Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyűlölöm magam és az életemet....

Gyűlölöm magam és az életemet. Már ott tartok, hogy semmi nem boldogít. Boldog leszel a túlvilágon, ha hiszek az Úrban és nem leszek öngyilkos?

Figyelt kérdés
Semmi és senki nem tehet már boldoggá. Ocsmány vagyok, gyűlölöm magam. Gyűlölöm az életem. Felkelni sincs értelme, de megteszem, mert muszáj. Enni sincs értelme, de megteszem mert muszáj. Robotolok, gürizek apróért, egy évtizede nem voltam sehol. Egy mocsok világvége mögötti helyre költöztünk, ahol semmi nincs. Tudok futni, vagy kérekpározni, ami sport. A szívem szakad meg, hogy sehol a közelben nem tudok úszni, vagy kikapcsolódni. Az úszás volt a hobbim, és évek óta nem voltam. Közben híztam, öregedtem, így nem is biztos, hogy mennék. Dagadt vagyok, csúnya és ocsmány. Kényszerből flörtölnek nekem, mert neki és nekem sem jut más. Az életem egy darab hulladék lótrágya. Nincs pénzem. Minden félresiklott. A tanulmányaim, a mentális egészségem, az egész életem. Hiszek az Úrban, de ha akart volna segíteni, eddig segített volna. Beteljesítem, amit nekem szánt. Nem végzek magammal, hanem leélem már így ezt a mocsok életet, végigszenvedem. Nem érdekel, hogy nincs örömem. Örvendek mások örömének, nekem az elég, ha meghallgathatom mások milyen jól élnek. Kicsit elfelejtem közben, hogy én csak itthon rothadok. Mi lesz velem a túlvilágon? Ott boldog lehetek? Ha a Földi létben nem találtam örömet, ott majd meglelem a boldogságot?

2021. aug. 16. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátok, társ nincs?
2021. aug. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KZitus ***** válasza:
100%

Itt kellene megkeresned a boldog életet, hiszen Isten az embernek adta a földet és az életünket

Kérj segítséget, és kezd újra. Nincsen nagyobb boldogság mint egészségesen élni. Keress olyanokat, akik már megtapasztalták ezt. Jó dolgokat, tanácsot kaphatsz tőlük.

Valahol kisiklott a talaj a lábad alól, de lehet jobb is ha keresed.

2021. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Képzeld el, hogy amit leírtál nem veled történik, hanem mással. Milyen tanácsot adnál neki?
2021. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ezt nem hiszed ek, de sosem késő változtatni. A ennyire rossz a helyzet, akkor zökkentsd ki magad belőle. A múlt miatt meg ne bánkódj, az már úgy is megtörtént, nem lesz másképp, ne hagyd, hogy a múltad tegye tönkre a jövőd.

Én is votam az öngyilkosság szélén, én is utáltam magam, utáltam mindent, az egész világot (rengeteg okom volt rá). Aztán rájöttem, hogy semmi értelme ezt tennem. Azóta kezdek rendbejönni, már van, hogy tudok élvezni ezt-azt. Nehéz volt idáig eljutni, de, ha nem adod fel és tényleg akarod, akkor neked is összejöhet.

2021. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idos vagy? Ferfi vagy no? Miert koltoztel el?

Szerintem eleg komolyan depresszios vagy, ehhez kellene segitseget kerned mindenkeppen, istenhit ide vagy oda.

A korulmenyeid egy reszen lehet valtoztatni, de elobb a depresszion kell segiteni, hogy legyen lelkierod.

2021. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező,


Jézus úgy tanított imádkozni, hogy "Jöjjön el a Te országon, legyen meg a Te akaratod, mint a mennyben, úgy a FÖLDÖN is"! (kiemelés tőlem)


Isten akarata, hogy ha még nem tértél meg a bűneidből, akkor megtérj belőlük az élő Istenhez. Ezután örömöt ad neked Isten, felken öröm olajával, leveszi a csüggedt szellemet, a bánatot, a depressziót, a keserűséget, a kilátástalanságot, és ezek helyére ad hitet, reménységet és örömet! Keress egy olyan keresztény gyülekezetet, ahol a Szent Lélek kenete működik, van szabadulás démoni kötelékekből (mert erre is szükséges lesz!).



"Az Úr Isten lelke van én rajtam azért, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást;"


"

Te vagy oltalmam, te mentesz meg veszedelemtől; végy körül engem a szabadulás örömével! Szela.

"

(Biblia)

2021. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azokra a dolgokra nézel, amik neked nincsenek meg, nem azokra, amik megvannak. Szerintem abba a csapdába estél, hogy magadat szertenéd boldoggá tenni, de ez lehetetlen. Csak egymást tudjuk boldoggá tenni, saját magunkat nem. Magunknak csak kényelmet és élvezeteket tudunk teremteni, de boldogságot és valódi örömöt nem. Ha elkezdesz olyan emberek szükségleteivel foglalkozni, akik nálad jóval szerencsétlenebbek, akkor ebből a sötét, depresszív állapotból ki tudsz kerülni, ugyanis ezt a receptet adja a Biblia: "Oszd meg kenyeredet az éhezővel, vidd be házadba a szegény bujdosókat, ha mezítelent látsz, ruházd fel, és ne zárkózz el testvéred elől! Akkor eljön világosságod, mint a hajnalhasadás, és hamar beheged a sebed." (Ézs 58:7-8)

Mondok két embert, akik sokkal rosszabb körülmények között élték az életüket, mint te, mégis híresek voltak arról, hogy öröm és boldogság sugárzott belőlük, és bizonyára jó érzés lehetett a közelükben lenni. Jézus és Pál apostol. Jézus ezt mondta: "A rókáknak barlangjuk van, és az égi madaraknak fészkük, de az Emberfiának nincs hova fejét lehajtania." (Mt 8:20) Egy másik helyen ezt írja a Biblia Jézusról: "Nem volt sem szép, sem bizalomgerjesztő a kinézete, a külsejére nézve nem volt vonzó. Lenézett volt, utolsó az emberek között, a fájdalmak férfia, aki tudta, mi a szenvedés" (Ézs 53:2-3) Mégis ezt írja a Biblia Jézusról: "Szereted az igazságot, gyűlölöd a gonoszságot, ezért kent föl téged társaid közül Isten, a te Istened ÖRÖM olajával." (Zsolt 45:8) Jézus tehát örömteli volt.

Pál apostol ezt írja magáról: "Ezért Krisztusért ÖRÖMÖM telik erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldöztetésekben és szorongattatásokban, mert amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős." (2Kor 12:10)

Szóval ez a két ember hogy tudott boldog és örömteli lenni a tiedénél rosszabb körülmények, sőt kifejezett szenvedések között? Szerintem úgy, hogy nem a rövid távú, múlandó földi örömökre (azok hiányára) tekintettek, hanem az ennél fontosabb, értékesebb és a halálon túl is maradandó dolgokra irányították a gondolkodásukat, és azok eléréséért fáradoztak. Mind Pálnak, mind Jézusnak sok olyan szeretetkapcsolata volt, amelyek értelmet és boldogságot adtak az életüknek. Emellett az, hogy Jézus Istennek, Pál pedig Krisztusnak feladta az életét, és Istent szolgálták, az adott nekik reményt arra, hogy haláluk után egy sokkal jobb helyre kerülnek, mint ez a világ, ahol sok nyomorúságban volt részük.

2021. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
91%

ismét szia

Itt küldök neked egy mintát, egy példát, hogyan lehet az olyan helyzetből talpra állni TÖBBSZÖR is az életben:

https://www.youtube.com/watch?v=yun5goNiM8w

Címe:"Depresszióval egy életen át"

2021. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!