Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evangelikusoknal van...

Az evangelikusoknal van szenteltviz meg rozsafuzer es kenyerrel vagy ostyaval aldoznak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 14. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Az evangélikusoknál nincs is áldozás.
2021. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

A rózsafüzér, és a Megváltó anyjához imádkozás bibliaellenes római katatolikus szokás.

Az úrvacsorát pedig úrvacsorának hívják az evangélikusok, nem áldozásnak.

2021. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az evangélikusok ostyával áldoznak, másik kettő nincs náluk.
2021. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a magyar evangelikusok lehet, hogy nem hasznaljak, de van evangelikus rozsafuzer is


[link]

2021. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ja bocs urvacsora eltevesztettem
2021. aug. 15. 09:32
 6/9 A kérdező kommentje:
nincs kereszt vetés sem?
2021. aug. 15. 09:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az evangelikusok szoktak keresztet vetni, de a magyar evangelikusok ritkan, pl. urvacsora utan. Eszaki orszagokban sokkal tobbszor. Az eszaki evangelikusok le is szoktak terdelni ( pl. bunvallashoz), magyaroknal meg nem lattam (de az Urvacsorahoz a magyarok is).


Mostanaban a magyar evangelikus egyhaz is biztatja a hivoket, hogy tartsak ezeket a hagyomanyokat.

2021. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes lehet. Nagyváradon is van egy evangélikus templom. Oda vagyis mellette jártam óvodába. Már 5 éves fejjel is kíváncsi voltam milyen abban a templomban és bementem. Láttam oltarkepet meg asztalt és oda akartam menni mert tudtam hogy nem olyan mint a református amilyen vallású vagyok. Már akkor láttam hogy más mint a református és még akartam közelről nézni az oltárt de jött pap és megfogta a kezem, kivitt és bezárta az ajtót. Nem engedte hogy megnézzem azt az oltárt
2021. aug. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, van oltár, oltárkép, kereszt és gyertyák


az evangélikus közelebb maradt a katolikushoz, mint a református

2021. aug. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!