Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e különbség a megvilágosod...

Van-e különbség a megvilágosodás és a nirvána között és ha igen, akkor melyek az eltérések? Magyarázattal.

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2021. júl. 15. 07:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg az őszinteségemért, de amit írtál, az nem tudás, hanem butaság. Vallásos katyvasz.
2021. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Az, hogy te valamit nem értesz, nem egyenlő azzal, hogy nincs értelme. Inkább azzal egyenlő, hogy nem értesz a témához...


Bármennyire is azt hiszed magadról, hogy milyen sokat tudsz a Buddha tanításairól, nagyon látszik, hogy nincs így.


És mint már írtam, Gautama Buddha nem alapított vallást.

2021. aug. 14. 21:38
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

Én nagyon keveset tudok Buddha tanításairól. A halálának körülményei alapján egy buta beképzelt embernek tartom, aki belehalt saját vallásos ostobaságába (azt hitte, hogy meg tudja emészteni a mérges gombát, de nem).


Egy buta és beképzelt ember vallásos tanításai - ne haragudjanak meg a buddhisták ezért - nem érdekelnek. Kicsit sem.

2021. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Érdemes lenne úgy olvasnod a hozzászólásaimat, hogy fel is fogod azokat.


A haláláról sincsenek tények.

De te mindenáron tényként akarod kezelni.


A megvilágosodásról és a nirvánáról, ha nem tudsz semmit, akkor kár volt egyáltalán a kérdéshez írni.


Könnyű valamint butaságnak kinevezned, csak azért mert te nem érted, de azért itt látszik, hogy pont fordítva van a dolog. Nem a Buddha tanításai a butaságok, hanem egyszerűen te nem érted azokat.


Ami önmagában csak egy dolog, de a rosszindulatúságod az rosszindulatúság.

2021. aug. 14. 21:54
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Buddha egy buta ember volt, aki a saját butasága áldozata lett. A buddhista iratok erről szólnak, tehát nem én találtam ki.


Én befejeztem, tanulmányozhatod a vallásos katyvaszt, lehet még benne némi jártasságod is, attól még az ugyanolyan értéktelen katyvasz marad. Sajnos. És ezt tényleg nem rosszindulatból, vagy indulatból írom, hanem segítő szándékkal.

2021. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ahogyan a kis unokaöcsém mondta: "Aki mondja másra, az mondja magára!"
2021. aug. 14. 22:58
 27/30 anonim ***** válasza:

A megvilágosodottak tudják elérni a nirvánát. A nirvánáról viszont nehéz beszélni mert nem lét és nem is nem lét. Fel nem fogható, talán a legjobb szó a tudatállapot de ez a szó sem tökéletes rá. Képzeld el egy piramis rajzát egy papíron. Középen vannak a miénkhez hasonló világok. Fentebb az egyre magasabb rendű (értsd: egyre kevesebb szenvedés) isteni világok. Lefelé haladva az egyre alacsonyabb rendű (értsd: egyre szenvedéstelibb) pokoli világok. A Buddha kezében van a papír.


A megvilágosodásról pedig azt tanította a Buddha, hogy az a szenvedés megszűnése. A végig égett, kialudt mécses, a hamu. Törekedni kell a bölcs együttérzés fejlesztésére és magadnak rájönni. Ha megvan majd tanítsd meg nekünk is :)

2022. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. szept. 26. 20:31
 29/30 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberek válaszát pedig ne vedd a szívedre. Inkább nézd meg, hogy igaza van-e. Szalmaláng világ ez, ahol nincs idő ellenségeskedni és másokat bírálni. Bölcs együttérzést! :)
2022. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Így van. Köszi a jókívánságot, neked is "bölcs együttérzést"! :)
2022. szept. 26. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!