Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Ay carramba! kérdése:

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy ne vitatkozzanak egymással az istenhivők az evolúcionisták?

Figyelt kérdés
Az emberek már régóta vitatkoznak Isten létezésén, és az evolúció igazán. Én evolucionista vagyok, nem hiszek Istenben. De nem szeretem látni, hogy egymást kritázállyák.

2016. aug. 6. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 A kérdező kommentje:
Szerintem az, hogy mindenki higgye azt amit akar, és ne kritizállya a tőbbit. Tudom, ezzel az a baj, hogy az emberek soha nem fognak egyet érteni, és nem fognak csak úgy megnyugodni.
2016. aug. 6. 12:34
 2/66 anonim ***** válasza:
100%

Tolerancia?

Nem kell a saját igazunkat bizonygatni, mert úgysem lehet meggyőzni a másikat (és nem is feltétlen kell).

Személy szerint ateistaként az evolúció az, ami elfogadható számomra, de nem hat meg, ha más nem osztja ezt a véleményt. Csak ne kezdjen el traktálni, ahogy én sem teszem.

2016. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

Kritizálja

A vitával semmi probléma sincs.

2016. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 Ákos13 ***** válasza:
68%

1. Az, hogy valaki istenhívő, nem jelenti azt feltétlenül, hogy elutasítja az evolúció elméletét. Az istenhívő helyett én inkább kreacionistát használnék ebben a kérdésben.


2. Az evolúciót elfogadókat ne hívd evolucionistának. Ez kreacionista elnevezés: ledegradadálják az elmélet támogatóit a saját szintjükre, mintha hozzájuk hasonlóan csak egy eszmében hinnének, mintha csak egy vallás lenne.


A megoldás pedig csak a kreacionistákon múlik: ha visszafogják magukat, és nem támadják nyilvánosan az elméletet, akkor senkinek nem jutna eszébe vitatkozni velük. Hagyná mindenki őket a szellemi gettójukban ülni.

2016. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

Ja, igen kritizálJák...

1. válaszolónak: Igen, szerintem mi ketten egy véleményen vagyunk: Hidd azt, amit szeretnél ne vádold a másikat azért, mert SZERINTED nem azt hiszi ami a helyes.


Amúgy Kent Hovind ebből a tekintetből a legagresszivabb evolúciótámadó. Nem?

2016. aug. 6. 12:51
 6/66 Ákos13 ***** válasza:
*ledegradálják
2016. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:

Kőszi Ákos, a fogalomkőnyvtáram igy kibővült pár kifejezéssel! :)


Igen, tudom hogy sok vallásos ember elfogadja az evolúciót, és ezzel nekem semmiféle problémám sincs.


Abban viszont nem értek egyet, hogy csak a kreaciolonisták (ezt a kifejezést ki találta ki?!) "támadják" a szeritük nem megfelelő ideológiairányzatot, mert én pl. láttam és hallottam már az ellentétes irányból érkező kritikákat.


Még egyszer elmondom: Nem szeretnék senkit "bántani" a mondanivalóimmal, csak a kérdésemre akarom a válaszom megkapni. :)

2016. aug. 6. 13:06
 8/66 Mojjo ***** válasza:
81%

Tudod, ahhoz, hogy bármi haladjon előre, a különböző véleményeket, álláspontokat, nézeteket ütköztetni kell. Ha csak mindenki elvan szépen kussban a másik mellett, akkor a világon nem fog semmi semerre mozdulni. Persze nem lenne egy hátrány, hogy ha a vita megmaradna a témánál egymás minősítgetése helyett. Már csak azért is, mert gyakorta elveszik a szakmai infó a vádaskodások és lehülyézések tengerében, így kontraproduktívvá válik az egész. Szóval nem a vitákkal magukkal van baj, hanem azok módjával - és azzal sem mindig.


Az pedig úgy gondolom, igencsak fontos és nem lebecsülendő jelentőségű, hogy küzdjünk a szellemi környezetszennyezés ellen. Szóval vita KELL.

2016. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:
Tényleg! Vita tényleg kell a világba! Ebben nagyon igazad van Mojjo!
2016. aug. 6. 13:29
 10/66 anonim ***** válasza:
Szerintem annak a belátása a megoldás ilyen szempontból -bármilyen részről is-, hogy e két fogalom, egymást kölcsönösen nem kizáró dolog; ergo a "vagy-vagy" vita ilyen értelemben teljesen fölösleges.
2016. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!