Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy papnak van joga kitiltani...

Egy papnak van joga kitiltani a templomból?

Figyelt kérdés

Tisztázuk nem vagyok valásos. Csak szüleim kérésére eljárok velük a templomba és egy kis vitába bonyolódtam a pappal .És azt mondta hogy kitilt a templomból és többet nem mehetek be.

Ehhez van joga?



2021. aug. 13. 14:23
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Ki az az Aurelia?
2021. aug. 15. 13:09
 22/28 anonim ***** válasza:
58%
Én vagyok. Nem ütötte meg a papot a kérdező csak az öregek terjesztik. Igazi eretnek az a pap és ha református az én szégyenem is. Nem is hiába tartanak minket az ortodoxok eretnekeknek ha a saját vallásunk tagjait is kitiltjuk a templomból. Összeveszett a pappal de nem ütötte meg. Akkor hívja be a pap a sektestyébe vagy ami van a református templomban és beszélje meg vele vagy adjon neki még egy esélyt. Ha szétverni a berendezést vagy istentiszi közben kiabál akkor értem hogy kitiltja de Ilyen nem volt.
2021. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, énnekem erős kételyeim vannak arról, amit a kérdező írt, mivel mezei nézeteltérés miatt nem szoktak senkit sem kitiltani. Vagy nagyon átlépett határokat a kérdező (megbotránkozást keltett, mondjuk letolta a gatyáját, kiborította a szenteltvizet, földhözvágta az Oltáriszentséget), vagy nem mond igazat.
2021. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
58%
Nagyváradon a katolikus templomokban fertőtlenítőszer van a szenteltviztartóba. Micsoda eretnekség ez is. Hogy lehet egy emberek által készített mocsadékban jobban bízni mint a Szenteltvizben amin Isten áldása van. Vissza kéne tegyek a szenteltviztartókba a vizet.
2021. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Na, ebben egyetértünk. Bár a fertőtlenítő nyilván nem a szenteltvíz funkcióját tölti be, vagyis nem vetsz vele keresztet meg nem hintesz vele a hívek felé. Azért még nem eretnekség, mert nem lecserélni akarják a szenteltvizet, de én is hiányolnám, ha nem lenne kitéve.
2021. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
mármint a szenteltvizet hiányolnám.
2021. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Hát tudom hogy nem a mocskot hiányolnyad hanem az Aqua Benedictat. Ma este voltam búcsún a római katolikus székesegyházban ( és hogy még vagyok szokva az ortodox keresztvetésnek mert egy 2 órás liturgia alatt legalább 50 alkalommal vetünk de még többször és a katolikus templomban mindig elrontom ezért már ortodox módon vetettem keresztet, néztek de ha megpróbálom katolikus módon és önkéntelenül elrontom mert az ortodoxra van raalva a kezem az is baj) és volt tomjén de nem veszik úgy komolyan hogy meghalsz és keresztet vetett előtte és én hogy megszoktam az ortodoxbol megálltam és neghajoltam meg keresztet vetettem és furcsaltak. Meg az evangéliumos könyvel keresztet vetett a pap és én is vetettem mert megszoktam az ortodoxbol és azt se csinálta senki. Meg a Hiszekegyben.akarzam.ahok mondják hogy eggyütt dicsoitjuk a Szentharomsagot mert a másikban kelk és mire szetneztwm hogy vetik e ( mert a tömjént meg az evangéliumnal furcsán néztek) addigra elmondták és alig tudtam folytatni. Mert a református meg a román Hiszekegyet jobban tudom mert az irtodoxban mondjuk, persze nem a refit meg hétköznap reggelente a televízióban is néztem és még vagyok vele szokva. Egyedül nem tudnám elmondani románul de valakivel ketten tudnám.

Elég furcsa hogy nincs szenteltvíz. Az ortodoxban van és agheasma a neve. Azt tényleg lehet inni mert nem sós és van 2 falyta szenteltvíz, a kicsi meg a nagy és a nagyot lehet inni, a kicsi az oltárban van és avval szentelnek meg valamit.

2021. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A kérdésre visszatérve. Az Oltáriszentség eldobása, gatyaletolás, szenteltvíz kibiritada már ők lehet. De szerintem protenstáns a kérdező. Egy Katolikus vagy egy ortodox pap olyan esetben behiv a gyontatofulkébe vagy exorcistat rendel ki.

A református papok kidobosak ha ok nélkül megharagudtál valakire. De komolyan semmit nem vesznek.

Eredjetek már. A református egyhaznal dolgoztam, egy olyan felnőtt fiú járt oda aki minden szavával káromkodott meg gúnyolódott, a templomban is csinálta meg a jatekpisztollyal jatszott és mégis engedték. Hányszor szidtam az osszes református papokat magamban hogy hülye Eretnekek, miért engedik hogy az a fiú menjen templomba. A fiú eljátszotta hogy pap és az istenkáromlás a papok meg nevették mert a templomban is mondta. Egy Keresztény ORTODOX vagy Katolikus templomból úgy kivágták volna mint macskát szarni. Egyedül a protenstánsok tűrik el a káromkodást. Én is Protenstáns vagyok de már régen kiátkoztak volna. Mi ez hogy lövöldözik a templomban meg káromkodik meg jatsza a papot? Egy református pap ok nélkül tud megharagudni rád ha a presbiterek hazudnak neki rólad és beveszi.

2021. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!