Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovák/jehovista/ördögtoron...

A jehovák/jehovista/ördögtorony mióta Istenkáromlás és ítélkezés? Az evolucionista és darwinista miért nem?

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Az is istenkáromlás csak érdektelen...
2021. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted..
2021. aug. 11. 21:40
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Egy istenkáromlás annyit ér mint az isten amit káromolnak.
2021. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem mire gondolsz pontosan. 2 dologra tudok gondolni csupán. Az egyik, hogy az említett csoportok tevékenysége Isten káromlás a vallásos emberek szemében. A második, hogy ezek a megnevezések számítanak Isten káromlásnak. A JT-vel kapcsolatban felhozottak nem káromlások csupán gúny nevek. Az evolúcionista meg a Darwinista semmiképpen nem az. Még csak nem is gúnyolódás. Ha evósok, majmisták, darwinkák stb. megnevezésekkel élnek az pedig szintén csak gúny.
2021. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

" Az evolucionista és darwinista miért nem?"

Ez nem istenkáromlás kategória, hanem paradox esti mese kategória

2021. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

ŐRTORONY és nem ördögtorony először is!!!!!

Református vagyok de a jehovás vallást ( akárcsak a római katolikus és az ortodox hitet, szokásokat) közel úgy ismerem mint a Saját vallásomat. Szerintem nem istenkáromlás ami az Őrtoronyban van. Az biztos hogy elferditik a Bibliat ( egy kolostorban helyre kéne hozni őket hogy hogyan is kell Istent imádni meg kereszténynek lenni) meg a Jelenések könyvét szó szerint veszik és azok a dolgok nem úgy lesznek ahogy gondolják. De vannak jó dolgok is az Őrtoronyban meg az Ébredjetekben meg az összes Jehova Tanúi kiadványban. Nekem otthon 1998 és 2010 között az összes Ébredjetek meg Őrtorony és könyvek megvannak mert kaptam egy Tanítók és szoktam őket olvasgatni. Szerencsére a református pap akihez tartozok nem is sejti hogy nekem otthon ilyen konyveim annak és olvasom őket. Ha katolikus lennék akkor még rosszabb lenne mert még jobban kéne titkoljam.

Én a Fiatalok Kérdéseit és az Ébredjetek folyóiratokat nagyon szeretem olvasni, a többit nem.

2021. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem használsz gúny neveket a katolikus, református és egyéb más vallásra a több ezerből, akkor Jehova Tanúira sem kellene. Nem nehéz kimondani, vagy leírni. Csak sok embernek sérti a fülét, ez a név. Pedig ez egyszerű tisztelet adás. Ha nem is fogadod el, amit tanítanak, legalább magadat ne minősítsd azzal, hogy ilyen kifejezéseket használsz.
2021. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Először is! Nem jehovák, nem jehovisták!!! Ezek az emberek Jehova tanúi! Meg kellene ismernie az embereknek az egyetlen igaz vallást!

Ehhez csak elkellene olvasni a MIT TANÍT valójában A BIBLIA? című kiskönyvet. Ebben minden levan írva, hogy több ezer évvel és napjainkban, mi miért történt és történik! Én nem vagyok keresztelt Jehova tanúja, de számomra teljesen egyértelmű, hogy ez az IGAZSÁG!! Én ebben hiszek!

2021. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A kérdésed alapból értelmetlen és tahó.

Jehovák? A biblia szerint csak egy Jehova van. Jehovisták olyanról meg nem tudok max Jehova tanúiról.

2021. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Shannaro ***** válasza:
Úgy látom, itt most vallásos emberek vitáznak vallásról. Ahhoz hogy értékelhető választ kapj, olyan embereket kellene kérdezni, akik minden vallást egyformán képesek megítélni. Én elég sokat foglalkoztam vallástörténelemmel hobbiként. A különböző ágazatok mindig jelen voltak a vallásokban, mert nincs bizonyíthatóan "helyes" értelmezése a vallási nézeteknek, így ebből adódóan vagy minden vallási nézet elfogadható, vagy egyik sem. Az istenkáromlás is relatív. Az én véleményem szerint, ha isten/istenek nem szabnak ki büntetést valakire, aki egyesek szerint istenkáromlást követ el, akkor az elméletileg nem istenkáromlás, mivel isten nem közli vele, hogy az rossz. Persze vannak vallási dokumentumok, melyekben szerepelnek bizonyos irány mutatók, de ezeket is emberek írták, így nehéz reális képet alkotni arról, hogy mi is az isten/istenek elvárása.
2021. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!