Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi keresztények abszolut...

Mi keresztények abszolut mindent meg kell bocsájtanunk?

Figyelt kérdés
anyámnak 10 éve folytonosan megbocsájtottam a viselkedését, azóta vagyok keresztény és plusz az azelőttieket. Szóval kezdem úgyérezni, hogy átugrott a ló túloldalára a dolog és kezd zavarni az egész és kényelmetlenné válni. Persze nem gyűlölöm, de zavar hogy megtettem dolgokat, ő pedig semmit. Már pár hónapja érzem, hogy jogos a meg-nembocsájtásom.
2021. júl. 29. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok. Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.

Máté 6:14‭-‬15 HUNK

[link]

2021. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Isten nem támogat, hogy mindenképpen haragudni akarsz anyádra? Mellesleg mindenki saját magát rombolja a hülyeségeivel, ahogy anyád is.
2021. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha mindenkinek engednék, amit ír a Biblia, pl. ha valaki kéri a ruhádat add oda neki, akkor a meleg azt kérné húzzam le a gatyámat, mert a lomposát be akarja tenni nekem...
2021. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Az egyik ismerősöm hasonló helyzetben volt. Úgy oldotta meg, amint tehette, elköltözött otthonról. Így meg tudta őrizni a családjával a békés kapcsolatot.

Amikor ilyen helyzetbe kerül az ember, akkor valóban nem a végtelenségig való tűrés a megoldás. Mindannyian törekedjünk a békességre, mert "...békességre hívott el titeket az Isten” 1Korintusz 7:15.

2021. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A megbocsájtás az egyik legfontosabb dolog. Csak úgy tudod folyamatosan gyakorolni, ha te magad tisztában vagy a saját bűneiddel, és így látod, hogy neked mennyi mindent megbocsájtott Isten. A megbocsájtás viszont nem ugyanaz, mint együtt lakni vele minden áron.
2021. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Durvábbat mondok. A leresztényeknek úgy kell élniük, hogy senkinek se kelljen a megbocsájtás, nem megbocsájtás.

Ezen a kettősségen felül kell emelkedjünk. Pl ha valaki megöli a gyermeked élvezetből, akkor sajnálnod kell, hogy ennyire fejletlen spirituálisan. De ha pár év alatt megváltozik, akkor már lehettek legjobb barátok, ha ő is isten úrjára lép. Ahogy látszik, értelmetlen a megbocsájtás, mert csak az számít, hogy a testvéred felébred-e betegségeiből, és jóságot választja-e ahhoz, hogy kapcsolatot tartsd vele, vagy ne. A megbocsájtás, nem megbocsájtás kimarad az egész történetből, mivel az egy primitív dolog, ami az egyénben történik meg, nem pedig abban a személyben aki rosszat tett. Ez így értelmetlen.

2021. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6os vagyok.

Anyud valószínűleg egy nagyon üres, mérgező, istentelen, szeretet nélküli ember.

Mint ilyen, érdemes vele megszakítanod vele a kapcsolatot. De azért ha olyan 10 év múlva megkeress, adhatsz esélyt arra, hogy megváltozott. Max nem, és akkor továbbra is kitagadásban kell élnie.

2021. aug. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!