Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám alkoholfogyasztás...

Az Iszlám alkoholfogyasztás terén jobb mint a Kereszténység?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
90%
Miféle iszlám alkoholfogyasztás? A muszlimoknak tiltott az alkohol minden formája.
2021. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 A kérdező kommentje:
Így értem.
2021. aug. 8. 00:27
 3/77 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne jobb? A kereszténység tiltja a részegséget, de az alkoholfogyasztást nem.

És valóbban semmi értelme teljes mértékben tiltani.

Bizonyított, hogy egyes alkoholos italok mértékkel fogyasztva még egészségesek is lehetnek.

2021. aug. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 A kérdező kommentje:
Vagy épp rákkeltő, de szerem a sört szóval legyen vitaminforrás.
2021. aug. 8. 01:27
 5/77 anonim ***** válasza:
94%

3-as vagyok. Én meg utálom a sört és alapvetően nem iszom alkoholt csak nagy ritkán és akkor is keveset, ha egész életemben nem ihatnék, az sem zavarna. Mégis értelmetlennek és túlzónak tartom a teljes tiltást.


A sör talán nem, a vörösbor viszont mértékkel egészséges tudomásom szerint. Továbbá az olyan helyeken, ahol a víz tisztasága kérdéses volt, úgy tudom, egészségesebb volt valami gyenge, boros vizet fogyasztani, mint a sima vizet. Emiatt pl. a rómaiak ecetes vizet vagy vizezett bort ittak.

Lehetnek olyan helyzetek, amikor az alkohol hasznos, főzéshez, receptekben is jól felhasználhatók.

2021. aug. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:
A sör őse ugyanennek az egyiptomi változta és van benne B vitamin.
2021. aug. 8. 02:09
 7/77 anonim ***** válasza:
27%

A Kegyes Koràn azt írja, hogy ugyan lehet némi előnye a borfogyasztàsnak, de a hàtrànya jóval több. Ezért tiltott, haram az alkoholfogyasztás.


Abdullah

2021. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
28%

A Heineken például kifejezetten a muszlim vàsàrlók kedvéért vezette be a 0,0% os sörét.


Abdullah

2021. aug. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
95%

Sok iszik titokban, ha teheti, ne izgulj.


#8

Minden gyártónak van alkoholmentes söre, nem a muszlimok miatt, hanem általában azok miatt, akik valami oknál fogva nem ihatnak alkoholosat, akár vezetnek, akár gyógyszert szednek, vagy bármi.

2021. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
28%

#10: Maga a cég dobta piacra ezzel a céllal.


Ha nem tudsz valamit miért vagy arrogáns ?


Abdullah

2021. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!