Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Énok könyve miért nem része...

Énok könyve miért nem része sem a zsidó Tórának, sem a keresztény Bibliának?

Figyelt kérdés
Miért hagyták ki a nevével fémjelzett írást a szent könyvekből?

2021. júl. 14. 21:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt Jézus Énok könyvéből idézte, a szadduceusokat pedig tévelygőknek nevezte, hogy nem ismerik ezt."


Fordítva. Máté evangéliumából a hamisító tette bele a később íródott Énok könyvébe. És nem Énók könyvére utalt, hogy nem ismerik, hanem a Tórára. Ugyanis az "írások" a Tóra, amibe pláne soha nem tartozott Énok könyve


""Vagy azt gondoljátok, hogy az Írás hiába mondja: Irígységre kívánkozik a lélek, a mely bennünk lakozik?" Jakab 4:5"

Mondjuk a Tízparancsolat?:)) " NE kívánd". De az írásból többsazör kikövetkeztethető, hogy az Istentől elaszakadt lélek irigységre kívánkozik. Ez nem feltétlen szó szerinti idézet, hanem következtető. Ebből is van egy pár. Tévelyegsz, mert nem ismered az írásokat. Neked tényleg nem esett le a Bibliából, hogy a bűnös lélek többek közt irigy? A világ értelmes megfigyeléséből sem esett le, hogy az emberben mekkora az irigység?


Privátban küldhetem a számlaszámom? Még ma utalnád a százezret, gondolom ...


"Úgyhogy nyugodtan mondhattam volna nagyobb összeget is."

Felőlem utalhatsz többet is:)


"Júdás apostol is idézett Énoktól."

Igen, mert ihletése volt és tudta, hogy mit prófétált Énok. ÉS Júdás leveléből is kivette azt az ismert részt a hamisító és betette Énok könyvébe.


De ha ismernéd a Bibliát akkor elég nyilvánvalóan láthatnád, hogy ég és föld a különbség. Csakhogy a hamis-apokrif rajongók pont a Bibliát teszik félre. És már be is jött a hamisítók célja, akik nyilvánvalóan sátánisták

2021. júl. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%

"Énok könyve miért nem része sem a zsidó Tórának, sem a keresztény Bibliának?"

Amúgy Énók könyve akkor sem lett volna a Tóra része, ha nem apokrif, hanem ihletett, mivel a Tóra az Mózes 5 könyve. A Tórának nem része egyik próféta könyve sem (Pl. Ésaiás sem, stb.)

2021. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11 Bocsi, de a "ne kívánd" totál más, mint az "irígységre kívánkozik a lélek, amely bennünk lakozik". Főleg, hogy Károli totál rosszul fordította ezt a részt. Olvasd el más fordításokból is. Pontos idézetet várok - a ne tégy hozzá és ne végy el parancsolat fényében (5 Móz 4:2).


A hamisító kivette Júdás leveléből és betette Énok könyvébe?! Állítólag jól ismered a Bibliát. Hadd ne keressem ki neked a legalább tucatnyi helyet arra, hogy az apostolok minden próféciát, amire utaltak, az Írásokkal támasztottak alá.


A hamisító kivette Máté evangéliumából és betette Énok könyvébe, és Jézus a Tórára utalt?! Az a gond ezzel, hogy a Tórában sehol nincs ilyen tanítás, amit a szadduceusoknak onnan kellett volna ismerniük. Ellenben Énok könyvében feketén-fehéren ott van. Vagyis az a kézenfekvő, hogy Énok könyve is az Írásokhoz kell, hogy tartozzon.


Még esetleg azt tudnám elfogadni magyarázatként, hogy nem Énok könyvéből vannak ezek a részek, hanem más, ismeretlen írásokból. De az 100%, hogy a 66 könyvből álló Biblia nem teljes.

2021. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

" Pontos idézetet várok - a ne tégy hozzá és ne végy el parancsolat fényében (5 Móz 4:2)."

És előtte átírtad az egyik parancsolatot. Nagyon eredeti vagy:)

Az irigység okozza mások tulajdonának kívánságát. Sőt, más tulajdonának kívánása az maga az irigység. Te komolyan nem fogadod ezt el? Egyébként gondoltam, hogy nem fogsz utalini, hanem kínodban össze vissza hamisítod a Bibliát

És tényleg nem fogadod el, hogy az Istentől elválasztott lélek egyben irigy is?


"Pontos idézetet várok"

Ha nincs leírva a Bibliában, hogy ne ugorj a metró elé, akkor beugrassz? Idézd nekem szó szerint a Bibliából, hogy "ne ugorj a metró elé"!!!


Amúgy megnéztem a fordítást a strong konkordanciában. Bizony a kíván szó szerepel ott, de lehet vágyakozik-nak is fordítani, ami mind az irigység, kívánás.


De aki a Károlit fikázza az hamis teológiás álkeresztény, ez köztudott. Küldhetem akkor a számlaszámom? Tartozol 100.000 Ft-tal!

2021. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"A hamisító kivette Júdás leveléből és betette Énok könyvébe?! Állítólag jól ismered a Bibliát. Hadd ne keressem ki neked a legalább tucatnyi helyet arra, hogy az apostolok minden próféciát, amire utaltak, az Írásokkal támasztottak alá."


Valahogy elfelejtetted kikeresni ezeket a dolgokat ...


"De az 100%, hogy a 66 könyvből álló Biblia nem teljes."

Miért, neked mi nem teljes? Mitől akarsz még üdvözülni? Mi az, ami a megtérés és a megszentelődésen felül kell még neked? Csak nem valami titkot akarsz kinyerni, amivel pénzt tudsz csapolni Istentől?


"A hamisító kivette Máté evangéliumából és betette Énok könyvébe, és Jézus a Tórára utalt?!"

Mivel továbbra sem vagyok gondolatolvasó, így esetleg idézhetnéd is, hogy mire gondolsz


"Állítólag jól ismered a Bibliát. Hadd ne keressem ki neked a legalább tucatnyi helyet arra, hogy az apostolok minden próféciát, amire utaltak, az Írásokkal támasztottak alá."

Ok, de nálad az "írások" az a teljes Bibliát jelenti, vagy a Tórát? Ezt tisztázzuk, hogy ne tudj kettős fogalommal trükközni, hogy egyszer ezt érted az írások alatt másszor meg amazt

2021. júl. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem tartozom 100.000 forinttal, mert amit mutattál, ott semmi olyan nincs megírva, amire Jakab hivatkozik.


Erre:


"Ne kívánd!"


nem mondjatjuk azt, hogy ez van megírva:


"Irigységre kívánkozik a lélek, amely bennünk lakozik.",


mert nem ez van megírva. Se lélekről, se bennünk lakozásról nincs szó a hivatkozott helyen.


A metró elé ugrásos analógiádat meg nem igazán tudom hova tenni. Szerintem totál semmi köze ahhoz, hogy Jakab kijelentett valamit, hogy meg van írva, megkérdeztem, hogy hol, mutattál egy helyet, kikerestem, és az idézetet "nyomokban tartalmazó" részt találtam csak. Amikor a Biblia szerzői idéztek más írásokból, nem ez a jellemző. Többé-kevésbé egyezni szokott a két szöveg. Ennél a fenti idézetnél nem ez a helyzet. És ez nem is egyedülálló példa. Például a Lukács 11:49-et se fogod megtalálni.


De visszatérve Énok könyvéhez és az ominózus Máté 22:29-30-hoz, Jézus az írások nem ismeretét hányta a szadduceusok szemére. Azt mondta nekik, hogy tévelyegnek, mert nem ismerik az írásokat és Isten hatalmát, majd olyat tanított, ami egy az egyben ott van Énok könyvében. A szadduceusoknak ismerniük kellett volna ezt. Kérdés, hogy honnan?


De tegyük fel, hogy nem Énok könyvéből idézett Jézus, vagy pedig Énok könyve nem hiteles. Akkor ugyanott vagyunk, mint a Jakab 4:5, vagy a Lukács 11:49 esetén hogy a 66 könyvünkön kívülre hivatkozunk.


Hogy mit értek az "írások" alatt? Függetlenül a kanonizációtól, általában olyan ószövetségi írásokra gondoltam, amelyekből Jézus vagy az apostolok idéztek és tanítottak. Lehet, hogy használtam újszövetségi írásokra vonatkoztatva is.

2021. júl. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vették bele, mert a korai egyházatyák között megoszlott az ihletettségének kérdése. Maga a könyv egyébként része a Etióp ortodox egyház kánonjának és több egyházatya (Ireaneus, Tertullianus, Justinos, Alexandriai Kelemen, Origenész) is ismerte, illetve idézett belőle. A kanonizált Bibliában a Judás levél idéz belőle (1:14-15), a II. Péter levél egyik verse (2:4), illetve a Jelenések könyvében is van hasonló rész (20:10, 14, 21:1-2). A korai keresztények között egy ismert könyv volt, ezt senki sem vonhatja kétségbe, hiszen több bizonyíték is van rá. Vannak viszont a könyvben itt-ott pontatlanságok, meg ellentmondásos részek, de mitológiai és szimbolikus tartalmát tekintve lehet egy hasznos olvasmány :) Érdekes különben, hogy a Jelenések könyve szimbolikája és Énok könyvének szimbólum rendszere között rengeteg hasonlóság van, plusz akik apokaliptikát tanulnak, Énok könyvéből is tanulnak idézeteket.
2021. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!