Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire gyűlölködő,...

Miért ennyire gyűlölködő, intoleráns sok keresztény ?

Figyelt kérdés
Nem egytől hallottam már, hogy aki nem fehér, az nem is ember, a migránsok közül még a gyerekeket is fejbe kéne rúgni. Aki hajléktalan, az meg is érdemli, dögöljön meg. Aki meleg, az a Pokolba való, ne legyen se tanár, se orvos, se semmi ilyen aberált értékrenddel. Lehetne még folytatni a sort, de szerintem ennyi elég. Ha Jézus valóban létezett, szerintem szégyenkezne mi lett a híveiből, mert nekem nem az jött le a beszédjeiből, cselekedeteiből, hogy ő ezt tanította volna. Tisztelet a kivételnek.
2021. aug. 9. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Sose hallottam ilyeneket még hívő emberektől.
2021. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi tökéletlen emberek vagyunk, képmutatók néha...
2021. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Mert valójában a Biblia is intoleráns és gyülölködő. Számtalan bibliai vers szólít fel a más vallást követők legyilkolására. Sőt, még azt is megparancsolja a Bibliai hogy a saját gyeremeked is öld meg ha más vallást akar követni. Ezeket a verseket nem verik nagydobra a keresztények de totál ez tükröződik bennük. Meg ugye az Ószövetség a zsidók felsőbbrendűségég hirdeti etnikai alapon. Innen ered a fehér keresztény ember felsűbbrendűségének téveszméje. Csak hogy ne legyen félreértés. Ezeket a verseket én nem tekintem Isten parancsának. Ezek emberi hamisítások a Bibliában. Isten nem parancsolna olyat hogy menj és öld meg a saját gyereked ha másban hisz vagy hogy irtsd ki xy népet mert másban hisz.

Ha megnézzük a történelem folyamán a keresztények szinte sosem voltak toleránsak másokkal. Onnantól hogy a kereszténység államvallás lett, üldözni kezdték a más vallásuakat és az utolsó európai népirtást is keresztények követték el 1995-ben a délszláv háborúban. Szóval nem az a meglepő ha egy keresztény gyűlölködő, intoleráns hanem az ha nem ilyen. Persze van sok kedves keresztény ember, de ők vagy nem olvasták a Bibliát vagy figyelmen kívűl hagyják a nagyrészét.

2021. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ki a keresztény?

2021. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberi természetükből fakadó vágyuk, hogy gyűlölhessenek valakit vagy valamit erősebb a hitüknél.
2021. aug. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!