hogy a saját maguk meggyőződéséhez ollóznak maguknak össze válaszokat más emberek írásaiból. Ha a kritikai álláspontot fogadnák el, akkor olyat idéznének, aki azt képviseli. Rendkívül elfogult emberek a Tanúk.

2021. júl. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze attól, hogy nem szakértők, lehet véleményük, amit figyelembe is vennék, de a Tanúk nagyon elfogultak még a vallások között is, szerintem ez a helyzet, ez pedig nekem nem tetszik. Ha nyitottabbak lennének a témákra, azt jónak tartanám, na de mindenki tegyen úgy, ahogy akar.
2021. júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mert hamisítvány és elképesztően ellentmond a Bibliának
2021. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Jézus pedig felelvén, monda nékik: Tévelyegtek, mivelhogy nem ismeritek sem az írásokat, sem az Istennek hatalmát. Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben." Máté 22:29-30


Ezt Jézus Énok könyvéből idézte, a szadduceusokat pedig tévelygőknek nevezte, hogy nem ismerik ezt.


Júdás apostol is idézett Énoktól.


Hogy Énok miért maradt ki a Bibliából? Ugyanazért, amiért sok más írást is önkényesen kihagytak.


Adok 100 ezer forintot annak, aki megmutatja nekem, hogy a Biblia többi könyvei közül honnan idézte ezt Jakab apostol:


"Vagy azt gondoljátok, hogy az Írás hiába mondja: Irígységre kívánkozik a lélek, a mely bennünk lakozik?" Jakab 4:5


Tudom, ez elég rosszul sikerült fordítás, de helyesen lefordítva sincs sehol ilyen a Biblia más könyveiben. Úgyhogy nyugodtan mondhattam volna nagyobb összeget is.

2021. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!