Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként mit gondolsz...

Keresztényként mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

A kérdésem Jézussal kapcsolatos. Elgondolkodtam valamin, amit én nem teljesen értek, érdekelne a ti véleményetek.

Az egyértelmű, hogy mit köszönhetünk Jézusnak: eleve azt, hogy megváltott minket és kereszthalált halt, aztán feltámadt. Ezen kívül sok ember sok mindenért mond neki köszönetet, ez már személyesebb, ki miért tartozik köszönettel.

A kérdésem ennek a helyzetnek a fordítottjára vonatkozik.

- Jézus miért szeret minket? Azért, mert Isten teremtményei vagyunk és ennyi az egész?

- Jézus mindenkit szeret? Gondolom, hogy igen, de amit tényleg nem tudok, az a következő: ő úgy szeret minket mint Isten teremtményeit, mindenkit ugyanazért és mindenkit ugyanúgy vagy egyénileg is szeret? Külön-külön kezel minket vagy olyan mintha ugyanabból az emberből lenne milliónyi és mind ugyanolyan, mindet ugyanazért szereti és nincs különbség az emberek között?

- Jézus számára értékes mindenki szeretete, hite külön-külön mint egyéneké vagy nem az számít, hogy konkrétan én hiszek benne és szeretem, hanem, hogy rengeteg ember tegye ugyanezt?


Keresztényként én sok mindenért hálás vagyok Jézusnak, hiszek benne, fontos az életemben, szeretem is és érzem a támogatását, annyi mindent köszönhetek neki, hogy felsorolni is nehéz lenne, minden egyes imánál érzem, hogy meghallgat engem. Ennek ellenére ha arra gondolok, hogy talán én az ő szemében csak egy vagyok a sok közül, az elszomorít egy kicsit. Ha csak azért szeret mert Isten teremtménye vagyok mint mindenki más és nem számít a személyiségem, amit átéltem, ahonnan ahova eljutottam, az a mód, ahogy miatta megváltoztam, az én személyes érzéseim dolgokkal kapcsolatban, a tulajdonságaim. Tudom én, hogy az is nagy dolog, hogy egyáltalán Isten megteremtett minket, de mégiscsak.

Aztán azon is gondolkodtam, ahogyan azt írtam is fent, hogy én tényleg nagyon szeretem, hálás vagyok neki, hiszek benne, de nem tudom, miért kellene számítson neki az én szeretetem és hitem amit iránta érzek. Ha én nem hiszek benne, akkor is van nagyon sok hívő, aki meg igen. Meg ugye én bajom meg felelősségem ha nem jutok a mennybe, nem ő szenved a pokolban helyettem. Csak hogy egy ilyen érzéketlen példával magyarázzam. Nem értem tehát, hogy neki miért lenne fontos konkrétan az én hitem és szeretetem, hiszen ezt nagyon sok más embertől is megkaphatja.


Lehet, hogy én vagyok buta, hogy keresztény létemre ilyen kérdést teszek fel, de régebben ez eszembe se jutott mert akkor máshogy gondoltam az egész témára és nagyon sok minden csak most kezdett érdekelni.



2021. júl. 26. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet egybe szeret mindenkit, nem számít neki külön. Nem tudom.
2021. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 uyscuti ***** válasza:

Egyáltalán nem ,,eretnek" gondolat feltenni azt a kérdést , hogy vajon számítunk-e egyénenként Istennek vagy Jézusnak. Két dolgot szeretnék írni a Bibliából , ami (többek között) bizonyítja , hogy Isten személyesen is fontosnak tartja az embereket.

Az első , amit Pál apostol írt a Galácia 2:20-ban: ...,,hiszek Isten Fiában , aki szeretett ENGEM és önmagát adta ÉRTEM." Amit leírt és ahogyan leírta , bizonyítja , hitt abban , hogy Jézus személyesen érte , mint különálló emberért odaadta az életét.

A másik példa az ókori Izrael törvényében van , mikor a zsidóknak még áldozatokat kellett bemutatni a bűneikért. A következő bibliai részek ( 3Mózes 5:5-11 , 3Mózes 12:6-8) azt bizonyítják , hogy Isten nem vette egy kalap alá az embereket , mindenkitől ugyanazt az áldozatot várva , hanem figyelembe vette az anyagi helyzetüket.Többek között ezek a példák is mutatják , hogy Isten vagy a Fia , Jézus nem egy arc nélküli tömeget látnak , ha az emberekről van szó.

2021. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Segíthet ez a bibliaidézet is, hogy elhidd, személyesen is érdekled Istent: 1Péter5:7 -itt arra buzdít Isten, hogy minden aggodalmunkat vessük Rá, "mert Ő törődik veletek"

Ehhez feltétlenül személyes odafigyelés kell, nem kezelhet "tucatszám" embereket, hiszen mindenkinek más-más aggodalmai vannak. Biztosan más miatt aggódik a 893 éves Marika néni, a 19 éves Patrik, vagy a 28 éves Lívia , stb.

Ugyanezt erősíti a Filippi 4:6,7 "Semmi miatt ne aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt.És Isten békessége, amely minden értelmet felülhalad, meg fogja őrizni szíveteket ..."

Az elv ugyanaz: nyilván más miatt imádkozik és könyörög minden ember.

Isten Mindenható, de Ő Maga a szeretet: 1János 4:8. Ő kér minden embert, hogy "közeledjünk hozzá " és megígéri, hogy "Ő is közeledni fog hozzánk" Jakab 4:8 Ez is személyes éárdeklődésre utal.

Igen, nehéz ezt nekünk eljhinnünk, főleg, ha belegondolunk, mennyire bűmnösök vagyunk és mennyire hatalmas és tökéletes Égi Atyánk, de el kell hinnünk, ha Ő mondja, hogy fontosak vagyunk neki. A hit önmagában is fontos az Istenhez való közeledésünkben és azt is jelenti, hogy mindezt elhisszük istenről.

"Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni, mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik, és megjutalmazza azokat, akik őt keresik." Zsidók11:6

2021. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egaénileg is szeret. Te is szereted a bolygó összes teremtményét, sőt a világ minden létezőjét, de egyénileg is szereted a személyiségüket és jóságukat.
2021. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolj egy énekesre ő sem különbözteti meg a rajongóit egységesen a közönségét szereti.
2021. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!