Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mennyire reális...

Szerintetek mennyire reális az az elképzelés hogy a legtöbb vallási kultúra istenképe földönkívüliekhez kapcsolódik?

Figyelt kérdés

A primitív ókori emberek simán nézhettek egy (vagy több) technikailag fejlett civilizációt isteneknek. Végülis mikor az európai hódítók megérkeztek az amerikai kontinensre, ők is istenszerűnek hatottak az indián őslakosok szemében. A fosztogatóknak meg sem kellett erőltetni magukat, az őslakosok sokszor maguktól hordták a nemesfémeket és a fiatal lányokat a hódítóknak ajándékként az "isteneknek". Illetve van egy nagyon jó kis film, az "Istenek a fejükre estek" ahol egy busman férfi és a fia hiszik azt egy helikopterről ledobott kólásüvegre (vagy kupakra? már nem emlékszem, rég láttam) hogy az istenek vesztették azt el, az a film is hasonló gondolatokkal operál.


Visszatérve az eredeti kérdésre, például az ókori egyiptomiak például nem érthették az idegenek különböző testfelépítését, így születhettek a különböző ember-állat hibrid istenképek, mivel megpróbáltál azt amit láttak, ismert élőlényekhez hasonlítani. Az ókori görög és római istenek "képességei" pedig lehetnek modern technikai eszközök behatása, amit az ókori görögök isteni erőnek véltek. De a keresztény Isten is lehetséges hogy annak az eredménye hogy több földönkívüli behatást próbáltak egy "istennel" megmagyarázni.



2021. aug. 10. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
2021. aug. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Ez egy nagyon érdekes videó volt, és kösz hogy megosztottad velem, ment is a pipa a válaszra, de esetleg a kérdésemre is tudnál válaszolni? Nagyon kíváncsi vagyok arra hogy erről ki mit gondol.
2021. aug. 11. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Köszi. Véleményem szerint 100%, hiszen az angyalok, és Jézus is földönkívüli, nem a Földről származik :) nem e-világi. Egyébként ha az űrlények fejletebbek nálunk, akkor valószínűleg jön az űrháború. Tehát a Biblia 100% nem földönkívüli eredetű, hanem természetfeletti történelmi esemény. A teljesírás Istentől ihletett. Ha idejonnek az űrlények, akkor nem gyengék lennének, hanem nagyok és erősek. Minek jönnének ide barátkozni? :)
2021. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Sok volt az Ősi idegenek? :)
2021. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Satan hiteti el.az emberekkel hogy vannak földönkívüliek. O járkál.a femonaival kiadva magat földönkívülinek. Így akarja alaasni Isten tekintélyét meg a szavát az emberek előtt. Azt akarja hogy az Istent hazugnak tartják hogy csak.a Földet teremtette életre. Lehet a Sátán is kapott valami teremtési hatalmat és életre utaló jeleket tesz a bolygóra de annyi hatalma nincs hogy még egy Földet csináljon. Isten így ad szabad akaratot az embereknek hogy eldöntsék hogy Ő az egyedüli Isten aki a földet teremtette vagy vannak földönkívüliek akiket más isten teremtett vagy hazugnak hinnék Istent.
2021. aug. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom hogy az ősi idegenek azok a bukott angyalok akik miatt jött az ítélet először a világra. (Illetve utódaik -egyes mitológiában titanok- miatt) Enok könyvében részletesebben olvasni róluk. Emlékeik szinte minden kultúrában és vallásban fennmaradtak valamilyen formában. Nincs kizárva hogy ezek az istenek visszatérnek, csak most nem önszántukból.


"És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének."


Erre kondicionálják az embereket, korábban csak a szórakoztató ipar, manapság a média is. Nincs már messze amikor az ufók megjelennek, akik az ősi idegenek, istenek stb..


Én igy látom.

2021. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6#os vagyok, nagyon érdekes egyezés a plejádokról ide látogató Semjase és a bukott angyalok vezére Shemjáza nevének eggyezése.
2021. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves hatos válaszoló, Istenek Nem Léteznek. Én 10 éves koromban magamtól rájöttem hogy ( a sátán démonai és az emberek közös gyerekeiről beszélek) istenem nem léteztek soha hanem az óriások csináltak legendás meg érdekes meg varazslatos dolgokat meg volt nevük mint Zeusz meg Ozisz, stb. És tudod miért? Hogy a Diabol vagyis az ördög elhitesse a későbbi korok embereivel hogy istenek léteztek meg a legendáik és abba hogyjenek és ne az Egy Istenben. A Satan megpróbálta hogy imádják Baaktbaki egy bukott angyalnak a gyereke meg a többi bálványt hogy ne legyen senki istenfelo és Jézus ne legyen kitől megszülessen és mindenki a pokolra kerüljön. De nem sikerült neki mert Usten erősebb volt és az izraelitak szívét visszatérítésre és meg tudott születni a Mântuitorul Nostru vagyis aki meghalt az emberek bűnéért.

És most figyelitek hogy más trükkel próbálkozik a Diabol? 10 éves korom óta tudom, magamtol rájöttem.arra is hogy ezek az óriások nem haltak meg az özönvíz során hanem a sátán elvitte őket és most a földönkívüli trükkökkel próbálkoznak. A Gonosz el akarja hitetni velünk hogy vannak földönkívüliek hogy kétségbe vonjuk Isten szavát hogy a csak a földet teremtette lakhatónak. Ezek a titánok vagy démonok mennek más bolygóra a pokolból és játsszák meg a földönkívülit. Óvjon meg mindenkit az Isten és a Szűzanya ( imádkozva értünk Jézushoz) a sátán összes cselvetéseitől. Ismétlem mitologiai istenek és földönkívüliek nincsenek és soha nem is voltak, az ördög a démonok és az emberek gyerekeivel meg a saját demonaival játszotta az isteneknek és jatsza a földönkívülieket.

És igen, az Armageddon körül vissza fognak jonni ezek az óriások csak az Antikrisztus szolgaikent és sok embert megvezetnek. Mink nem tehetünk mást mint hogy céljuk Istent és kérjük hogy óvjon meg a Diabol trukkjeitol és tudjuk meglátni hogy mi nem Istentől van.

2021. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!