Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érvényes-e a jehovisták...

Érvényes-e a jehovisták keresztsége?

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevére keresztelnek, akkor igen. Ez Jézus utasítása.

Ha nem, akkor nem keresztények.

2021. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KZitus ***** válasza:
0%

Mózes 20:7

"Jehovának, a te Istenednek a nevét ne vedd a szádra tiszteletlenül, mert Jehova nem hagyja büntetlenül azt, aki ilyet tesz."


„Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved” Máté 6:9.

2021. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Keresztény értelemben biztos nem, mert nem a Jézus által elrendelt módon történik. Saját maguk számára pedig nyilván érvényes.
2021. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bemásolok én is egy gyik szöveget.


Az -ista végződés valójában csak annyit jelent, hogy művelő, követő, valló. A párja az -izmus végződés pedig: művelés, követés, vallás.



A zongorista-zongora játékot kiválóan művelő, alkoholista-túlzott alkoholfogyasztást művelő, teista-Isten hit követő, ateista-istentagadó elveket valló, kálvinista-Kálvin tanításait követő, baptista-felnőttkeresztséget valló, pünkösdista-pünkösdi élmény fontosságát valló, pápista-pápakövető vagyis katolikus, stb. Tulajdonképpen a keresztényeket is nevezhetnénk krisztian-istáknak vagyis Krisztus követőinek.



A jehovista valójában csak annyit jelent, hogy a Jehova név fontosságát valló. Nincs ebben semmi sértő, ez pusztán ténymegállapítás. Sértő esetleg a félreértés: mondjuk ha kálvinista-Kálvin követő.


annyira szeretik Isten nevét, annyira kiemelik fontosságát, történetesen egy középkori téves kiejtéshez ragaszkodnak, egy teljesen értelmetlen nőnemű szóhoz. Persze Istent nem érdekli a kiejtés, nem sértődik meg egy nőnemű olvasatért sem, mert úgyis csak a jelentés számít. Mondjuk azt már nem nagyon értem, ha kiejtés nem számít, akkor miért nem lehet történetesen egy jól értett másik értelmes szót is használni. Nem tudjuk a JHVH kiejtését, de valószínűleg Jahve a helyes, vagy más. De Jehova biztosan nem.

2021. aug. 11. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kzitus szándékosan nem válaszolt a kérdésre, mert pontosan tudja, hogy a jehovista keresztelő szöveg köszönő viszonyban sincs a Jézus által megadott feltételnek.

Hisz ők nem is keresztelkedhetnek meg olyan személy nevére, akit csak egy erőnek mondanak.

2021. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az Őrtorony és a Biblia szerint tilos válaszolni a "vádakra" és a kritikákra. :/ Ez mennyire jó ötlet?


[link]

2021. aug. 11. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Nem keresztények azok. Csak az a baj hogy azt nem tudom hogy a reformátusok a Szentháromság nevében keresztelnek- e. A katolikusok és az ortodoxt biztosan tudom hogy arra.

Én református vagyok de a keresztelomre nem emlékszem, rokonának nem voltam a keresztelőjén. Addig jártam gyakran templomba ( 9 évvel ezelőtt) míg az unokanővérem mellettünk lakott és vele mentem de meghalt az anyja és kisemmizték meg elvitték hiába mondta anyu hogy ne hallgasson rájuk. Szóval az unokanővéremmel jártam templomba és többször is volt református keresztelő...de végigröhögtük meg végigdumáltuk és nem emlékszem hogy zajlik sem arra kinek a nevére keresztelnek. Halványan arra emlékszem hogy a refi pap valakiket kérdez a szülőktől meg egy valamit a gyulekezettol amire igennel kell felelni, valami befogadást kérdez de arra mi sose féltünk csak vártuk a végét az istentiszinek.

2021. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez nem éppen keresztényi dolog volt. :)
2021. aug. 11. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:
A jehovistak biztos hogy nem keresztények. Ők nem hiszik a Szentharomsagot. A Biblia írt a hamis próféták ről és lehet ők azok mert férleértelmezik. Nem szabad velük foglalkozni mert eretnekek és a pokolba meg a kárhozat a viszik az embert a pogány felfogásukkal. Az ortodox pap is megmondta hogy a felnőttkori keresztség Nem Helyes mert ha Gyerekként meghalsz a Pokolra kerülsz mert nem udvozulsz Keresztség Hiányában. Én maximálisan egyetértek az ortodox pappal. Minél kissebb korba kell keresztelni, ha beteg akkor születése után. Engem is megkereszteltek babakoromban.
2021. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a döntés korszakban kell csinálni. Nem? Ez az igazi. Amikor a lélek már akarja, és nem engedély nélkül.
2021. aug. 11. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!