Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy papnak van joga kitiltani...

Egy papnak van joga kitiltani a templomból?

Figyelt kérdés

Tisztázuk nem vagyok valásos. Csak szüleim kérésére eljárok velük a templomba és egy kis vitába bonyolódtam a pappal .És azt mondta hogy kitilt a templomból és többet nem mehetek be.

Ehhez van joga?



2021. aug. 13. 14:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak enyhe vita, akkor nem. Ha tényleg felpofoztad, akkor simán. Ez megítélés kérdése. A közösség is kitilthat, nem csak a pap. A papnak ez a munkahelye, szóval megítélése szerint kitilthat, ha kellemetlenül érzi magát, ha ott vagy. Azért nem tilthat csak úgy ki, ha nem vagy vallásos vagy nem érdekel, az előadás, amit tart, viszont, ha testi bántalmazásba fajult ez a dolog (nekem úgy jön le) akkor simán.
2021. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem pofoztam fell et csak az öreg nénik terjesztik.Egy nagyon kicsi vita volt még a hangomat sem emeltem fel .
2021. aug. 13. 16:51
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Min vitatkoztok össze?
2021. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
27%
Katolikus pap? Református nem olyan hogy kitiltson bár a protenstánsok sem szentek. Egy pap egy senki, egy om de păcătoș tehat aki eredendő bunben született és senkit nincs joga kitiltani a templomból. Isten házából nem tilthat ki senkit egy senkiházi pap. Amennyiben megpróbálja a pokol tüze kell legyen az osztályrésze. Jó hogy már nem ki is átkoz az egyházból.
2021. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
35%
Ha találkozol mond meg a magadért a papnak hogy atyám vagy tiszteletes úr ön a Sátánt szolgálja mert ha Istenben hinne volna akkor tudná hogy Isten házából nem szabad kitiltani senkit és remélem hogy a pokolban találkozunk és eggyütt leszünk. Ne hagyd magad egy papnak. Én református vagyok de az ortodox pap soha nem tiltaná ki a templomból. Esetleg ha tudná hogy református vagyok akkor azt mondaná hogy a templomudvaron legyek mert a templomban nem használhatóm a Szentségeket de nem zavarna el a templomtól.A katolikusbol se tiltottak ki. A reformátusbol meg nem tiltaná nak ki ha igen én így megmondani a papnak ahogy leírtam neked. Nem szabad mindent ráhagyni a papokra és pzszilni a kezüket. Inkább megcsókolnám Szűz Mária ikonját mint egy pap kezét.
2021. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Aurelia, ne beszélj zöldségeket, a kiközösítés (kiátkozás, excommunicatio) intézménye egyidős a kereszténységgel, és bibliai alapjai vannak. Ha egy keresztény viseljedése megbotránkozást kelt a hívőkben, joguk van kiközösíteni, ha nem tanúsít megbánást. A templom szent hely, és méltónak kell lenni arra, hogy valaki beléphessen. Nem kell szentnek lenni hozzá, de egy minimális tiszteletet meg kell adni.


Különösnek találom, hogy egyik kérdésnél meg fenyítenéd a bűnösöket, most meg azt állítod, hogy nincs joguk kitiltani valakit.

2021. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%
Veszekedett vele a pap lehet hogy ők nélkül. Lehet sértegette is a pap a kérdezőt. Hol van joga egy papnak baszogatni a híveit??? Ha katolikus pap akkor hívja be a gyontatoszejbe és gyontassa meg ha protenstáns pap meg hívja fel a parokiara és beszéljek meg a nézeteltérést. Milyen pap az ilyen hogy kiközösít? Életébe nem olvasott Bibliát ahol a Krisztusi megbocsátásrol van szó. A kérdező biztos nem rombolja le a templomban a berendezést vagy mise, istentiszi közben nem megy neki a papnak hogy ki kelljen tiltani. Isten háza mindenkié.
2021. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
53%
Remélem csak szerepet játszol.
2021. aug. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nem, Aurelia naponta többszlör ír ki kérdést a különbözö keresztény felekezetekröl, és mindig beleköt valamibe, egyszerüen csak azért, hogy tudjon hözöngeni valamin.
2021. aug. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
Fura mód hirtelen bukkant fel, mikor Luci meg eltűnt.
2021. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!