Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e különbség a megvilágosod...

Van-e különbség a megvilágosodás és a nirvána között és ha igen, akkor melyek az eltérések? Magyarázattal.

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2021. júl. 15. 07:27
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

A szarkazmus nem egyenlő az iróniával. Inkább keresd meg a szótárban a szarkazmus kifejezést, mielőtt mást azzal vadolsz, hogy téged nem ért meg. Meg van értve, amit írtál, csakhogy megint szépíteni kívánod a hozzáállásodat.


A történelmi Buddha tudtommal Tathagatának nevezte a buddhát. Nincs olyan, hogy "magát", de ezt írtad, ezzel is bemutattad, hogy nem érted.


A testének haláláról több elmélet is van.

Nehéz lehet megérteni, hogy miért döntött úgy, hogy hogyan távozik, de ez lényegtelen abból a szempontból, hogy te ellenségesen viselkedsz, mivel eleve nem is akarod megérteni a távozás módjának okát.


Olyan tudással rendelkezett (rendelkezik), amely felette áll az emberi racionalitásnak. Azt a minőségű tudást csak olyanok képesek befogadni, akik szintén elérték a megvilágosodást.


Sok leírás linkjét lehet megadni, te is adhatsz meg, ha az áll szándékodban.


Jézus Krisztus is megtehette volna, hogy nem vállalja a kereszthalált, de vállalta. Lehet, hogy ezt is kevesen értik meg. Csak sokan hiszik, hogy értik.


Amit a történelmi Buddha átadott, az vélhetően töredéke annak, amit tudott.

Nagy nyitottság szükséges ahhoz, hogy valaki megértse a tanítást.

Te pedig nem vagy nyitott ezzel kapcsolatban, hanem ellenséges, úgy nem fogod megérteni.

2021. aug. 13. 06:08
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

Jézus önként vállalta a kereszthalált, hogy engesztelő áldozat legyen minden ember bűneiért. Őt a római katonák feszítették keresztre.


Buddha azt gondolta a mérges gombáról: "Ezt csak a Magasztos tudja megemészteni." Szólt, hogy ne adjanak a szerzeteseknek, csak neki főzték meg, megette, majd véres hasmenés közepette meghalt.


Mi következik ebből: Buddha nem tudatosan vállalta a halált, ha tudatosan vállalta volna, akkor öngyilkos lett volna, mert ő ette meg a mérges gombát. De nem ez történt, hanem vallásos butaság és sötétség volt a megvilágosodás helyett, ugyanis azt sem tudta, hogy ezt a gombát nem tudja megemészteni. Vallásos csapdába került, a saját vallása csapdájába, mely szerint "a Magasztos meg tudja emészteni ezt a gombát".


Ezért a "megvilágosodása" a legmélyebb sötétség, amely a vallásalapító halálát is okozta.


Akármilyen nyitott vagyok, Buddha halálát a tények alapján nem lehet öngyilkosságnak értelmezni, sem egy megvilágosodott ember halálának, hanem egy vallásos ostobaság elhatalmasodásának.

2021. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Csak szólok, hogy nem volt vallásos a Buddha. És nem is alapított vallást.


Nem is a vallás kategóriában szoktam feltenni az ilyen kérdéseimet, de át szokták mozgatni.


Felesleges az ellenséges viselkedésed; ha azt hiszed, hogy Krisztust követed, akkor ideje átgondolni.


Szeretet, szeretet, szeretet.

2021. aug. 14. 14:52
 14/30 A kérdező kommentje:
Ironikus, hogy te azt hiszed, hogy tudod, hogy mit gondolt a Buddha.
2021. aug. 14. 14:53
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

Várj, én nem vagyok ellenséges, csak a hazugságot leleplezem, ami esetleg neked fáj, mert te hiszel benne.


Egy buddhista történetben olvastam a vallásalapító haláláról - mivel gyermekkoromban megtanítottak olvasni -, kimondta az indiai a gondolatait, a követői megjegyezték, később leírták papírra vagy bőrre, azután ezeket az iratokat később lefordították, felrakták az internetre, én elolvastam, innen tudom.


[link]


részlet:

"

Ezután Csunda aranyműves másnap virradattól kezdve válogatott ételeket sütött-főzött házában, egyebek között nagy mennyiségben vaddisznógombát [vagy: vaddisznó kövérjét]. Majd megüzente az időt a Magasztosnak:


– Itt az idő, uram! Elkészült az ebéd.


Ekkor a Magasztos a délelőtti időben felöltözött, magához vette felsőruháját és alamizsnás szilkéjét, és a szerzetesek gyülekezetével együtt elindult Csunda aranyműves házába. Odaérve, leült a számára készített ülőhelyre. Amikor leült, így szólt Csunda aranyműveshez:


– Csunda, a vaddisznógombát, amit készítettél, nekem tálald fel. A többi sült és főtt ételt, amit készítettél, a szerzetesek gyülekezetének tálald fel.


– Úgy lesz, uram – válaszolta engedelmesen a Magasztosnak Csunda aranyműves, és a vaddisznógombát, amit készített, a Magasztosnak tálalta fel, a többi sült és főtt ételt, amit készített, a szerzetesek gyülekezetének tálalta fel. Ekkor a Magasztos így szólt Csunda aranyműveshez:


– Csunda, ami a vaddisznógombából megmaradt, ásd el gödörbe. Nem látok senkit a világon, sem az isteneket, sem Brahmát, sem az ördögöt, sem remetéket, sem papokat, sem égieket, sem földieket, aki meg tudná emészteni, ha eszik belőle, a Beérkezett kivételével.


– Úgy lesz, uram – válaszolta engedelmesen a Magasztosnak Csunda aranyműves, és ami a vaddisznógombából megmaradt, elásta gödörbe. Ezután a Magasztos elé járult. Odaérve, leült előtte. A Magasztos a Tanról szóló beszédekkel oktatta, buzdította, serkentette, örvendeztette az előtte ülő Csunda aranyművest. Ezután felkelt ülőhelyéről, és távozott.


Ekkor Csunda aranyműves ételének elfogyasztása után súlyos rosszullét fogta el a Magasztost. Halálos kimenetelű, véres hasmenése támadt, heves fájdalmak kíséretében. A Magasztos mindezt eszméleténél maradva, világos tudattal, panasz nélkül viselte el.

...

Mikor a vaddisznógombát megette,

súlyos betegségbe esett a Mester.

Kiürült testtel a Magasztos így szólt:


– Induljunk Kuszínárá városába! […]


Ekkor a Magasztos nagyszámú szerzetes kíséretében útra kelt a Hirannyavatí folyó túlpartján fekvő Kuszínárá vidékére, a Mallák szálaerdejébe. Amikor odaérkeztek, szólt a tiszteletreméltó Ánandának:


– Kedves Ánanda, készíts fekhelyet, fejjel észak felé, két egymás mellett nőtt szálafa között. Fáradt vagyok, Ánanda, le akarok feküdni.

...

"


Meghalt és elhamvasztották az indiai embert. Sajnos a "Megvilágosult" azt rosszul ítélte meg, hogy


"Nem látok senkit a világon, aki meg tudná emészteni [a vaddisznógombát], ha eszik belőle, a Beérkezett kivételével."


A vallásalapítót a saját hamis vallása ölte meg. Ez az igazság.

2021. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Különös... "Elfelejtetted" megírni, hogy hány kérdésem alól lett törölve a gombás hozzászólásod.

Elég sok kérdésemhez odaírtad a gombás beszólásaidat, olyan kérdésekhez, amihez semmi köze nem volt annak, amiket írtál. Tehát nem jóindulattal írtad.

Miért törölték volna a moderátorok, hogyha lett volna bármi értelme annak amiket írtál?

Azért törölték, mert a moderátorok is látták, hogy csak beszólni akartál.


Ehhez a kérdésemhez sem a jó szándék vezetett, ez kiderül az első hozzászólásod tartalmából.


Azután már próbáltad szépíteni és máshogy fejezted ki magadat.


Miből is gondolod, hogy egy megvilágosodással kapcsolatos kérdést csak buddhista tehet fel?


Mivel tagadod a saját hozzáállásodat, azért nincs értelme veled kommunikálnom.


"Körülbelül 80 éves lehetett, amikor megérezte a halála közeledtét, ezért összehívta követőit Kusínagarban. Utolsó ebédje után nagyon rosszul lett és súlyosan megbetegedett. Megkérte egyik legfőbb tanítványát, Ánandát, hogy győzze meg Kundát, aki az ételt adta Buddhának, hogy az ő rosszullétének semmi köze az ételhez, és hatalmas érdemeket szerzett magának azzal, hogy a Tathágatha utolsó ételét ő szolgáltatta. Az étel pontos tartalma nem egyértelmű, mivel a különböző hagyományok eltérő leírást adnak.[102]


Buddha ezután meggyógyult (a Maháparinibbána-szuttában, a Dígha-nikája 16. szuttájában leírtak szerint „eltávoztatta magától a betegséget”)..."


Egyébként rengeteg buddha volt már... És Gautama Buddha sem alapított vallást...

Az értesüléseid igencsak tévesek.

2021. aug. 14. 18:04
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

Az általam linkelt Buddha haláláról szóló sztori ELEJÉN Buddha egy MÁSIK betegségből állítólag meggyógyult ("eltávoztatta magától a betegséget"), de a mérges gomba mérgezéséből sajnos már nem tudott meggyógyulni! Abba belehalt. Le van írva részletesen a halál oka, és a hamvasztása is. Nem érdemes a sorrendet összekavarni!


Én jóindulattal írom le, hogy ne higgyetek olyan emberben, vagy a tanításában, aki azt hiszi, hogy ő a Beérkezett (vagy mi), csak Ő tudja megenni ezt a mérges gombát, megeszi, azután véreset székelve meghal.


Magát félrevezette, de Ti ne hagyjátok magatokat!


De aki továbbra is bután akar hinni ilyen emberben, az tegye, én szóltam! :)

2021. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Ha jóindulattal szerettél volna segíteni, akkor nem gúnyolódtál volna.

Egy segítőkész ember nem gúnyolódik egy másik emberen.


Még mindig nem írtad meg, hogy hány kérdésem alól volt törölve sok-sok beszólásod.

2021. aug. 14. 19:14
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Bevallom nem tudom, mert egyrészt anonim vagy, másrészt nem számoltam, hogy hány kérdés alól lett kitörölve hány beírásom, a lényeg az, hogy az idézetből látható, hogy Buddha valóban gombamérgezésben halt meg, tehát nem én találtam ki a történetet, hanem tényeket közöltem.


Ha valakit bántanak a tények, ezt sajnálom, egyben őszintén remélem, hogy hosszú távon az igazság ismerete azért csak hasznos! ;)

2021. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem arról van szó, amit te próbálsz kimagyarázni, bemagyarázi.


Arról van szó, hogy offoltál sok kérdésemnél és egyiknél sem jó szándékkal!


A gúny az nem jó szándék - nézz utána, ha önmagadtól nem érzed.


A tényekről pedig semmit nem tudsz. Hagyományokról van szó, nem tényekről.


És mint látod, most is te vagy, aki offol folyamatosan.


Mint már írtam korábban, rengeteg buddha van. Tehát bárhogyan is halt meg Gautama Buddha teste, abszolút nem releváns ennél kérdésnél.


Olvasd el a kérdést és próbáld meg megérteni.


Gautama Buddha testének haláláról írsz, holott a megvilágosodás és nirvána és a többi fogalom Gautama emanációja előtt is létezett már.


Tudás kéne ahhoz, hogy egy kérdésre válaszolni tudj.

2021. aug. 14. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!