Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bábel tornyánál történt...

A bábel tornyánál történt nyelv összezavarásnak mi értelme volt?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy Isten meg akarta akadályozni, hogy égig érő tornyot építsenek.


Mai szemmel nekem ez a story eléggé bűzlik. Ma is megérti egymást két különböző nyelvű ember,akár mutogatással. Sőt, talán úgy a legkönnyebb megtanulni egy idegen nyelvet, ha köztük élünk.


Ma miért nem akarja megakadályozni az építkezést? Hiszen az emberiség már az űrt is megjárta, sőt még a Holdra is szállt.


Nem vagyok már hívő. Régen az voltam, de még mai napig gondolkodom a bibliáról néha. A kérdés egyre több, a a racionalitás egyre kevesebb.



2021. júl. 31. 02:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem volt értelme, de valamivel magyarázni kellett, hogy más népek máshogy beszélnek, ha egyszer Ádámtól és Évától származunk.
2021. júl. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
48%
Itt nem a torony a lényeg az emberek szetszorodasa es A föld legtávolabbi pontjainak benepesitese volt a lényeg
2021. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%

"Itt nem a torony a lényeg az emberek szetszorodasa es A föld legtávolabbi pontjainak benepesitese volt a lényeg"

Na igen, csak pont ezt nem magyarázza meg, hisz nincs itt ok-okozati összefüggés. Ha hirtelen más nyelven kezdenék beszélni, mint a rokonaim, barátaim, nem elköltöznék jó messzire, hanem nekiállnék megtanulni a nyelvüket.

2021. júl. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
13%
Igen de ha együtt élnek az egyedi emberiség egy kultúra/nyelv genetika lenne csak hamar elkorceosodtak volna
2021. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
73%
4es nem értem a logikát. Miért?
2021. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
6%
Képzeld el milyen lenne ha az egész emberiség egy óriási városban élne egymás hegyén hátán egy kultúrával egy királlyal egy nyelvel
2021. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%

6os. Akkora nyelvvel már előbb kialakult volna a demokrácia(információ terjedés miatt), és nem tömörödnénk 1 városba. Az régiónként térne el mint most. Lásd az angol világnyelv, de mégsem él minden angol tudású 1 városba.

Ahogy Magyarországon sem 1 város van.

Hiba van szerintem ebben az elképzelésedben, legalább is ezen részébe.

1 kultúra meg... Lehet ez segitené az összekovácsolást.

2021. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
14%
A változatosság gyonyorkodtet
2021. júl. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
18%

"Képzeld el milyen lenne ha az egész emberiség egy óriási városban élne egymás hegyén hátán egy kultúrával egy királlyal egy nyelvel"

Logikus, egyszerű, hatékony, átlátható, békés.

2021. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
55%
Miért keresed a logikát egy mesekönyvben?
2021. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!